Alexandr malý nebo jiný papoušek:

Od: Datum: 06.08.13 16:32 odpovědí: 5 změna: 11.08.13 11:22

Zdravím nejspíš si pořídíme pár alexandrů malých na chov. Chceme je mít i prodávat. Nemůžeme je živit ze svého.

Zajímalo by mě jak často mají v dospělosti za léto mladé počítám, že jednou?

Jaký počet?

Za kolik by se mohli teoreticky prodat mladé?

Myslíte, že je Alexandr malý dobrý nápad nebo byste volili jiné? ;)

Díky a pokud je tady někdo přímo má uvítám rady a tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 06.08.13 17:02
avatar

Docela přeskakujete, bez jakýchkoliv zkušeností rovnou na odchov, ale vůbec Vás nezajímá, jak se takoví ptáci chovají http://ptacci.net/atlas/alexandr_maly čtětě dřív než si je pořídíte, jsou pěkně hluční, aby Vás to nepřekvapilo, v páru si těžko úplně přivyknou na člověka.. Vůbec se mi Váš postoj - mít ptáky jako "výrobnu" peněz nelíbí, ale co se dá dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 17:13

Menší zkušenosti mám, ale zatím jen andulky a korely. Jak se chovají chci zjistit ještě nejsem rozhodnut na 100%. To vím, že jsou hluční, ale bez zkušeností (to se když tak mrknu k někomu) nevím jak přesně. Zas jako výrobnu peněz ne. Jsem rád, že nějaký mám, ale nechci jim platit jídlo to si "musí oni zaplatit"..

Přívítím tipy i a jiný avšak přes 2k za pár nemohu jít :)

doplněno 06.08.13 17:15:

Mohu jít i na víc, ale musel by být důvod. Třeba mě se líbí Alexander Velký nadherný, ale celkem drahý :(

Od: pb®
Datum: 06.08.13 20:17

A jaké máte k jejich chovu podmínky? Můj známý je chová, spolu s amazoňany a králováky. I odchovává mladé, ale řeknu Vám, že když spustí, tak nejde projít kolem voliéry, to je na ohluchnutí. Takže pokud nemáte dost velký pozemek, kde by svým křikem nerušili sousedy, na jejich chov zapomeňte. A pokud je nemůžete živit ze svého, jak píšete, tak si je nepořizujte vůbec. Chtít si pořizovat nějaké zvíře a přitom nemít na krmení nebo nechtít obětovat pár peněz za krmení, to je na pováženou. Takhle malý papoušek toho moc nesežere a jestli nechcete investovat do chovu ani pár desetikorun měsíčně, tak se na to vážně vykašlete. To si radši pořiďte slepice a domluvte si s nějakou hospodou, že budete odebírat zbytky a vejce prodávejte, tak si na sebe vydělají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.13 20:29

Můžu několik stovek tam měsíčně dát, ael třeba do tisícovek jí nemohu nemám. Takže ten řev asi bude moc velký to mě teda mrzí jsou to nádherný papoušci. Máte nějaký tip na podobného s podobnou cenou? :) Mimochodem Alexandr velký asi v řevu není výjimkou? :)

doplněno 06.08.13 20:31:

http://ptacci.net/atlas/alexandr_rudohlavy Nebo třeba tento? :)

Fakt nevím je jich strašně moc.. :)

Od: lucieteckael*
Datum: 11.08.13 11:22

v papouškách se teda nevyznám ( měli jsme sice andulky) ale přijde mi hrozný kupovat si zvíře a přemýšlet jak mi vydělá, máme fenku a to bych měla spočítat kolikrát bude mít štěňata aby si vydělala na granule? nemluvě o nečekáné veterinární péči. Nevím kolik toho sežere střední papoušek ale teď v době internetu, kdy si můžeš koupit velké balení krmné směsi (25kg) by tě to asi měsíčně na moc nevyšlo. a nejdřív bych si jaké máš zázemí a podle toho vybrala papouška

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.