Jak naučit psa povel?

Od: Datum: 16.07.13 21:35 odpovědí: 16 změna: 27.07.13 17:45

Dobrý den mám 7 měsíční štěně Bígla kříženého asi s jezevčíkem ... Můj druhý pes se hned všechno naučil a tento bígl mi dává zabrat ... Učila jsem jí sedni ale jakmile se něco šustne tak se hrozně rozruší ... A jakmile něco vidí člověka , auto ... Tak utee a začne štěkat poraďte mi prosím nějáke rady jak jí mám naučit povely ... zatím Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: arwi®
Datum: 16.07.13 22:04

Nejdříve učte povely v klidném prostředí a až po zvádnutí procvičujte v prostředí kde jsou lidé,psy...Používejte pamlsky.Budte důsledná.Nejprve ji cvičte a odměnujte pamlsky,pak ji teprve nakrmte.Jezevčíci i bíglové jsou paličáci,ale jsou chytří a za jídlo se naučí všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarka01*
Datum: 16.07.13 22:54

Dobrý den, mám také fenku a také je s někým skřížená je jí něco přes rok snažím se jí také cvičit ale je paličatá :(je to také bigl)tato rasa je něco jako pes staford chce se pořád něcím zabavovat až k neutahání a potom se dobře cvicí za pamlsek aspoň ty základní věci (sedni ,lehni,zůstaň)musíte mít trpělivost já jí zatím naučila sedni k noze až bude umět toto tak přejít na další cvik říkám je to rasa paličatá))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 22:59
avatar

AHOJ. Na internetu je plno návodů. A chytrých. O pozitivní motivaci je psáno všude, o výuce v klidném prostředí (kde ho v dnešní době najdete?) a nejvíc o důslednosti. Jenže co dělat, když se řídíte všemi radami, a ono to nefunguje? Hodně se také diskutuje o elekronických obojcích, ale to je podle mého dost krajní řešení. Bíglové jsou neuvěřitelně temperamentní a mají v povaze jít za vším, co je zajímá. Znala jsem dva bíglíky, ale ani jeden neměl 100% výcvik, protože jejich pánové to prostě vzdali. Jedinou radou je, nevzdávat to a domluvit si návštěvy na cvičáku. Já teď řeším základní výcvik tibeťáka-zatím sama. Je to zlatíčko, ale když něco nechce dělat, prostě "vypne". Pozitivní motivace (pamlsky) nefunguje a všude je něco zajímavějšího, než já a moje požadavky. Ale jsme sotva na začátku... Takže držím vám palce a vy je držte mně*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valii*
Datum: 27.07.13 17:30

Děkuju za radu jít na cvičák ale s tímto psem to nejde vidí cizího člověka postavěj se jí chlupy na zádech a útočí .. Pokousala asi sedmileté dítě je zvyklá jen na mně a rodinu... :) Hodně štěstí s vaším pejskem

Od: manasek*
Datum: 17.07.13 00:47

Domluvte si na cvičáku několik individualních lekcí, jen vy a cvičitel. Oni Vám tam nejlíp poradí a ukáží, co platí i na Vašeho tvrdohlavce. Samozřejmě, můžu Vám tu radit ať cvičíte ze začátku doma, sama v zavřeném pokoji, kde nejsou žádne jiné podměty a postupně přidáváte rušivé faktory, ale nejlépe a nejúčiněji Vám opravdu poradí na cvičáku, kde Vám nejdříve pomohou se základy individuálně a následně si můžete dát několik lekcí i ve skupině psů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valii*
Datum: 27.07.13 17:36

děkuji za radu ale jak už jsem říkala vidí cizího člověka naježí se a útočí :(

Od: manasek*
Datum: 27.07.13 17:45

Pokud nenarazíte na cvičáku na nějakého blbce, tak si na cvičitele zvykne. Vy ji musíte naučit, že se jich nemá bát, a že na ně nemá útočit a k tomu potřebujete ať se s lidmi setkává. Doporučuji navštívit několik cvičáků a podle toho, jak se výcvikář bude chovat, si vyberte. Většinou bývají první lekce zdarma nebo za poloviční cenu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nutt®
Datum: 17.07.13 04:27
avatar
Zdravim,
záleží zda také učíte povel správně. Psa musíte zaujmout musí věnovat všechnu pozornost jen Vám, mějte u sebe například piskaci hračku. Důležitý je nácvik na jméno. To se mi osvědčilo jako nejlepší řešení když Vás pes nechce vnímat.
Vemte si hrst pamlsků (nejlépe salám na malé kousky), řekněte jméno psa a vždy když se na Vás podívá dejte mu pamlsek pak počkejte až začne zase zírat kolem a zase jméno a tak pořád dokola. Je to velice účinné a pes si to rychle vžije. Téměř všechny povely jsou předcházeny jménem, tudíž se Vám to bude hodit. Já mám 14ti měsíční BSP a todle jsem dělal ve 3-4 měsících stáří a díky tomu teď nemám problém odvolat fenu když se rozběhne za kočkou či jiným psem.
Také záleží jak dobrý a pevný vztah se psem máte.
doplněno 17.07.13 08:21: Ještě se pochlubim videem jak cvičíme my.

http://www.youtube.com/watch?…&feature=youtube_gdata_player
Ohodnoceno: 0x
 
Od: valii*
Datum: 27.07.13 17:45

Děkuji na jméno slyší a dobrý vztah máme ... pamlsek jí dávám kousky sýru ale myslím si že mojeho psa to přestává bavit a na sýr nebo salám brzo vyprdne .. :D :(

 

Datum: 17.07.13 07:41
avatar

http://pejsek55.blog.cz/0808/…volani-lehni-stekani-na-povel ;)

doplněno 17.07.13 09:35:

Nutt, úžasné! Jste skvělí! Vy i psina! A ještě je vidět, v jaké pohodě a s úsměvem. *palec* Báječné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.07.13 09:51
avatar

Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat asi po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe, jak se stával lepším, jak ho zušlechtovala péče, kterou poskytoval tvoru, jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadoval.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivikiwi*
Datum: 20.07.13 16:52

Dobrý den,

my máme 2 štěňata bernského salašnického. Je jim něco málo přes 3 měsíce. Naučili jsme je sedni, lehni, zůstaň a ke mně.

Nejprve jsme museli pejsky zaujmout (pamlskem). Když jsme je učili sedni, ukázali jsme jim pamlsek,přitlačila zadeček na podlahu a zároveň vyslovili povel sedni. Poté jsme ho pochválili a odměnili pamlskem.

S povelem lehni to bylo obdobné. Ale pejsek si prvně sedl a pak jsme mu podebrali packy a vyslovili povel lehni. Pejsek opět dostal pamlsek.

Při povelu zůstaň jsme pejska dovedli na jedno místo a přikázali mu zůstaň. Pak jsme se pomalu o kousek vzdálili a dali mu povel volno. Když přiběhl, odměnili jsme ho. Ale pokud šel za námi když jsme se vzdalovali, dovedeme ho zpět na původní místo a cvik opakujeme. Postupně vzdálenost od pejska zvětšujeme.

Při povelu ke mně jsme počkali, až bude pejsek kousek od nás, zavolali na něj jménem, povel ke mně a poklepali si na nohu, případně pískáme.

Když se pejsek v povelu zlešuje, začínáme mu dávat méně pamlsků za správné vykonání cviku až pejsek žádnou odměnu za vykonání čekat nebude a bude ho brát jako samozřejmost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.13 21:05
avatar

Pokud přestanete psa odměňovat, časem se vám na to vykašle...taky budete chodit do práce, když vám přestanou dávat plat, protože už přece práci musíte brát jako samozřejmost?

Mám 6 letého psa a odměňuji vždy (necvičím, když nemám odměnu), ano pes musí poslechnou i bez odměny a také se tak stává, ale přestat ji dávat úplně...to si koledujete o to, že budete muset časem začít znovu. Nedělejte to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 09:35
avatar

Cvičení používám jako trest. Pár cviků poslušnosti a hned ví, co se má. Ale to je naprosto jiný přístup, jiný tón, jiné postavení těla než při tréningu. Ale jako trest jsou cviky poslušnosti úplně nejlepší. Připomene si v momentě, jak se má chovat. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valii*
Datum: 27.07.13 17:34

Děkuji ve 3 měsících co všechno umí .. :) Mé fence je skoro už rok a umí jen poslechnout na jméno teda pokud se jí chce :/

Od: valii*
Datum: 27.07.13 17:34

Děkuji ve 3 měsících co všechno umí .. Mé fence je skoro už rok a umí jen poslechnout na jméno teda pokud se jí chce :/

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.