Kotě se vychčí do postele na matraci

Od: Datum: 10.07.13 10:52 odpovědí: 5 změna: 13.07.13 19:29

Prosím o radu, mám doma dvouměsíční kotě druhý den.

U lidí kde vyrůstalo nechodívalo do domu. Takže není naučeno na kočkolit. (počítal jsem že tam půjde automaticky, starší kočka když byla kotě, také nikdy předtím nebyla v domě a na kočkolitu... ale hned věděla k čemu kočkolit je...?

Kotě se dnes ráno snažilo vychat do postele na matraci. Rychle jsem jej odebral a přenesl na kočkolit.

Můžete mi poradit co dělat? Jestli zatím kotě nechat mimo místnosti kde jsou koberce apod.?

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.13 12:06
avatar

Wecko ani stelivo se jí nelíbí. http://www.hanazertova.cz/ma-…ase-kocka-ten-spravny-zachod/ ;) A neříkej vychčí. Vyčurá!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 13:35
avatar

Ahoj - já kupuju hrudkovací stelivo Dante - je celkem levné (často ho mají v Kauflandu ve slevě - 10kg za ca 40-50kč) - a kočkám připomíná písek, do kterého chodí rády čurat.

Malé kotě musíte na písek vždy přinést a "zahrabat mu pacičkami" , aby si uvědomilo, k čemu písek je - jakmile zpozorujete, že se na matraci, nebo jinde motá a připravuje na čurání (anebo na chcaní, chcete-li) - okamžitě odnést na písek a zahrabat mu pacičkami.

Taky můžete kočičí záchod "ovonět" kozlíkovými kapkami - pak se kotě odsud jentak nehne. Doporučuji umístit kočičí bedýnku na záchodě - naučit ho tam chodit a samozřejmě nechat stále pootevřené dveře. Anebo umístit kočičí bedýnku na chodbě někde, kde Vám bude nejméně překážet. Zdravím, Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 10:50
avatar

AHOJ. Kočky opravdu většinou nemají problém s kočkolitem (i když se s ním předtím nesetkaly). Ten váš mazlík, pokud ví, kde je záchodek, by si tam určitě došel bez přemlouvání. A nebo by si vlezl pod postel, kdyby ho chtěl naschvál ignorovat. To, že se vyčurá do postele-vašeho pelíšku-má být vzkazem pro vás. Něco se mu nelíbí. Náš prcek nechtěl být sám doma. Otázkou je, co vadí tomu vašemu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 17:09
avatar

Pro " 72mona3"

- máte asi pravdu - i když u malého koťátka se mi to moc nezdá - naše vykastrovaná kočka začala takto protestovat, když se v domácnosti objevily i jiné kočky - svého času jsem jich měla až 5 - samé nalezence od popelnic. Teď mám už jenom tři.

Ale protestuje jen občas - a když ji někdo "urazí" - kočky se dovedou velmi urážet! - a ona byla vždy, už jako malé koťátko středem pozornosti .

Ale nečurá ani nekaká do postele, ani nikam jinam - vždy jen na podlahu u dveří na balkon. Ale je to náš miláček, vypiplaný od slepého koťátka, tak se ji snažíme pochopit. Je to velmi svérázná a milá kočička a zažijeme s ní spoustu legrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valii*
Datum: 13.07.13 19:29

Vždy když ji chytnete při činu tak naní zasičet : sssss a dát ji na kočkolit a třeba jí tam strkat po 20-ti minutách ... A kdyz to nebude zabírat nebo nebudete doma a budete se bát že se vám někde vyčůrá tak jí dejte na zem pred kočkolit a ona si uvědomí že tam má jít... A jestli máte takový ten přikrývaci kočkolit tak zněho vyndejte takovou tu folii co je ve dvířkách ... Kočky se toho i bojí ... Hodně štěstí a ať se vám už nikde nevyčůrá :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.