Jak přemluvit rodiče aby mi koupili psa?

Od: Datum: 13.08.13 18:47 odpovědí: 28 změna: 06.10.13 12:31

Dobrý den,

jsem od malička blázen do zvířat, zvlášť do psů. Nikdy jsem žádného neměla, ale hrozně bych ho chtěla . Jenže mi ho rodiče nechtějí dovolit . Hrozně dloouho už je přemlouvám, ale nic nepomáhá... Také čtu takové ty rady, co jim na to říct, ale každý rodič je jiný a každý má také jinou výmluvu... Vždyť já bych ho nechtěla hned zítra anebo rovnou hned teď. Máme kočku takže je to i zcela nemožné :/ Žádné zvíře nepustí na zahradu. Ale mě to problém neděla. Já jsem mamce zdůraznila, že nechci pejska hned teď, ale až nebudeme mít naší kočku...

Prosím, poraďte mi co mám dělat! Předem děkuji za rady a odpovědi ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 13.08.13 18:49

a z jakého důvodu psa nechtějí?

Ohodnoceno: 0x

Od: sissi
Datum: 13.08.13 18:54

Říkají, že pes není hračka, a že stojí hodně peněz... Ale hlavně: Mamce před pár měsíci zjistili, že má alergii na srst :( Ale pejska hrozně moc chci <3

Datum: 13.08.13 18:56
Musis ji dokazat, ze se o neho dokazes postarat. A pokud jde o srst, tak co ji treba navrhnout nahace?

Od: ria®
Datum: 13.08.13 19:11

naháči bohužel nefungují -alespoň u mě.. nejde jen o srst, ale o šupinky kůži, sliny, atd.. hypoalergenní by měl být i labradoodle , ale o tom jsem toho ještě moc nezjišťovala..

Od: terkabusi
Datum: 16.08.13 20:51

to je nesmysl ja mam 3 peruanske nahace a tata ma alergii na chlupy a supinky nemaji jenom kdyz jsou suchy a a peruan by mel vyjit i s kockou moji vychazej i s mysi

Od: ria®
Datum: 13.08.13 19:02

Ahoj, taky mám alergii na psí srst, psy máme dva, ale je to fakt šílený - já to mám spojené s astmatem, dušení, vyrážka, pálení očí.. (psi byli dřív než ta alergie) takže zůstanou, ale jestli má maminka alergii, tak to jí ho přeci nemůžeš přinést domu. Počkej ještě pár let a pořídíš si svého vysněného pejska sama..

doplněno 13.08.13 19:14:

Určitě už například venčíš pejsky, třeba v útulku nebo můžeš zkusit vyvěsit inzerát, že pohlídáš, či vyvenčíš pejsky v okolí.. Vím - není to ten "tvůj" pejsek, ale alespoň prozatím.. : )

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.13 19:24

Děkuju ;) Je mi teprve 12, takže nevím jestli je to jen pár let... Ale moc děkuju za odpověď ;) Já vím, že to nejde, když má alergii... A s tím inzerátem... to není špatný nápad :)

Datum: 13.08.13 19:13

Ehm... nechci být hnusná, ale tvoje máma má na psy alergii, a ty jí chceš přivést psa do domu? Aby se dusila, měla problémy apod.? Psům bez alergenů nevěřím, na jorka údajně alergie neexistuje, protože nemá chlupy, ale jakési vlasy. Haha. Vyrážka do 5 minut.

Kvůli zdraví mamky to holt budeš muset přežít. I když strašně moc chceš. Také jsem chtěla psa, máma má alergii (já také, ale mě je to docea šumák, pokud pes není gaučák), takže to prostě nešlo. Nebudu tě chlácholit lživými sliby, jak se to spraví, že je nakonec přemluvíš.

Naopak, kvůli mamce bys měla popřemýšlet, zda se nechováš sobecky. Tobě jde o chtějí. Jí jde o zdraví.

A poznámka k naháčům - alergeny má pes samozřejmě i ve slinách.

doplněno 13.08.13 19:48:

Jediné rozumné řešení je psa nepořizovat.

Také jsem alergik, přítel má doma dva psy. Jeden vevnitř, druhý venku. Na oba mám alergii, od té doby, co jsem s přítelem, musím užívat kupu léků, hlavně sprejů do nosu, protože mi alergeny ničí nosní přepážku.

Jak chceš takové následky rozumně vyřešit? Jedině mít psa trvale venku, a ani to není jisté. Pes se dříve nebo později smutnýma očima probojuje do domu a hotovo...

Datum: 13.08.13 19:27

Ale vždyť já jí přece nechci ublížit! Nechci jí jen tak přivést domu NĚJAKÉHO psa. Já to chci nějak vyřešit, nějak rozumně... Samozřejmě, že bych si nepořídila psa, kdyby měla mamka stále alergii... Vím, že se s tim budu muset asi smířit, že holt nebudu mít pejska, ale vyřešit se to dá přece i jinak...

Datum: 13.08.13 19:09

Pro "sissi"

- když si psa prosadíš i proti vůli rodičů - a zvláště, jestli je maminka alergická na psí srst - nepospíchej - a počkej, až budeš samostatná - jinak vaše neshody odnese zase jenom pes.

Datum: 13.08.13 19:29

Ahoj. Já bych si nikdy nepořídila psa, kdyby mi to rodiče nesvolili. Asi máte všichni pravdu... Prostě pejska mít nebudu *plac*

Datum: 13.08.13 19:10

Mn... existují sice psi, co můžou mít i alergici, ale... co maminka? ;) Ta nneí důležitá?

Já jsem měla kolem sebe zvířata celý život a opravdu všechny možné druhy zvířat, at terarijní, nebo krávy, koně, psy, drůbež... činčily a jiné srstnaté... Došla doba, kdy tohle vše skončilo a já byla asi dva roky bez zvířat, nešlo to jinak... pak mi dcera koupila maličkýho pejska... Malinkýho, je o trošičku větší jak činčila... a on opravdu stojí docela dost peněz... čím šlechtěnější pes a to ti pro alergiky jsou, tím kvalitnější granule potřebuje, tak ty dvě stovky měsíčně u maličkého pejska, jsou ještě málo... on potřebuje i jiné věci, oblečky (většinou nemají chlupy (bundička - od 300 výš) jedna nestačí. Potřebují speciální šampony, veterináře a taky poplatky za psy... Nevím kolik jsou u vás, ale když sečtu, to, comně za rok stojí pes, co má 1,7 kg, tak se dostávám na částku cca 6000 kč.

A nemůžu se rozhodovat co bych já chtěla. Např potřebuji letět letadlem ale země kam chci nemá povolenou leteckou přepravu zvířat a je za mořem. Nemůžu se nečekaně nikde zastavit, vždy večer musím domů. Nmeůžu si najít ubytování jaké chci, bud psy neberou, nebo chtějí 100 a více za psa a den. Nemůžu si ani pronajmout byt jaký bych chtěla, protože majitel si to nepřeje aby nájemce měl psa...

Ano, mám tu svoji potvůrku ráda, jen ty chápej, že těch omezení je víc než se zdá a plateb taky a když tvoji rodiče nechtějí, mají své důvody a věř mi, že to mají opravdu promyšlené.

doplněno 13.08.13 19:18:

Tak ty alergie "na psy" jsou různé, nejde říct má alergii na srst... a hotovo, tak to není

ale jak je alergik v rodině... tak nebrat, pokud nemá alergii na něco, co doma není, tak bude v momentě jak se to nové stvoření doma usadí.

doplněno 13.08.13 19:32:

nebul budeš mít a toho nejkrásnějšího a nejlepšího na celým světě

doplněno 13.08.13 19:53:

Není za co, rozumím ti...já zas kdysi děsně chtěla koně... spala jsem pod plakátem s běloušem... až jednou...prostě byl, dočkala jsm se a byl to ten nejlepší kůn na celým světě :)

Datum: 13.08.13 19:37

Mamka je pro mě nejdůležitějšííííí *srdce* Mám jí ráda jak nikoho na světě! Já vím, že je pejsek finančně náročný... Ale já mám taky něco našetřeno... Každopádně už vím, že teď pejska mít teď prostě nebudu *mala*

Děkuju moc ;) "Bonie" :)

Datum: 13.08.13 20:03

Kůň byl kdysi taky mým snem :) :) :) Tak to se máš, že máš koně :) Bělouše? A jaké plemeno?

Datum: 13.08.13 20:26

Kdepak bělouše...kdepak milýho klidnýho koně :D Hnědka to byla, praštěná angličanka, steeplerka :D úplně jiný kůn než jsem si vysnila ale tenkrát, když jsem jí viděla prvně, povídala tím velikým konským okem - vem si mně,budu hodná...No tak jsem si jí vzala. Naučila jsem se lítat v polích, dala jsem jí co chtěla a ona byla naprosto úžasná, když jsem šla pěšky vedle ní, nemusela jsem jí držet, šla sama vedle mně, poslouchala jak pejsek,opravdu na slovo, syknutí... Už jí nemám ale byly to nejkrásnější moje roky. Doma jsem měli nakonec koňů 5, ony ty konský oči jsou pěkný potvory :D

a... bělouše? nikdy, asi bych ho nedokázala vyčistit aby byl bílý.

doplněno 13.08.13 20:28:

takovýhle oko mně zlákalo

Datum: 14.08.13 13:09

:) :) To je pěkný :) Každý si vysní něco z čeho je pak trošičku sklamaný, ale pak se ukáže, že realita je lepší než ten tvůj sen... :) Alespoň sis splnila sen... A hned pětkrát! :) Jsi fakt dobrá, že jsi dokázala jít za svym snem a pak ho uskutečnila :) A vůbec se ti nedívim, že to byly zrovna oči... Koně mají fakt moc krásný oči *srdce* zvlášť ta tvoje :)

Datum: 14.08.13 18:25

Přidám ještě trošku něco jiného.

O tom, že je to nezodpovězné, když má maminka alergii toho bylo dost, ale je spousta věcí okolo.

- Pes není levná "hračka" (ano a ona to není ani hračka!) - pes s PP (průkazem původu) bez kterého bych psa nekoupila, protože může mít spoustu zdravotních potíží stojí opravdu dost (záleží na plemeni). A k tomu přičti náklady na "jeho domeček"(tedy to co spolu s ním budete muset koupit), krmivo, veterináře, očkování, poplatky a další výdaje spojené se psem.

- Pes je závazek na dost dlouho. Dožívají se 10-15 let. S tím taky souvisí spoustu věcí

Máte kam psa dát? Pravděpodobně máte domek. Takže to by možná problém nebyl.

Je někdo doma nebo tam chodíte "jen přespat" - ráno do práce, pozdě z práce. Nebude pes celou dobu doma sám? Byl by smutný.

Má se vám o psa kdo starat, když pojedete na dovolenou? Někde psi nechtejí vůbec, jinde za poplatek, takže nakonec výjde dovolená se psem docela draho nebo výběr bude menší.

Tobě je teď 12 let a možná ještě nevíš, co chceš (tím myslím od života). Jednou dospěješ, odstěhuješ se do svého a psa si třeba pořídíš. Ale je třeba si uvědomit všechny věci s tím související, jinak bude trpět jen pes.

Jinak nechtěla jsem tě odradit od toho pořídit si psa, jen se musí o tom přemýšlet a ne říct "ja bych ho chtěla hned dneska nebo zítra".

Od: petulee
Datum: 15.08.13 08:40

Teď už jste mě odradili všichni... :/ Já si moc dobře uvědomuju, že pes není hračka, která když mě za chvíli nebude bavit tak jí zahodim do krabice... Já vím co pes obnáší ;) A máme rodinný domek s fakt dost velkou zahradou. Ale pro mě už je tahle otázka uzavřená ;) Moc jste mi všichni pomohli, díkes ;)

Od: davidp*
Datum: 14.08.13 19:01

Ahoj, rodiče ti nedovolí psa, protože ho sami nechtějí a nevěří, že by se o něj nemuseli starat společně s tebou. Takže místo soustředění se na to, jak přemluvit rodiče, aby ti pořídili psa, se soustřeď na to, jak přesvědčit rodiče, aby psa sami chtěli.

David

Datum: 15.08.13 08:42

Ale jak má moje mamka chtít psa, když na něj má alergii?! Je možný, že se jí ta alergie ztratí, ale to by trvalo myslim že dost dlouho... Já už se s tim smířila ;) Ale pište si, že si psa jednou pořídim *zed*

Datum: 15.08.13 08:48

Napadlo tě, chodit zatím pomáhat do útulku? Sice bys měla trochu problém pak s oblečením - alergeny na něm, ale to bys zvládla ;)

doplněno 15.08.13 09:40:

nevím kde žiješ... ale inzerát na venčení psů? Napsala bych tam i důvody

Datum: 15.08.13 09:02

To bych ráda skusila, jenže v mém okolí není žádný útulek, abych tam mohla chodit pěšky nebo jezdit na kole...

Datum: 15.08.13 16:16

Jo, už jsem si napsala inzerát, ale bojim se ho vyvěsit... Asi s tím počkám... Nemůžu najít odvahu a ani nevim proč?! No bydlim v takový malí vesničce, tu znát stoprocentně nebudeš :D

Od: agumilka*
Datum: 16.08.13 20:13

Ahoj :) no víš já měla stejný problém jako ty akorát jsme neměli kočku neměli jsme žádné zvíře ... Ale já samosebou byla a jsem blázen do zvířat, no a tak jsem rodičum vysvetlila že chci pejska! :) Stačil by malinký... čivava nebo něco takového ale moji rodiče to nedokázali pochopit! :( A já si toho pejska přála asi 2 roky ...ale nic Já jsem rodičum řekla že se o něj budu starat ..budu mu kupovat jídlo hračky a pelíšek všechno jsem jim slibovala ... furt říkali že musí chodit na procházky v noci a ráno ... ale oni : az budu dospela at si ho klidne poridim ale ze ted proste nemuzu ... Tak pejska sem se nedočkala místo jeho mi porídili kotatko ... a já ses tim smirila ...Ale tobě držim palce! :)

Datum: 17.08.13 12:27

Díky ;) Koťátko je taky dobrý, ale každej ví, že pejsek je nejlepší *srdce* :)

Od: terkabusi
Datum: 16.08.13 20:38

Já mám 3 peruanský naháče a jsou užasný a táta má alergii na chlupi a žádný šupinky nemají a moji psi vycházeji se všemi zvířatami dokonce i s myšmi peruani by meli vyjít s kazdým zviřetem kdyz bude s kočkou od malička tak budou nej kamošky

Datum: 17.08.13 12:28

:) no to ono jde spíš o tu kočku, že ona, by se s tim psem nekámošila...

Od: tadytriholky*
Datum: 06.10.13 12:31

Ahoj,

My máme zároveň kočku i psa. Není to tak strašné soužití, naopak! Mají se rádi a perou se, je zábavné je pozorovat, takže proč si psa nepořídit i teď když máte kočku? :) Zkus rodičům vysvětlit, že jsi zodpovědná a že by ses o něj starala, venčila ho. Uvidíš, že se rodiče nakonec rozhodnou ti pořídit štěně.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.