Kvokání u slepice

Od: Datum: 30.07.13 16:53 odpovědí: 9 změna: 04.08.13 14:17

Dobrý den,

ačkoliv pravidelně dvakrát denně vybírám vejce, tak i přesto mi začala jedna slepice kvokat. Straní se kolektivu, je načepejřená a sedí stále na podkladku - dnes první den na třech vejcích, které jsem jí milostivě nechala . Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli ji mám přendat jinam - sedí na vejcích totiž v jednom ze snášecích budníků, jak jí mám ustlat hnízdo, co s kohoutem a jak na ní budou ostatní reagovat? Je to černá horalka, tak nevím, jaká bude kvočna. A také mi nechce žrát a pít i když jí to dám k zobáku, jen zarputile sedí a čepýří se ... tak aby mi nakonec neumřela... Děkuji za případné odpovědi. Berušidlo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.13 17:19

Já bych jí udělala stranou hnízdo, ať má klid. K němu dala krmení i vodu a ona už si všechno ostatní obstará sama. Kohout a ostatní slépky by jí jen rušili případně chodili na její krmení..

Ohodnoceno: 0x

Od: berusidlo84
Datum: 30.07.13 19:31

Děkuji a radu.

Od: uska®
Datum: 30.07.13 18:25

Kvočnu dát úplně samostatně, aby ostatní k ní nemohli. Pití i žrátlo dát co nejdál, aby byla nucena vstát a jít se nažrat a hlavně se vyprázdnit. Nebo vám bude kadit do hnízda a nic se vám nevylíhne. Ty 3 vejce jí seberte, zpracujte v kuchyni a dejte jí minimálně 9 ks. Když sedí, tak ať to stojí za to.

Když jí přestěhujete, tak do hnízda dejte na jeden den jen podkladek. Ona bude divočit, musí si zvyknout na nové prostředí. Teprve druhý den, až bude pevně sedět jí dejte 9 vajíček. Už se těšte, že za 21 dní budete mít omladinu. Nemusí se vše podařit neboť hybridky mají potlačený pud kvokavosti a v polovině doby sezení vám může z vajíček slést. Když nevyzkoušíte, nezjistíte. Ať se daří.

doplněno 30.07.13 20:11:

Nelze jí dnes nechat 3 vejce, zítra jí přestěhujete, stejně bude lítat a málo sedět a další den jí přidat další vejce. Kuřátka by se měla líhnout zaráz, i tak to trvá minimálně 2 dny, dle stáří vajec. Mohla by se vám první vylíhnout kuřátka z těchto 3 vajec a pak by kvočka mohla přestat sedět. Sebrat vejce na kterých již den sedí, dát podkladek do nového bydliště. Až se uklidní dát 9 ks bez těch dnešních tří.

doplněno 30.07.13 20:12:

Nebo jí přestěhujte s těmito 3 vejci a po dnu je vyměňte za jiné v počtu 9 ks.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.13 19:39

Moc děkuji a odpověď. A ještě, to jí ta tři vejce fakt mám vzít? Nebude to krutý? Aby nepřestala kvokat.

Datum: 31.07.13 01:28

Můžete jí dát mezitím podkladek.

Datum: 31.07.13 01:28

Nám hybridky vždycky kvokaly nejvíc *smich*- ale byly to tedy moravie.

Datum: 31.07.13 08:56

Děkuji, dobře ... beru to a zkusím. I když jsem jí udělala hnízdo s vejci, sedí v tom vedlejším budníku a zahřívá podkladky ... já jí nechápu , dnes i prvně vylezla ven a vyprázdnila se a nažrala - hurá. Uvidím dál. Dnes budeme dělat jen pro ní bedýnku a strčím jí tam těch devět vajec a budu čekat na kuřata

Datum: 31.07.13 10:18

Letos nám kvokají dvě a nedají si říct, dle rad babičky jsme je celé ponořili do vody, uvázali za nohu ke stromu aby si nesedly, několikrát denně je vyhodíme z místa kde sedí-to letí prvně žrát.Pokud chcete kuřata tak já bych dala vajec pod kvočnu 10-15 podle toho jak je velká a obsedne je a za tři týdny máte kuřátka. Ovšem kamarádka má z 15 kuřat 9 kohoutů a 3 slepičky. Nebojte se, neumře hlady.

Datum: 04.08.13 14:17

Já už bych kuřátka nenechávala, do zimy pořádně nestačí vyrůst, raději slepici odkvokat, ale nemám ráda tyto drastické metody, my slepici vždycky postavili výběh metr na metr z kari sítí ( někde ve stínu ), z desky stříškou, aby na ni nepršelo, do něj jí dali vodu/jídlo, tam čučela celý den a na noc jsme ji dávali do kurníku, ráno zase vyndali ven, chvíli ji to bavilo, ale potom už ráno začala chodit s ostatními a bylo po kvokání... provozují to tak dodnes, no na naše sleeeepky to platí....

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.