Jakého pejska vybrat

Od: Datum: 28.07.13 08:05 odpovědí: 10 změna: 31.07.13 13:42

Dobrý den potřeboval bych pomoc s výběrem vhodného pejska k domu nechceme hlídače ale pejska který může být celoročně venku anepřeskočil by i v dospělosti metrový plot pejska spíše pro pomazlení ale který není náročný na výchovu bohužel jsme pracovně vytížený tak že se mu můžem věnovat až po 17. 00 hod a o víkendech díky za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.13 08:35
avatar

Do zahrady sádrového, na mazlení plyšového.

Vím, že se vám odpověď moc nelíbí, ale při velké pracovní vytíženosti to s péčí nebude valné. Jak dlouhou dobu tak asi strávíte od podzimu do jara na zahradě?

A nenáročnost výchovy je také dost zvláštní představa. S nenáročně vychovanými psy bývá docela problém, kdyby nic, tak u veterináře.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.07.13 11:10
avatar

Bimbam, naprosto s tebou souhlasím. Pes je společenský tvor, potřebuje výchovu a potřebuje, aby se mu někdo věnoval. Co na té zahradě bude sám dělat? Ale když ono to dneska asi patří k "image", mít psa. A metrový plot? Směšné. Známí měli malého psa a ten když se rozhodl, tak prostě utekl přes 4 metry vysokou bránu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.13 13:42

4 metry? To bych chtěla dost dobře vidět...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.07.13 08:39
avatar

Dobrý den, já bych asi doporučil mladého pejska z útulku a vhodné velikosti. Pokud bude alespoň trochu známa jeho minulost, tak by mohl být vychovaný a třeba byl také celoročně venku. Konkrétní rasu bych nechal osudu, ale spíše bych si vybral křížence, kteří jsou odolnější. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 28.07.13 10:47

Sousedi mají plot vysoký metr a ještě s mezerou,kterou by mohl pes prolézt.Mají fenu zlatého retrívra,kterou celá rodina miluje a hodně se jí věnují.Nikdy se nestalo,že by ze dvora utekla,i když nejsou doma.FENY,když se cítí v rodině dobře,tak neutíkají.My máme na zahradě FENU plemene hovawart a i když necháme otevřená vrata,nebo branku,tak neuteče.Naopak čeká,až jí řekneme,že má jít s námi ven,mimo náš pozemek.Se psy je to jiné.Ti když ucítí háravou fenu a mají možnost za ní ze zahrady utéct,tak většinou utečou.Fenka se musí dát do kotce v době hárání a v té době ji pouštět do zahrady pod dohledem..Teda,když není bezpečné a dost vysoké oplocení zahrady.

doplněno 28.07.13 10:52:

Metr vysoký plot překoná i docela malý pes,kdž bude chtít!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 28.07.13 12:27

Přesně tak. Navíc pokud PES ucítí háravou fenu, tak plot přeleze, přeskočí, prokouše, podhrabe, je mu to jedno jak ale prostě musí za ní. Jsou schopni najít cestu ven, o které se nám ani nezdálo. Metrový plot je tak možná pro yorka, ostatní ho prostě přeskočí. Pokud nebudete mít na psa čas, nepořizujte si ho. Bude trpět. Pes je společenský tvor, potřebuje být se svou smečkou v kontaktu nejlépe celý den. Pokud bude pes sám, bude "zlobit" - utíkat, ničit, štěkat atd.

doplněno 28.07.13 12:37:

Navíc píšete, že se psovi můžete věnovat po 17. hodině. Věřte mi, že když si dáte takový závazek - po 17. hodině se věnovat psovi - tak vám to dloho nevydrží. Co když zrovna přijde návštěva, nebude se vám chtít, bude nějaká jiná povinnost. Psovi se musíte věnovat průběžně celý den. Ráno vstát o hodinu dřív a vzít psa ven, ne jen vyvenčit, ale jít s ním kus dál, trošku ho protáhnout. Pak mu vymyslet trochu zábavy, co bude dělat, až budete třeba v práci (schovat mu mlsky po zahradě, nebo různé hračky, aby v průběhu dne, kdy je na zahradě sám, nacházel nové a nové podněty ke hře a přemýšlení a nevymýšlel kraviny). Pak přijdete z práce a musíte se mu aspon chvilku věnovat, pozdravit se s ním, "zkontrolovat" zahradu co kde vyvedl atd. Navečer dloooooouhá procházka spojená s výcvikem nových povelů a procvičováním starých, házením balonků nebo klacíků, prostě aby se pes vyblbnul a unavil a užil si vás. Pak další péče jako každodenní vyčesávání, úklid kotce, kontrola oplocení zahrady, a v neposlední řadě sbírání výkalů. Je toho dost, pořídit si psa je rozhodnutí ná minimálně deset let, každodenní práce. Chce to fakt zvážit, jestli to zvládnete, aby netrpěl pes, vy a třeba i sousedi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.07.13 10:54
avatar

Dobrý den,

To bych si (s prominutím) sakra rozmyslela, pořizovat si psa, pokud se mu nemůžete dostatečně věnovat. Bude se nudit. Nakonec to skončí tak, že budete mít za plotem nesnášenlivou potvoru, která štěká na vše, co se hýbe. A sousedé vás budou nenávidět...ten pes nejspíš ne. Pokud přesto nějakého chcete, neberte si štěně, ale mladého psa. Spousta lidí se potřebuje zbavit psů. Z důvodu stěhování, alergie nebo nedostatku času... Rasa asi není až tak důležitá, také se přikláním spíš ke kříženci menšího vzrůstu (jezevčík) s ohledem na nižší plot. A pořiďte mu pořádně zateplenou boudu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.13 11:07

Vykašlete se za takové situace na psa. Pokud si nedáte poradit, přesto to uděláte a budete se mu chtít i za takové situace trochu věnovat, stanete se otroky nedostatku času na mnoho let dopředu a pes bude stejně trpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 11:19
avatar

Žádný pes není nenáročný na výchovu, každému psovi se musíte věnovat, i tomu, co je doma na zahrádce. Pes je členem smečky, kterou má rád v případě, že se mu ta smečka (vaše rodina) věnuje. V ostatních případech se vám pes bude na zahrádce nudit a ten plot vám přeskočí a zdrhne za svojí vlastní zábavou. Pořiďte si porcelánového pejska do vitrínky v obýváku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 12:33
avatar

Pořiďte si nějaké jiné zvíře (pokud mátě možnost), např. dvě quesantské ovečky - jsou malinké - (ovce musejí být ze zákona alespoň dvě). Smutno jim nebude a po práci se s nimi můžete pomazlit. Výborný mazlíček je také třeba husa - je hodně chytrá (jako papoušek), naučí se na jméno a je přítulná. Dnes se chovají velmi krásná plemena husí (např. husa labutí), takže je to i pěkná ozdoba dvorku. Husa navíc výborně hlídá. Jsou však potřeba také dvě; jedna by se nudila. Husa se běžně může dožít i 30 let.

To jsou samozřejmě všechno jen možnosti, ale pejska bych si ve Vašem případě nepořizovala. Pes, kterému se člověk dostatečně nevěnuje, strádá a dělá neplechu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.