Kousaní a vrčení

Od: Datum: 23.07.13 19:22 odpovědí: 13 změna: 25.07.13 11:13

Dobrý den,máme doma 7 měsíčního pejska a ten na nás vrčí a kouše chtěl jsem se zeptat jestli to de odnaušit nebo né jestli jo Prosím poradte Děkuji předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.13 19:36
avatar

Jak si psa vychováte, takového ho budete mít. Váš pes asi tak nějak cítí, že by mohl získat výsostné postavení ve vaší rodinné smečce a asi chce začít vám všem velet. Musíte mu dát pocítit, kdo je u vás doma pán, ale pes to určitě být nesmí. Pokud vám přeroste přes hlavu, tak se s ním pak těžko budete domlouvat. Jestli si na to sami netroufáte, existují i psí školky... Ale jinak já bych, kdyby pes na mě vyjel, tak ho prostě připlesknu k zemi (no to není zrovna správný výraz) - nebiji, ale povalím ho, je to taková podřízená role pro toho psa. Pes musí z vás cítit respekt, nesmí na vás ani vrčet, ani kousat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verusa*
Datum: 23.07.13 19:46

Děkuji moc za odpověd .

Datum: 23.07.13 19:52
avatar

Já si myslím, že vám tady ještě někdo odpoví. Chodí sem občas i zkušení kynologové. Nebo se zkuste podívat někde na netu, jak na výchovu psů. Hlavně váš pes z vás musí cítit respekt, nesmí třeba cítit strach. To víte, bude za chvíli z něho puberťák, nebo už je, tak zkouší, v čem mu povolíte. Povolit ale nesmíte. Jojo, vychovat psa, to je taky složité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 23.07.13 19:56

Náš pes ( špic ) nás rešpektuje len dospelých, deti vôbec nerešpektuje, aj keď im neublíži. Až po 12 rokoch života si dovolil vyjadriť svoj nesúhlas s tým, čo sa mu nepáči. Začne vrčať a cerí zuby. Dovtedy bol poslušný a pokorný.

A nakoniec sme zistili aj poradie, v akom rešpektuje dospelých. Asi 8 ľudí z rodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 21:22

Záleží jestli to dělá zezloby nebo si tak hraje.Muj pes to dělá rád do dnes ale jen jako hru.odmalička mě rád okusuje ruku ale nestiskne.Pokud to dělá že si chce vydobíd vudcovství tak mu párktát zmáčkněte čumák když na vás vrčí ale jnen zvrchu jako kdyby jste ho chtěli štípnout do bolesti ,on toho po čase nechá.

doplněno 23.07.13 21:30:

A jak píše paní eula že se má pes přimáčknout k zemi tak to jsem na psovi taky praktikovala.Zezačátku z toho byl vyvalenej a pak se na to naučil a lehl si sám a bylo po výchovné metodě.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jh*
Datum: 24.07.13 03:44

Nikdy netrestat rukou, aby po nich nešel.

Vychovávat pozitivní motivací.

Tzn. nechat jej mírně vyhládnout ) a potom mít v kapse granule a za správně vykonaný příkaz odměňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 08:50
avatar

Je důležité vědět v jakých situacích vrčí a kouše.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.13 16:26
avatar

Jaká je to rasa? V jaké situaci vrčí? Jaké má hračky? Jak si s ním hrajete? Co u toho vrčení a kousání dělá? ;) Přiložím obrázek, jsou na něm psi v postoji hry. Lokty na zemi, ocásky nahoře. Je to postoj znamenající hru. Co dělá váš pes? *hej* Když na jorkinku Dorinku houknu hlubokým hlasem: Dej to sem, seberu ti to, v ten moment se změní na vlkodlaka, vrčí strašlivým způsobem tak, že jí to věří úplně všichni. Málokdo si všimne, v jakém je postoji. Hraje si, vyzývá ke hře a k té patří vrčení a předvádění huby plné zubů. Ale bez stisku.*jasne* U tak mladého psa toto všechno předpokládám. Je to hra, ale musí se naučit znát hranice. Stačí nahlas syknout na znamení, že to bolí a pes nezkousne.

doplněno 24.07.13 16:37:

Veru, jak je to se žrádlem? Už žere? Blinká stále? Co říkal vet? Byli jste na vstupní prohlídce? Nebylo to blinkání jen tím, že když se tak pěkně kouká, tak mu každý něco dá a jemu je pak blbě. Víš jak a čím máte krmit? Víš, že mu nemáte dávat všechno, o co si řekne? ;) http://www.chovatelka.cz/clanek/havansky-psik :) Tvůj pejsek nemá agresivitu v povaze. To kousání je jen hra a ty ho musíš naučit, kolik může stisknout. Laskavě, ale důsledně. Nedrezíruj ho, ale když mu něco přikážeš, tak na tom trvej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verusa*
Datum: 25.07.13 10:41

Dávame rýži černý čaj a prášek Secta a má držet dietu jinak nezvrací a za 3 měsíce jí bude rok .

Datum: 25.07.13 11:13
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 24.07.13 18:21

Pes dospívá a má projevy dominantního chování, takže ste asi někde udělali chybu ve výchově. je nad rámec této poradny vám posdkytnout potřebné rady a instrukce, ale rozhodně přehodnoťte svoje chování k psovi, KAŽDÝ člověk v rodině, i ten nejmenší,

mít větší respekt a vyšší autoritu než pes. Tím bych začala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 25.07.13 02:02
avatar
Zdravim,
je důležité vědět zda to je pro něj hra (vrtí ocasem) nebo si buduje postavení. Pokud nechcete aby si s Vámi ani takto hrál tak přes povel NESMIS naučit, pokud Vám to formou hry nevadí tak naučte povel například DOST při kterém se pes okamžitě uklidní.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 07:08
avatar

Verusa, kolik máš roků? Toto je další otázka, na kterou ti váhavě odpovídáme, protože nevíme, jestli jsi a jak staré dítě. Jaké požadavky a jakým slovníkem ti máme poradit. Napiš, prosím tě! Pro příště už to budeme vědět. *hej*A také, jaké máte, celá rodina zkušenosti s jakýmkoliv psem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.