Stěhovaní staršího kocourka

Od: Datum: 15.07.13 09:33 odpovědí: 6 změna: 19.07.13 07:57

Dobrý den,

mám 11 letého kocoura, který žije s mamkou a mladším bráškou 150 km od místa, kde nyní bydlím já. V současné době řeším dilema, zda kocoura přestěhovat k sobě do bytu nebo zda ho nechat tam, kde je zvyklý. Je na mě velmi fixovaný, ale bojím se, že vzhledem k pokročilejšímu věku by změnu nemusel snášet dobře, ale zase vím, že se mu po mě stýská. Vždy, když odjíždím, mňouká a dívá se na mě velmi vyčítavě. Trhá mi to srdce, ale když ho odvezu, mohl by zase brečet po mamce a bráškovi, na které je teď také zvyklý. Jsem absolutně bezradná, chci hlavně takové řešení, které bude nejlepší pro kocourka. V žádném případě mu nechci způsobit žádné trauma. Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 15.07.13 10:18

Dobrý den, vzhledem k tomu, že kocourek je zvyklý na své prostředí a na dvě nejbližší osoby ve svém okolí, ponechal bych jej na stávajícím místě. Bude to podle mě nejlepší. Když občas přijedete, určitě Vás rád uvidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 13:49
avatar

Řekla bych, že i tak starého kocoura můžete přestěhovat, - ale jde o to, jestli je zvyklý žít venku, nebo žije v bytě. Pokud je na byt zvyklý, přestěhování by zřejmě bylo bez problémů - pokud je ovšem zvyklý být venku - na zahradě, atd. - tak by to problém v jeho věku asi byl. Především byste ho musela nechat vykastrovat.

Mám zkušenosti s "popelnicovými" kočkami, které jsem si vzala do panelákového bytu 2+1 - přizpůsobily se dobře, ale musela jsem je nechat vykastrovat - a byly to vždy mladé kočky - takového stáří se žádná popelnicová kočka asi nedožívá.

Ale jednoho kocoura, kterého jsem nechtěla nechat kastrovat, jsem taky asi v tomto věku dala k mamce na barák - a dobře si na venkovní život zvykl.

Ještě mne napadá - proč si ho chcete vzít k sobě? - má snad u maminky nějaké problémy? - pokud ne, nechte ho u ní a často tam jezděte. Pokud byste chtěla mít doma nějakou kočku - koukněte se do útulků - je tam spousta chudinek, které čekají na nový domov. Nevím, co s nimi dělají, když je nikdo nechce - a ani to vědět nechci. Jsou většinou vykastrované, odblešené, očkované atd. Zdravím. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alojsek90
Datum: 15.07.13 19:56

Vykastrovaný je a celý život žije v bytě. Odstěhovat si ho chci především proto, že je můj, pořizovala jsem si ho já a teď, když se stěhuji do vlastního, nejraději bych si ho vzala s sebou. Je to člen rodiny, jak já říkám, je to moje dítě A právě proto, že mi na něm moc záleží, jde mi hlavně o to, co bude nejlepší pro něj.

Datum: 15.07.13 20:49
avatar

- tak to by asi šlo - kocour je v bytě zvyklej - zvykne si i u Vás.

Ale ještě jde o to, jak je zvyklý na společnost. Pokud není zvyklý na samotu a Vy byste ho nechávala v bytě dlouho samotného - třeba by mu bylo smutno. Taky záleží i na Vašem partnerovi - pokud nemá rád kočky, tak by to asi bylo blbý! Tak ahoj. Marcela.

doplněno 19.07.13 13:31:

Kočky jsou sice velmi konzervativní - ale, pokud je zvyklý na byt - záleží taky na tom, kde se mu bude líbit víc. Ony jsou to taky i docela prospěchářské "potvůrky".

Jde o to, abyste mu vytvořila zajímavé prostředí, které si hned zamiluje - ale, jak už jsem psala - neměl by trpět samotou, anebo nepochopením ze strany partnera.

doplněno 19.07.13 13:35:

- a nemyslete si - i kočky se fixují na lidi, když je má člověk rád a dobře s nimi zachází. A když jim "jeho člověk" třeba umře, tak byste viděla, jak jsou smutné a nešťastné!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 22:09
avatar

o kočkách je známé, že jsou spíš fixované na dům než na člověka - takže se změnou prostředí je třeba oparně... i když je to váš kocourek, je zvyklý na "svůj" byt a svůj denní režim... naše kočička, když jsme ji přestěhovali z provizorního domku, kde s námi bydlela, do nového domu, kde měla bydlet také s náma, na stejném pozemku, vlastně se nic moc nezměnilo - přesto byla na nás naštvaná a chtěla stále do "svého" starého domku a trvalo jí to pár měsíců, nez se s tím smířila a odpustila nám :))

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.13 07:57
avatar

Nechlala bych ho tam kde je. 11 let je dost. Kočky jsou fixované na místo. Takže pokud ho přestěhujete, možná si časem zvykne, ale trauma mu způsobíte určitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.