Pejsek se bojí vody, co s tím?

Od: Datum: 17.07.13 12:03 odpovědí: 10 změna: 17.07.13 22:11

Dobrý den milí rádcové, jak víte máme pejska z útulku. Je potřeba ho vykoupat, ale má pipetku proti klíšťatům, tak jsme to odložili. Jelikož je venku horko, udělali jsme mu na zahradě bazének s trochou vody. Přiběhl, aby zjistil, co je na zahradě nového, líznul si vody a popoběhl, tak jsem trochu vody nabrala do dlaně a pocákala ho, no a pejsek utekl a už k bazénku nechce. Mám obavy, že se bojí vody a nevím, co by dělal, když bychom ho chtěli okoupat. Jak ho naučit na vodu, aby se nebál? Děkuji. - pt

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 12:15

Na psa necákejte, bude se bát ještě víc. Naši čubinu, když chceme vykoupat, vrazíme do sprcháče a vykoupeme. Hodinku, dvě, s námi nemluví až když uschne, přijde. Venku do vody nikdy nevleze, před deštěm se schovává, do rosy jenom když opravdu musí. Některý pes prostě do vody není. Navíc nevíte, jaké měl zkušenosti u předchozího majitele, takže ho nenuťte, když sám nechce.

Ohodnoceno: 4x

Od: ron*
Datum: 17.07.13 12:22

Dobrý den, pt.

My máme labradora, který miluje vodu. Do vody skáče, plave, aportuje ve vodě... Ale jakmile dojde na koupání, má malinkou dušičku, do vody ho nedostaneme. :DJen vezmem do ruky lahvičku se psím šamponem, hned uteče. Nevím proč. Takže praxe je taková : dostane povel - sedni a zůstaň. Vezmeme zahradní konev s teplou vodou, milého psa polijeme, pořádně vyšamponujeme a znovu konví pěnu spláchneme - několikrát. Samozřejmě ho koupeme venku a jen, je-li teplo. V zimě ho nekoupeme, ani to není vhodné. Spí venku, nachladil by se.

Není to přímo rada, jak odnaučit psa bát se vody, je to jen zkušenost z praxe. Možná se lekl, jak jste ho pocákala, nečekal to. Když chci našeho psa alespoň zchladit, naleju si vodu do dlaně a nechám ho vodu lízat. Pes se zklidní a pak ho opatrně poleju.

Hodně štěstí a počítejte s tím, že když ho budete koupat, suchá nezůstanete. ;)

doplněno 17.07.13 12:31:

pro ben: to vytírání do koberce znám*smich*. Ten náš se zase válí po trávě, kutálí se a plazí se jako had. Jak říkáte, vadí mu ta vůně čistoty.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 17.07.13 12:26

Dobrý den, také jsem měl takového "hrdinu", který se nerad koupal. Musel se odchytit a vložit do vany. Potom jsem ho tam musel přidržovat, aby nevylezl. On tam kňoural, ale musel jsem být na něho tvrdý a neustoupit. Na koupání jsem měl dětské mýdlo, aby neštípalo do očí (a hezky voní).

Potom rychle osušit a po vypuštění z koupelny se běžel pejsek vytírat do koberce, ale tam už jsem měl připraveno starou deku. Myslím, že nejvíce mu vadila ta vůně, protože se necítil. No, a samozřejmě byl notně naštvaný. Takže, "nelámat" pejska do vody, ale při koupání neustoupit. Zdravím!

doplněno 17.07.13 13:26:

ron - tu chybu, že jsem nechal pejska po koupání vyběhnout ven jsem udělal jen jednou. Vrátil se spokojený, ale strašně špinavý a od trávy. Pak už jsem ho nechával jen doma "jezdit" po té dece nebo i fénoval.

. . .

xixi - s tím, že se musí pejsek hned "přiklopit" osuškou máte pravdu. Kdo to neudělá včas, tak má vymalováno.

Pejsek nesmí dostat čas a šanci se oklepat.

Ohodnoceno: 3x

Od: xixi*
Datum: 17.07.13 14:54

Jojo, proto jsou dobrý dvoje ruce, protože pes přesně vystihne tu setinu sekundy a sklepe ze sebe všechnu tu vodu :D A ven psa pustit až úplně uschne a to ještě jen na procházku na vodítku. Protože moji psy pokud jsou vykoupaní, tak jdou naprosto spořádaně na vodítku, já ukolébán jejich klidem, je pustím na volno a oni ve vyválí v prvním ho*vně, nejlépe kravinci apod. Takže pak se plížíme domů pomalu kanálama, první sprchu dostanou venku hadicí, a pak znova koupat do vany.

Ohodnoceno: 0x

Od: xixi*
Datum: 17.07.13 12:37
Pookud je to opravdu nutne, tak bez nejakeho litovani psa dat do vany/sprchace, rychle namocit, nasamponovat a splachnout. Nejlepe ve dvou lidech, mozna bude pejsek utikat. Vodu ne moc teplou a ne velky proud, hlavu opatrne a spis bez samponu. Jak zarazite sprchu HNED prehodit pres psa osusku a co nejvic osusit. Pak psa vypustit do vymezenych prostor. Nejspis bude vyvadet, oklepavat se, valet se a "jezdit" po zemi. Nechat ho, mel by se jeste sam domyt. Asi s vama nebude mluvit nejakou dobu. Zase nelitovat, nic jste mu neprovedli. Az se zklidni, vycistit usi, omyt oci. A az uschne tak vycesat. A pak az to bude vsechno hotovy, pejsek s vami zacne zase komunikovat, tak muze dostat odmenu. To je co se tyka koupani.
To ze nema rad vodu muze byt spatnou zkusenosti, kdo vi co mu kdo provadel. Kdyz jsem si privedl domu posledniho psa, tri dny se nepriblizil k misce s vodou, musel vodu dostavat v granulich. Projit kolem kaluze bylo o zivot. Postupne aniz by sme ho nutili se naucil ze mu voda neublizi a minuly tyden za mnou vlezl do potoka, coz povazuju za maximum, vic po nem nechci :) Pokud ho chci vykoupat, tak se necha di vany donest a tam stoji jak solny sloup a muzu na nem drivi stipat. Nechte tomu volny prubeh, necakejte na nej, nenutte ho k vode a do vody, treba na to sam prijde.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.07.13 15:21

asi nebudete souhlasit, ale je vůbec nutné psa koupat? - u psů bytových, popř. postelových to jistě je, nebo když se psík v něčem "voňavém" vyválí, ale jinak proč? náš pes ještě koupaný nebyl - jsou mu 2 roky - a nezdá se mi, že by nějak smrděl... lítá venku v mokré trávě, v dešti, v létě do rybníka, špína se z něj smyje nebo opadá, olíže se - a vypadá čistě ;) pomáhám mu jenom s bodlákama apod... přijde mi to pro psa přirozené (mastná srst víc chrání) a navíc, zdá se mi zbytečné ho koupat, když vím, že se vzápětí vyválí v trávě a jehličí... a to chodí i dovniř, není čistě venkovní

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 17.07.13 22:01

"mindo", já chci pejska vykoupat, protože byl v kotci, ještě s jinými pejsky a k nám chodí malá vnoučátka, tak raději to podstoupíme. - pt

Datum: 17.07.13 22:11

Souhlasím s Mindou a přidám zkušenost (už jsem to tu asi psala).

Měli jsme v rodině několik psů. Co pamatuji, tak ti první se koupali (šamponovali) a smrděli a koupali... Pořád dokola. Čím častější koupání, tím dříve typický zápach. Současný pejsek měl jako štěňátko svědivku a doktor koupání zakázal.

Takže šamponujeme jen naprosto výjimečně (ono těch leklých ryb kolem nás naštěstí zase tolik není...) A pejsek nesmrdí, opravdu ne.

Sám od sebe si ale vleze do potoka i do rybníka

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.13 15:47

Pro všechny, kdo mají vykoupaného psa a ten se po usušení jde vyválet v nějakém hnusu, aby zastřel pach mýdla. Mázněte mu kolem čumáku kousek smradlavého sýra. Bude mít pocit, že nádherně "voní" po tvarůžkách celý. *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 17.07.13 21:59

"babkazov", díky za prima radu*placni* s tím sýrem. - pt

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.