Koupě tohoto štěňátka

Od: Datum: 07.08.13 10:34 odpovědí: 8 změna: 07.08.13 14:39Dobrý den máme zamluvené štěňátko fenečku novofudlanského psa sice je bez pp byli jsme se na ni podívat je držená ve vynikajících podmínkách ale teď nám napsali ,že ji bylo při vyšetření zjištěno zvětšení srdíčka chovatelé nám ji nechtějí dát že se léčí my bychom ji moc chtěli rádi by jsme přistoupily že si ji budeme léčit sami našla jsem vás na internetu a potřebovala bych od zkušeného chovatele poradit jestli máme do toho jít moc děkuji za vaší odpověď Jana Krátká


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.13 10:36
avatar

Jestli s něčím takovým nemáte zkušenosti, tak ne. Bude to lepší pro vás i pro ni.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: xixi*
Datum: 07.08.13 11:29

Já bych si tohle štěně nevzal. Píšete, že je to fenka bez pp, tam je velké riziko různých vad. Začalo to srdíčkem a může to jít dál a dál. Tím že jste ho již viděli, dáváte do toho city (nedivím se vám :)), ale berte to jako nákup zboží. Přece si nekoupíte vadné zboží u kterého se navíc může projevit další vada později. Poohlédněte se po jiném psovi, radil bych vám raději s pp, nebo si zajděte do útulku, mívají tam i štěňata pokud nechcete odrostlého pejska.

Taková léčba psa může přijít hodně draho, je třeba i celoživotní. Proto bych se poohlédnul po jiném zdravém štěněti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.13 11:39
avatar

Vy jste měli obrovské štěstí na slušné chovatele. Mohli vám pejska prodat bez upozornění. *hej*Máte vůbec představu, kolik se platí u veterináře? Zlatník by se studem červenal! A kde jsou peníze za léky?! To jsou strašlivé peníze! A dívat se na nemocného pejska! Každé zadýchání by vás vyděsilo. Je mi štěňátka nesmírně líto, ale uvědomte si, že bude žít nějakých 10 let. 10 let vydělávat na veterináře a na strach, co pejskovi je. Bát se rychlejšího pohybu, každého štěknutí. Strašné! *hej*Poděkujte chovatelům za jejich slušnost!

Ohodnoceno: 5x
 
Od: pbŽ
Datum: 07.08.13 12:29

Zvětšené srdce už u štěněte. Hm, možná jde o vrozenou vadu kardiomyopatii. Opravdu si chcete takové zvíře brát? Radím poohlédněte se po jiném štěněti a vybírejte z testovaného chovu. Není to pěkné onemocnění a takové zvíře nečeká dlouhý život a jeho nový majitel nechá desetitisíce na veterině a bude nešastný. Víte jak tohle onemocnění končí? Buď necháte zvíře ve velmi mladém věku utratit včas, nebo se Vám během pár minut před očima udusí, aniž byste vůbec stačili zavolat veterináře, aby psa utratil. Věřte mi, mít zdravé zvíře, kde chov není zatížen nějakými vadami a na veterinu chodíte jen na očkování, to je k nezaplacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stealt
Datum: 07.08.13 13:33

Nekupovat...bude to tezke ale fakt ne! Muj stryc je veterinar..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 07.08.13 13:48

Klobouk dolů před slušností chovatele - ale prostě nebrat. Chcete si pořizovat pejska pro radost a ne pro starost a zkušeností zřejmě moc nemáte ... Porozhlédněte se jinde a chovateli poděkujte za slušnost a férovost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.13 14:24
avatar

Rozhodně nebrat!. Pravděpodobně nemáte vůbec představu kolik se platí za veterináře...najděte si jiné štěňátko, nebo si počkejte na další vrh od tohoto slušného chovatele...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riaŽ
Datum: 07.08.13 14:39
avatar

Nám se před lety narodila koátka, všechna vpořádku, a jedno s diagnozou vady srdce, už si ale nepamatuju, co mu přesně bylo, nechali jsme si ho, piplali, léčili a nedožilo se ani půl roku *plac*Určitě neberte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.