Poradí někdo s chovem fretky? :-)

Od: Datum: 07.07.13 17:57 odpovědí: 5 změna: 08.07.13 17:46

Ahojky dneska jsem si přivezla domu 8 týdenní freťátko :). Fretku jsem ikdy předtím nechovala, tak se chci zeptat na nějáké rady ohledně výchovy, stravy atd. Poradí někdo prosím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 07.07.13 18:40

Nějaké rady jsi hlavně měla zjišťovat před rozhodnutím si fretku pořídit! *bzum*

Fretka není hračka na týden. Při správné výchově, když se jí člověk opravdu věnuje, tak je z ní přítulná mazlivá kamarádka. Ale pokud výchovu zanedbáš a fretce se budeš věnovat málo, stane se z ní kousavá potvůrka, která bude jen na obtíž.

Co se týká stravy, tak jsou ověřené kvalitnější kočičí granule, v kleci je nutný záchůdek s patřičnou "nápní", která pohlcuje moč a pachy. V kleci ještě deka, pod kterou se fretka může schovat, a různé prloézačky pro zábavu. Samozřejmě při každé příležitosti fretku vypustit z klece a pomazlit, aby si zvykla na kontakt s člověkem. A také nechat vyběhat a vyřádit ve větším ohraničeném prostoru, z kterého nemůže utéct.

Při výchově zpočátku počítej s tím, že fretka (pokud již na člověka není zcela přivyklá) bude zkoušet kousat, má opravdu ostré zoubky a někdy kousne až do krve, ale nesmíš se nechat odradit, jen trpělivostí z ní vychováš tu správnou kamarádku!

Ohodnoceno: 3x

Od: anetd
Datum: 07.07.13 19:05

Ahoj děkuji za odpověď. A samozřejmě jsem si něco zjišťovala již před koupí. Myslela jsem to spíš z hlediska zkušeností a ověřených rad od někoho, kdo ji chová, nebo někdy choval. Ještě jednou díky.

Od: hop®
Datum: 07.07.13 22:12

Mimochodem, když fretky začnou řádit, je to lepší než jít do kina! ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: kvetink
Datum: 07.07.13 22:38

https://www.facebook.com/groups/127362097651/
https://www.facebook.com/groups/294836287194799/
http://www.fretka.cz/
Sama sem taky fretku chovala - totiž freťáka. Zde se dozvíš co je potřeba, jen by mě zajímalo, odkud sis fretku brala, že ti majitel neporadil. Soudím z tvého dotazu, že neporadil. Pokud by poradil, tak si myslím, že tahle otázka by byla zbytečná, ne?
Jinak pokud budeš chtít něco vědět, tak mi napiš - email je aassllyy (normálně zavináč a seznam.cz)

Ohodnoceno: 0x

Od: anetd
Datum: 08.07.13 17:46

Ahojky majitelka i majitel freťátka mi poradili, nebo spíše odpověděli na vše na co jsem se zeptala. Otázku jsem položila, protože každá fretka je jiná ( asi jako lidi) tak abych měla víc poznatků od různých majitelů. Dobrá rada se vždycky hodí . A děkuji za ni .

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.