Koupě kobyli

Od: Datum: 15.08.13 16:28 odpovědí: 10 změna: 15.08.13 17:55

Dobrý den chci si kupovat 12 letou kobylu. Chtěla bych i skákat do 100cm. Měla poraněné šlachy, ale nic vážného jen měsíc nemohla cválat a chladilo se jí to. Předtím skákala jen tak jednou do roka. Mýslíte že by to zvládla? Není na to už stará aby skákala a trenovala? Kdyby jsem ji dostala do kondice. Vím že mladoch by byl lepší, jenže já sem si k té kobyle udělala pouto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 15.08.13 16:44

Kůň je starý tak, jak s ním bylo nakládáno. Někdo je v takovém věku na vrcholu sil, však také koně se při dobrém zacházení dožívají 30ti a více let, někdo je v takovém věku troska vhodná akorát jako ekosekačka nebo na jatka. Pokud sis ke koni vytvořila pouto, vydrží ono pouto dalších 20let, nebo až se po roce zjistí, že kůň není vhodný na takovou zátěž, jakou majitel plánoval, bude putovat z ruky do ruky a nakoc skončí naložen na kamion směr Itálie? Takových výkřiků, ale já si nemůžu držet koně, na kterém nemůžu jezdit, těch je plný internet. Každopádně se při koupi koně a vlastně jakéhokoliv zvířete vyplatí zachovat chladnou hlavu, nechat city stranou, nekupovat zničené nebo nemocné zvíře ze soucitu a u koní každopádně investovat do předkupního vyšetření nezávislým veterinářem. Nechat od veterináře - ortopeda prohlédnout nohy, udělat rentgeny.

Ohodnoceno: 1x

Od: konik*
Datum: 15.08.13 17:48

Dobře, ale uvažuju i to že když budu mít mladého koně musím sním pracovat každý den. Mám dost těžkou školu zatím to zvládám ale horší to bude za 3 roky a to kobča bude mít už 16 a nebude muset být tak ježděná. 100% si ji chci nechat na dožití;)

Datum: 15.08.13 16:46

Kůň se sice považuje za starého až kolem 19-20 roku, ale ve 12 se ještě dá i závodit http://sport.idnes.cz/amant-g…?c=A111011_1665911_sporty_ten.

Nicméně... pokud na to kobylka celý život nebyla zvyklá, tak se bude na skákání těžko přeučovat. Otázkou je i to, co udělá její staré zranění, nemusí se stát nic, ale musíte to pečlivě hlídat a samozřejmě začínat na minimálních překážkách. Také bude trvat min. rok, dva, než si na skoky uvykne a to už jí bude 14 let, což není zrovna málo. Výkon a kondice pak může rychle upadat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.13 17:53

Kobyla byla trénována do 9 let profesinální trenerkou každý den dávala jí zabrat. Pak měla hříbátko a pak jí měla holka a ta na ní jezdila obden. Kondici má výbornou ty šlachy jí udělala druhá kobyla ve výběhu. Já viděla v TV ty vysoké parkury jak měli koně věk kolem 13;)

Datum: 15.08.13 16:53

Koníku a víš, kolik takový kůň stojí? Jaká je jeho pořizovací cena, kolik stojí jeho ustájení, strava, veterinář, trenér? Víš o někom, kdo ti tyhle služby pro kobylku udělá a za kolik? *hej*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.13 17:44

Tak neasi;) to vím co to obnáší atd. ale na to sem se vůbec neptala tak odpovídejte na to co máte nebo vůbec. Mám ji už 3 měsíce ustajenou u známe zatím jí zkouším. Jo a podotknu nechci jí na náké výškové parkury ale jen na hobbýčka;)

Od: bonie*
Datum: 15.08.13 17:25
12 tiltý kůn je asi tak starý jako 35ti letý člověk, takže pořád ještě v plné síle.
Spíš bymi zajímaly ty šlachy... šlachy se koňům chladí normálně a tak by mi zajímalo, proč to někdo zmiňuje. Co se týká šlach,byla bych velmi ostražitá, nebot i spousta vad pohybového ústrojí má právě v popisu šlachy, jak ty nejsou ok, tak na skoky zapomeň. Ne že by to neustála ted, ale tomu koni taky jednou bude 20.
doplněno 15.08.13 17:49: já tedy doma měla angličany a po běhu se chladili po každé
odražené šlachy svědčí bud o špatném způsobu - jezdce, tréninku, nebo o nezvyku... na takový rozsah pohybu, opět bych byla pozorná a přizvala si ke kobyle odborníka, do jakéhokoli i minimálního podezdření kolem šlach... bych se sama rozhodně nepouštěla, ten kůn už je starý na to aby se to změnilo pozitivním vývjem. Ano, mohla to být prkotina ale tu prkotinu něco vyvolalo
doplněno 15.08.13 17:53: záleží na tobě ;) tak nebudeš prostě skákat metr ale sem tam přes půlmetr, on zas žádný kůn není 100% bez vady, mluvím o normálních koních, ne o těch ve špičkových stájích.
Prostě bych v případě i stínu podezdření kolem pohybového aparátu, vyžádala konzultaci nezaujatého člověka
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.13 17:46

Šlachy měl pouze jen naražené stalo se jí to ve výběhu trochu kulhala, byl u nás i veterinář. Říkál že to chce měsíc klid a chladit. Nevím jak vy ale já svému koni šlachy pořád nechladím;) proto sem to zmínila. A myslím že to ustojí protože s ní nechci skákat náké výškové parkury;)

Od: janaa*
Datum: 15.08.13 17:50

Stejně vypadáš, že už jsi rozhodnutá.. bude to asi srdcová klisnička.. tady jsi asi jen pro požehnání, že? :D

ať se daří!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.13 17:55

Ano za ty 3 měsíce jsem si na ni nehorázně zvykla. Popravdě s žadným koněm sem si takhle nesedla. :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.