Kočka si nechce hrát ani se nechce chovat

Od: Datum: 12.08.13 15:32 odpovědí: 10 změna: 13.08.13 10:26

Naše kočka k ná přišla sama... Byla moc hubená a proto jsme se rozhodli že jí pomůžeme. Dali jsme jí mléko atd... Druhý den nám porodila... Koťátka jsou krásná.. Ale maminka mi řekla, že si můžeme nechat jen kočku. Byla jsem ráda.. A jsem ráda, Ale jedno mě TRÁPÍ! KOČKA SI NECHCE HRÁT S ŽÁDNÝMI HRAČKAMI A ANI SE NECHCE CHOVAT... jsem smutná , protože jsem si myslela ,že kočička bude přítulná... Pozn.. dáváme jí jíst a staráme se o ni... Prosím odpovězte, protože potřebuji poradit, jestli to jde nějak napravit, nebo ne*nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.13 15:39
avatar

Na kočku nikdo nesahal po celý její život. Laskavá ruka je pro ni něco nového, co nezná, čemu nedůvěřuje. Všechno, co jí nabízíte, kromě jídla, je pro ni neznámé a ona se toho bojí. Neví, co to znamená, co může očekávat. Chce to trpělivost, laskavos, nevnucovat se jí, počkat, až příjde sama, až pochopí, že pohlazení je příjemné a na klíně je teplo a bezpečí. ;)

doplněno 12.08.13 15:49:

Ivetko, jistojistě bude mít blechy. Koukni se jí do kožíšku a na místo, kde spává. Jsou-li tam malinká smítečka, jako máček a na textilu maličké tečky, tak to jsou bleší hovínka.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ivetka*
Datum: 12.08.13 15:40

Děkuji za odpověď :)

doplněno 12.08.13 17:03:

Ano, musí se umýt? MY jí chceme odčervit, vykastrovat a očkovat ale ne všechno najednou

Datum: 12.08.13 18:11
avatar

S tím mytím opatrně. Jestli není vyloženě špinavá, radši to nechte na ní. Mohly byste jí vyplašit. Ona to určitě zvládne i bez Vaší pomoci. Veškeré pro ni stresující záležitosti bych nechal na pozdější dobu, až si získáte její důvěru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.13 16:02
avatar

Pro "ivetka"

- kočka je nedůvěřivá, protože zřejmě ještě žádné dobré zkušenosti s lidmi neměla. Možná, že se i bojí o koťata - nevím, co s nimi chcete dělat - a ani to vědět nechci.

- nevím, jak ji máte dlouho - ani, jestli ji chováte v bytě!? - Musíte jí dopřát čas - v bytě by si měla zvyknout rychleji (nic jiného jí ani nezbude) - ale venku - nevím. V každém případě ji k ničemu nenuťte - sama si musí zapřemýšlet a vybrat si. Jenom k ní buďte laskavá a hodně na ni mluvte. Vyprávějte jí něco, nebo jí i zpívejte. Samozřejmě ji musíte vzít k veterináři. - tak ahoj. Marcela.

doplněno 12.08.13 16:18:

- jestli je kočička smutná a nechce si hrát - tak asi moc šťastný život zatím neměla - pokud k vám přišla sama, tak si vás asi vybrala - a vy jí můžete dát štěstí - ale chce to čas! - můžete sledovat, jak se kočička s vaší pomocí pomalu "uzdravuje" - to je asi lepší pocit, nežli kdyby si hned hrála a byla tzv. přítulná . Zvířata musíte pozorovat a vycítit, co si přejí a co jim asi pomůže. Alespoň já to takhle cítím. Ahoj Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivetka*
Datum: 12.08.13 16:55

Koťátka bysme chtěli někomu darovat, zatím žije u nás na zahradě ve skleníku, máme ji týden, ona už běhá a loví myši když k nám přišla byla moc hubená ale ted už je akorát, ale potom ji asi dáme vykastrovat protože bysme už asi nechtěli koťátka.. Jinak děkuji za radu

Datum: 12.08.13 17:49
avatar

Pro "ivetka"

- ahoj - to je docela dobrý - navštěvuj ji ve skleníku - a povídej si s nimi - neber ji do náruče, jenom jí povídej - ona přijde sama - ale zatím bych jí koťátka nechala - kočky jsou úžasné maminy! Až koťata odejdou, tak ji nechej vykastrovat. Hodně štěstí. Marcela.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivetka*
Datum: 13.08.13 09:41
mohla bych se zeptat kdy bych kocku i kotatla mela odcervit?
Datum: 12.08.13 16:04
avatar

Kočky, na rozdíl od psů, si žijí vlastním životem. Kočka k Vám nepřijde a nenechá se hladit, protožr to chcete vy, ale přijde, až bude chtít ona. A až jí hlazení omrzí, zase odejde. Na tom nic nezměníte. Teď se jí možná stýská po koťatech, ale to přejde. Nechte jí třeba někde stranou pověšený provázek s papírovou kuličkou. Můžete provázkem houpat, ale do ničeho jí nenuťte, časem si s ním pravděpodobně začne hrát sama. Pokud byla toulavá, bude si možná zvykat dlouho. Chce to trpělivost. Taky se smiřte s tím, že jednoho dne třeba prostě odejde. Nebo taky ne. Rozhodnutí ale nechte na ní, nic jí nevyčítejte a v odchodu jí nebraňte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivetka*
Datum: 12.08.13 16:57

KOťátka má ale u sebe.. žije zatím venku ve skleníku s koťaty když jsem jí nabízela provázek a na ní myšku chvilku na to koukala a pak ji to přestalo zajímat... děkuji za odpověď

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.