Psovi kručí v břiše

Od: Datum: 30.07.13 08:38 odpovědí: 8 změna: 30.07.13 12:31

Dobrý den.

Dnes ráno začalo mému psovi (čivava, 6,5 měsíce) silně kručet v žaludku. Žrát mi nechce, a to ani granule, ani psí maso s vlastní šťávou. Zkusil jsem mu ty granule trochu namočit, ale nepomohlo to. On sice už předtím moc nežral, ale teď už nesežral vůbec nic, ani to maso, co má tak rád.

Teď mu zkouším vařit dlouhozrnnou rýži, no uuvidím co to udělá.

To kručení zní jakoby "prdění", ale uvnitř těla, nic nesmrdí, akorát pejsek při kručení trochu zavibruje.

Děkuji moc za odpovědi, mám o něj strach.

LightKnightCZ

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.13 08:54

Mému psovi občas také kručí v břichu, vypadá to, že má hlad ale žrát nechce vůbec nic... Už se mi to stalo několikrát, většinou stačí nechat ho v klidu či ho vzít ven, kde se popase na trávě a poté to špatné z břicha buď vyzvrací anebo se po několika hodinách spraví sám.

Ohodnoceno: 0x

Od: pyr
Datum: 30.07.13 08:57

vem ho ven, musí se nažrat trávy, ta je velice důležitá pro trávení...to je ta tráva co jsme si jako dětska dávali do dlaní a foukali a ono to vydávalo zvuk jako kachna :D

jinak občas je dobré dát psovi jen rohlík nebo vánočku...

Od: ron*
Datum: 30.07.13 09:05

Dobrý den.

Když nechce žrát, tak ho nenuťte, možná má bolesti. Nechte ho v klidu, jen mu dejte k dispozici čerstvou vodu a suché granule. Vemte ho na procházku. Když se situace do zítra nezmění, pro jistotu zajděte k veterináři.

Od: sepi®
Datum: 30.07.13 09:35

je odčervený?.)

Datum: 30.07.13 09:37

V takovýhle situacích, když psovi evidentně něco je a nechce žrát, žrádlo nenuťte! Nenabízejte, nevymýšlejte! On dobře ví, že je nelepší střeva vyprázdnit a až pak se najíst. Ví to dobře, oproti člověku, který do zkvašené potravy ve střevech, rve další jídlo. *hej* Hladovka 3-5 dní je jen na prospěch. To žgrundání může znamenat cokoliv, větry, které u štěněte mohou být fatální, až po zauzlení střev. Nechejte ji v klidu, jen ať má misku plnou vody stále k dispozici. Nesahejte na ni, nerušte ji. Ona ví, co je pro ni dobré. *hej*Kdyby jste vidla, že má bolesti, je třeba zajít k veterináři. Možná, mu časem zavolejte. Jestliže tenhle problém má od dnešního rána, ještě se nic neděje.

Od: skye®
Datum: 30.07.13 10:30

No konkrétně u čivavy rozhodně neraďte hladovku několik dní. Takto malí psi musí žrát pravidelně (ani hladovka jeden den není moc dobrá) kvůli glykemickému šoku. I tak pochybuji o tak dlouhé hladovce i u větších psů - nikdy jsem se s tím nesetkala. Veterináři radí cca 24 - 48 hodin maximálně. Kde jste vzala tak šílenou dobu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.13 12:00

Já myslím, že ,Vám pejsek spolknul nejaký předmět, jeďte k veterináři, ještě pokud Vám nežere, naše fenka, když měla půl roku - rozkousala a spolknula kusy propisky, naštěstí dostala takový olejíček jako projímadlo a všechno to vykajdila...přesně takhle jí kručelo - prdělo v bříšku, je to již pět let a vzpomněla jsem si na to...chce to veterináře, prohmatá bříško a pokud je tvrdé, není co řešit, pejsek se určitě trápí...doktor mu pomůže...

Datum: 30.07.13 12:31

a když vibruje tak to asi bude mobil *placni*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.