Kdy začít stříhat kočce drápky?

Od: Datum: 10.08.13 10:41 odpovědí: 9 změna: 10.08.13 20:48

Dobrý den,

před pár dny jsme si s přítelem pořídli 10týdenní koťátko. Koťátko krásně chodí na wc a papá...prostě paráda.

Chtěla bych se ale zeptat...Kdy začít stříhat kočičce drápky a jak? Koťátko je celkem divoké tak se bojím abych ji nestřihla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.08.13 10:47

Dobrý den, možná jsem mimo, ale zatím jsem neslyšel, že by se u koček musely drápky střihat.

Já bych to nedělal. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.13 10:51

Já si myslím, že stříhat drápky co nejdříve. Ani ne pro ostříhání, ale pro to, aby se to naučilo a pak se nechalo stříhat celý život bez problémů. Třeba nestříhat, ale jen podržet a cvaknout naprázdno a pochválit a dát dobrotku. Prsty pod packu, palec na packu, mírně stisknout a drápy vylezou. ;) Nezapomeňte pořídit škrábadlo. Čím dříve, tím lépe. A místo, na kterém se kočka může vyvalovat, koukat z okna, průlezka se škrábadlem, to je nejlepší. Kočka má závavu a je klidnější a spokojenější.

doplněno 10.08.13 10:57:

Tahle průlezka je veliká, protože je ve velkém bytě. Všechny sloupky jsou škrábadly. Něčím podobným, ale v menším provedení, zachráníte nábytek a sedačku. ;) Naším kocourům drápky stříhají co 14 dní. Je to potřeba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.08.13 10:59
Ja bych nerekla, ze je to nejak limitovane vekem.. Kocicaky je treba na pravidelne strihani drapku, zvykat co nejdrive, jako soucast pravidelne pece.. Takze jakmile se u vas zacne citit jako doma a bude vam duverovat, muzete to zkusit..
Je to o cviku, jak si kocku pridrzet a zaroven ji jednou rukou stisknout polstarek, aby vyjel drapek, a druhou ustipnout spicku drapku.. Casem na to prijdete.. Obcas pomuze, kdyz na ni budete klidnym a "mazlivym" hlasem mluvit..
doplněno 10.08.13 14:40: to figurek: Kockam se zastrihavaji ty spicate konce drapku, ne cele! Takze drapky ma stale!
Kdyz kocka nema pristup ven,doma si je proste nestihne obrousit. Se strihanim jsme zacali, kdyz sel kocourek po koberci, a bylo slyset takove lupkani, jak o koberec zadrhaval..nekdy se zasekl natolik, ze jsme ho museli vysvobodit.. nehlede na to, ze kdyz mi kocka chce vyskocit na klin, pouzije drapky instinktivne, ne za ucelem me zranit, takze kamaradenim to fakt nebude!

Od: kocka*
Datum: 10.08.13 11:00

Nikdy jsem kočkám drápky nestříhala, jen mají po bytě několik škrabadel a na zadních tlapkách si drápky obrousí při chůzi. Stříhání snad jen u starých koček, které nemají dost pohybu, nebo kdyby drápky začaly zarůstat do polštářků na tlapkách. Neznám nikoho, kdo by kočkám drápky stříhal.

Od: pb®
Datum: 10.08.13 13:59

Asi těch majitelů koček neznáte moc. Všichni chovatelé, kteří vystavují kočky, kočkám drápky stříhají. Je to jedna z podmínek účasti na výstavě, bez toho by je na výstavu nepustili. Kdy stříhat, to člověk pozná sám ve chvíli, kdy mu kočka vyskočí na klín a zanechá po sobě škrábance, je čas na přistřižení ostrých špiček.

Od: kocka*
Datum: 10.08.13 17:03

Majitelů koček znám spoustu, ale pravda, že žádného vystavovatele koček. Chováme obyčejné kočky bez PP, většinou jsou z útulku a výstava by jim mohla být uloupežená. Nejspokojenější jsou doma, nebo na zahrádce.

Datum: 10.08.13 14:28

Kdy začít kočce stříhat drápy? Nikdy. To se kočkám nedělá.

Ke kočce drápy patří, kočka bez drápů není kočka. Jsou dokonce i takoví, co kočce nechají chirurgicky odoperovat konečky prstů, ale to už je zvrhlost. Raději se snažte s vaším kotětem zkamarádit. Jestli se s kočkou zkamarádíte, pak proti vám drápy nikdy nepoužije.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.13 15:42

figurek, když kočka žije v bytě, neobrušuje si při chůzi drápy na tvrdém podkladu. Stejně tak, jako pes v zimě nebo ten, který je trvale na měkkém trávníku na zahradě. Drápky jsou tak dlouhé, že vyčnívají i po zatažení z polštářků a zatrhávají veškerý textil v bytě. Vytahují nitky na gauči, na koberci a vlastně všude.;) Drápky se příliš nestříhají, protože je v nich cévka, která je vyživuje a která po přílišném zastřižení krvácí a to krvácení s nedá snadno zastavit. Stříhá se snad 2-3mm.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.13 20:48

Bych to shrnula asi takhle:

kočce která má přístup ven se drápy nikdy nestříhají, jelikož je to její jediná zbraň a nemohla by si ani vylézt na strom, na střechu domu atd, prostě jako by Vám někdo uřízl nohy

kočce bytové jsem drápy stříhla, jelikož se zachytávala o různý textil jako třeba záclony atd. a když jsou bytové kočky dvě a perou se (kočkujou) tak je lepší když mají drápky ostříhané.

doplněno 10.08.13 20:49:

Stříhají se jen přední, zadní si okoušou do tupa

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.