Kolik stojí kůň za měsíc?

Od: Datum: 13.08.13 10:56 odpovědí: 3 změna: 14.08.13 12:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat hlavně těch kteří mají zkušenost s koňmi a má je doma.. Kolik stojí kůň na měsíc? Je lepší ho mít doma, nebo někde ustájeného?

Děkuji Nikola R.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 13.08.13 11:13

rzhodně doma, ale pak pro změnu neexistuje někam ject, jen člověk ví... co kdy a jak...

cena? podle toho, co vše máte svý nabo zdarma, počítejte ale s cca 2500 měsíčně, není to jen krmivo, ale i vet, kovář a pod, prostě taková průměrná roční částka rozpočítaná na měsíc. Víc koní = menší částka.

Dřív jsme doma měli koně dokonce 5, chodila jsem ráno, k tomu svýmu pít kafe :) vždycky holka poznala, že jdu a už ržála Dcera už bydlí sama a má koně ustájeného, může porovnávat a říkala, že doma... je to nesrovnatelně lepší... Např jí (při zavádění koně z pastvy se kobyla uhodila do hlavy a pak se bála do boxu) nikdo neřekl, proč má najdnou problém dát koně do boxu a takových situací je víc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.08.13 07:16
avatar

my sice koně doma nemáme, jen je chodíme jako dobrovolníci ošetřovat. Můžu vám říct, že mít koně je drahý koníček. Těžko seženete ustájení pod 5000.- měsíčně. A tady vám radím nešetřit. Cena bývá úměrná kvalitě a když už koně jednou máte, pak je dobré dát mu i nějaký ten výcvik. Cena jde pak samozřejmě nahoru.

Chcete-li mít koně doma, pak se připravte na nikdy nekončící práci. Není snadné chovat koně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pbŽ
Datum: 14.08.13 12:03

Cena se odvíjí od velikosti a potřeb koně, od ceny krmiv v dané lokalitě a od podmínek, které doma člověk má. Obecně lze shrnout, že doma stojí kůň 1000-2500Kč na měsíc. Některý kůň může nebo díky sklonům k tloušce dokonce musí žít jen na seně, další se neobejde bez jádra. Menší kůň odvede stejnou práci, ale sežere toho méně, než kůň velký, stejně tak i pravidelné odčervení se dávkuje podle váhy, tedy pro menšího koně vyjde levněji. Když má člověk dostatek pozemků, může pást půl roku nebo déle, ušetří tedy za nákup sena. Ovšem jednoho koně chovat o samotě nelze, takže cenu minimálně zdvojnásobit. Mít koně doma je levnější než komerční ustájení, člověk ví, kolik a jaké kvality dostane kůň krmení a jak je o něj postaráno, ovšem to stojí mnohem více práce a lidi, co mají koně doma, jezdí zpravidla výrazně méně často, než lidé, co mají koně ustájené v komerčních stájích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.