Kocour nepije vodu

Od: Datum: 11.08.13 09:50 odpovědí: 7 změna: 19.08.13 12:24

Máme Modrého briťáka ve stáří 1,5 roku, který nám dělá starostí tím, že vůbec nepije vodu. Bojím se, aby mu neodešly ledviny. Je možné, že je pro něj dostačující želé z kapsiček? Granule totiž vůbec nežere. Dokážete si představit, jak jsme v posledních parných dnech žízní trpěli my lidé, ne tak němé tváře. Zkoušeli jsme různé druhy misek, různá místa, dokonce jsme koupili fontánku na vodu, která má přímo stimulovat kočky k tomu, aby pily, ale nic nepomáhá. V ty největší horka jse kocoura "drze odchytila" a nalila do něj po lžičkách alespoň něco málo vody. Je jané, že se mu to nelíbilo a že byl pak na mě naštvaný. Vím, že se kočkám mléko nemá dávat, ale třeba by to v tom horku bylo menší zlo, než žízeň?

Předem děkuji za každou radu ;).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 10:08
avatar

Když budete do kocoura dostávat tekutinu, tak injekční stříkačkou, do koutku puseny, nasměrovat ke krku. Mírně zvednutá hlavička.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evelyn
Datum: 11.08.13 22:58

No, a jste si naprosto jistá, že nepije? Některé kočky chodí pít vodu ze záchoda, z kapajících kohoutků, z misek květináčů, ze dřezu nebo stojícího nádobí, z akvárka... a to pokud možno když lidi nekoukají nebo nejsou doma. Pokud je to kočka, která může i ven, tak si nějakou vodu obvykle najde jinde. Voda z kapsiček mu určitě stačit nemůže, i když rozhodně nějakou tím do těla dostane.

Pokud jste si naprosto jistí, že se žádné vody nikde ani nedotkne nebo k ní nemá přístup, tak mu někdy zkuste dát studenou polívku, myslím tím vývar z masa. Stačí uvařit v kastrolku odpadní odřezky nebo kosti z kuřete nebo hovězího, které si uděláte k obědu, pochopitelně bez soli a koření, nechat vystydnout a nalít to do misky. Případně pár lžic přidat k té kapsičce, aby byla omáčka nepatrně řidší. Pokud se nenechá nalákat na tohle, je to jogín a zkouší vstoupit do nirvány prostřednictvím askeze, a nebo vás prostě nějak přečůral a chodí na vodu někam, kde o ní nevíte. Náš první kocour se tvářil, že voda není nic pro něj, až jsme ho nachytali, že chodí pít ze sklenky vody, kterou si manžel na noc staví na noční stolek (a která tam pak zůstane do dalšího večera, dokud ji nevyleje a nenatočí si čerstvou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.08.13 23:06
avatar

Naše číča taky baští kapsičky, pak ale stejě ječí tak dlouho, dokud jí nepustíme vodu z kohoutku, naše mylady totiž musí vždy čerstvou..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 07:47
avatar

zkuste někde v něčem "zapomenout" vodu a uvidíte... naše číča chodila v noci upíjet ze sklenice vody u postele, taky chodí do koupelny do vany, do dřezu, psovi pije z misky - jenom ze svý zásadně ne! *ee* ... někde jsem četla, že kočky nerady pijí tam, kde jedí - čili nedávat misku s vodou k misce se žrádlem!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.13 23:43
avatar

Přesně tak. Kočky jsou dost nevyzpitatelné v možnostech kde se napít. Náš kocour s několikrát opakovanými pískovými kolikami a několikrát zoperovaný (klepu na dřevo už dlouho nic) chodí pít do psí misky, do květináčů, napije se i zapomenutého čaje v hrnku na stole, dešťové vody na parapetu vytře i mokrou sprchu. Vodu z misky u žrádla nikdy nepije a nepije ji ani žádná další z našich koček. Takže tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 11:50
avatar

dejte mu skleněnou misku s vodou,to mají kočky nejraději a chodí z ní nejvíce pít.To já mám asi štěstí,moje kočky lemtají vodu každou chvíli,jak z fontány,tak z misek-mají po bytě 3.jinak jestli pije zjistíte,když uklízíte stelivo,zda jsou tam kuličky po čůrání.Můj kocour chodí tak cca 2x denně a kočka cca 4 x denně.Poznám to podle těch kuliček,které pak vyndavám při čištění...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makita
Datum: 19.08.13 12:24

A chodí na wc? Nedávno jsme v rodině řešili něco podobného...kocourek nechtěl pít, přestal chodit čurat,tak jsme pádily k veterináři,jeden řekl zánět moč. měchýře a dal antibiotika.Po pár dnech žádná změna kocour apatický, šupaly jsme k jinému a ten ho rovnou vzal pod sono a nasledně pod nůž.Ukázalo se že má ucpaný močák kamínky a proto nechtěl pít, protože ho to pak bolelo.

Nicméně bylo to ne za 5 min 12,ale v 12. Takže bych to nepodceňovala a šla k veterináři...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.