Kdy dát slepičky ven?

Od: Datum: 17.07.13 06:45 odpovědí: 3 změna: 21.07.13 15:50

Dobrý den, v kolika týdnech nebo měsících dáváte ven do výběhu kuřátka? Koupila jsem cca měsíční a mám je v garáži kde teplota neklesne pod18°C. Přítel mi říkal tak za 10 dní, ale to se mi nezdá. Má přijít sv. Anna a myslím že by jim byla v noci zima. Jsou to hedvábničky a araukany. Bydlíme v Praze. Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 17.07.13 08:37

Ven pouštím kuřátka od jejich 14 dní, ale na noc potřebují nějakou boudičku, přece je nenecháte přes noc jen tak. Nejlépe je, aby jejich noclehárna navazovala na výběh a oni se přes den při dešti nebo vedru mohly schovat. V garáži jim moc dobře není, šup s nimi na sluníčko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 10:31
avatar

Naše kvočny se neptaly a braly kuřata ven hned po vylíhnutí. Do kurníku se dala kuřatnice, v podstatě bouda s pletivem kam nemohly slepice a na dvůr pak takový kryt co jim prošla zas jen kuřata která dostávala svojí stravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.13 15:50
avatar

O sv. Anně jsem toho slyšela už dost (tj. že je v noci chladno), ale zatím jsem si toho nikdy nevšimla. ;) Jestli to náhodnou není tím, že je dnes posunutý kalendář - sv. Anna dřív byla o dost později a pranostiky jsou ještě ze staré doby. Kuřárka dáváme v létě ven přes den už tak od 3 dní, celodenně jsou pak venku asi od těch 10-14 dní. Pokud mají kvočnu, neřešila bych to vůbec. Samozřejmě je nutné je kontrolovat a pokud by se vám zdálo, že se choulí k sobě a chodí nakrčená, musíte je dát do tepla. Pokud by příliš prochladla, dostanou kokcidiózu (navenek se projevuje průjmem a slabostí). Kuřata jsou ale dost otužilá, např. oproti perlíčatům.

Loni jsme měli poslední kuřátka ještě v listopadu - přes zimu byla s kvočnou v závětrném koutě na dvoře. Chladno jim vůbec nevadilo.

doplněno 21.07.13 15:52:

Pokud už mají měsíc nebo více, dejte je rychle ven - nebo "padnou na nohy". Potřebují sluníčku kvůli vitamínu D.

doplněno 21.07.13 15:52:

*sluníčko

doplněno 21.07.13 15:54:

Umístěte je tak, aby měla možnost schovat se i ve stínu - zvlášť, pokud na přímé slunce ještě nejsou zvyklá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.