Opravdu lezou takzvaní ušáci do uší?

Od: Datum: 20.07.13 16:14 odpovědí: 16 změna: 21.07.13 11:59

Dobrý den,

chtěla bych se tu zeptat, jestli škvoři-ušáci opravdu lezou do lidských uší. Moje kamarádka se bojí a nechce se ode mne dát přesvědčit, že je to jen pověra. Tak jsem si myslela, že by ji názory jiných lidí mohly přesvědčit o pravdě či o lži. Kdyby se jednalo o pravdu, upřímně bych se jí omluvila. Pokud mě však utvrdíte v mém přesvědčení o pověře, můžeme beze strachu spát ve stanu, ze kterého minule právě kvůli škvorovi utekla.

:)

Prosím o radu a přesvědčení pro moji kamarádku.

Ivča

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.07.13 16:30

Nevím, jestli se tomuto dá vůbec říkat "pověra" - je to naprostá hloupost...

*smich*

Mimochodem - statisíce lidí spí pod stanem každý rok (myslím v Česku - ne na celém světě) - a už se za ta desetiletí stal aspoň jen jeden zdokumentovaný případ?

doplněno 20.07.13 16:32:

A - raději si ověř, zdali si kamarádka nemyslí, že děti nosí čáp nebo vrána - z toho by mohl být větší ´průšvih´... :-D

Ohodnoceno: 4x

Datum: 20.07.13 16:44

mowla *palec* ano, čáp nebo vrána je podstatnější. Pro tazatele: NE, nikdy za celá léta spaní pod širákem nebo ve stanu mi do ucha nikdo nevlezl ale hlídala bych jiné tělní otvory.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivikiwi*
Datum: 20.07.13 17:03

Moc děkuji. Doufám že tady bude víc odpovědí. Ale ona tvrdí, že zná někoho, komu vlezl škvor do uší.

A to že by si myslela, že děti nosí čáp nebo vrána, to se nebojte. Na to toho o tom ví až moc. *jasne*

Od: olaf71*
Datum: 20.07.13 18:04

také jsem o tom slyšel. škvor co leze do uší=ušák, pak jsou škovoři, co lezou do jiných otvorů a podle toho se jmenují

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.13 19:22

No když jsem byla dítě tak mě tam vlezl pavouk.Spaly jsme na pudě.Já myslím že do ucha muže vlést cokoli když tam vleze a člověk se nehybe.

Datum: 20.07.13 19:28

A co tam bude hledat, nebo jako to tam bude bydlet? Postavi si hnizdo a tak?

Samozrejmne mozne je vsechno. Vzdyt si vemte kolik hmyzu spolkeme kdyz spime, kolik toho snedi cyklist. A kolik musek se dostane do oci. Ale vsechno to jsou vesmes nestastne nahody.

Datum: 20.07.13 19:27

Těm, co lezou v roští, se říká rošťáci? ;)

Od: mowla*
Datum: 20.07.13 19:41

Jo jo - a loví tam roštěnky... *smich*

Datum: 20.07.13 19:44

To je krásný, to si musím zapamatovat. Roští -rošťáci - roštěnky.

Od: olaf71*
Datum: 20.07.13 20:27

ihned mě napadlo několik druhů hmyzu podle toho, kam lezou :-D

Od: axus®
Datum: 20.07.13 19:40

Na plzensku se jim rika uchavci a skutecne existuje bezne rozsirena povera (spise nez povera, tak straseni deti rodicema, i kdyz ani nevim proc, asi jen tak z legrace), ze vlezou do ucha a klestickama, ktere maji na zadecku prostipnou usni bubinek.

A samozrejme kazdy ma kamarada, ktery ma souseda, ktery zna cloveka, ktery slysel, ze se to skutecne nekomu mu stalo.*vtip*

Datum: 21.07.13 00:36

Pochybuji, že by kleštičkami proštípli ušní bubínek, *smich* ale do ucha se mi skutečně jeden dostal. Než jsem ho vytáhla byly to perné chvilky (není to právě snadné).

Datum: 20.07.13 20:56

Není to pravda. Za celou dobu není zaevidován ani jeden případ že by se něco takového skutečně stalo. Ten název vznikl nejspíše s toho že škvor (ušák) má rád malé , temné , teplé , vlhké prostředí takové je i v uchu ale to je tak vše že by do něj vlezl to je pouze taková ta povídačka na strašení dětí ...

Datum: 21.07.13 00:33

Pověra to tak docela není - škvoři rádi lezou do různých škvír a úzkých otvorů a velmi špatně se odtamtud vytahují. Ale přiznám se, že se mi to stalo jen jednou (je to hodně nepříjemné), třebaže se se škvory setkávám velmi často - např. při sklizni ovoce. Problém může nastat hlavně tehdy, když si ho přineseš na oblečení do pokoje a tam ti spadne do postele - potom může v noci zalézt do ucha (což se stalo mě) :D. Jinak bych se škvorů nebála. Navíc jsou velmi užiteční (loví škodlivý hmyz), takže je určitě nijak nehubit.

doplněno 21.07.13 00:39:

Škvor v uchu je opravdu výjimečná náhoda a spaní ve stanu bych kvůli němu jistě nerušila. Pokud má velký strach, může si uši ucpat vatou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.07.13 10:22

Když jsem byla dítě, bála jsem se, že mi škvor vleze do ucha a netopýr se mi zamotá do vlasů. Jsou to dva veliké nesmysly! :D Víte, že škvor má na zádíčkách takovou jako brašničku a v ní má schovaná křidélka? Umí létat. A víte, že škvořice je jedna z nejpečlivějších maminek? ;)

Datum: 21.07.13 11:59

Ano, vlézt tam může. Ale protože se chudák nedostane dál, tak zase rychle vyleze.

Do ucha může spícímu člověku vlézt kdeco, ale pověra s prokousáním se do mozku je snad jen pro strašení dětí...

doplněno 21.07.13 12:00:

Pokud cokoli komukoli známému vleze do ucha, hned zalít buď vodou, nebo alkoholem. Potvůrka vyplave:)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.