Co nesnáší klíšťata

Od: Datum: 07.07.13 15:10 odpovědí: 11 změna: 13.07.13 11:08

Dobrý den,

nevíte někdo z Vás, co nesnáší klíšťata? Např: dle složení většiny repelentů by se dalo usuzovat že mátu, možná eukalyptus. Víte o tom někdo něco. Vzhledem k tomu že očkování je pouze polovičaté (pouze encefalitida), bylo by lepší aby se mi na hony vyhýbalo, existuje něco co ho spolehlivě zažene?

Děkuji, nashledanou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 15:14

Kvasnice. Vnitřně. A budete klíšťatům HODNĚ smrdět.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 07.07.13 15:17

Souhlasím s Anzionkou*palec*Klíšťata spolehlivě zažene vitamín B forte-koupíte v lékárně,a také pangamin-ten také obsahuje krom minerálů a stopových prvků kvantum béčka;)

Datum: 07.07.13 15:32

Hodně je ho taky v pivu :D.

Od: nikita77
Datum: 12.07.13 12:54

Bohužel vás musím zklamat. Můj lékař mě upozornil na to, odpuzování klíšťat pivem, česnekem, B-komplexem a dalšími zaručenými babskými radami je jen mýtus. Bohužel na klíšťata nepomáhá nic, polezou na vás stejně, i když si dáte pár piv, topinku s česnekem a nacpete se B-komplexem. Takže jedině očkování. Já jsem se letos nechala očkovat proti klíšťové encefalitidě, protože hodně času trávím v přírodě.

Od: mowla*
Datum: 07.07.13 15:17

Česnek - je repelentní snad pro všechen hmyz (resp. neznám žádný, který by pach česneku vyhledával). Bohužel je česnek repelentní i jiné živočichy - třeba lidi... :-D Pokud budeš česneku konzumovat dostatek na to, aby se silice vylučovaly kůží, máš vyhráno.

Datum: 07.07.13 17:06

Na klíšťata mám spolehlivou radu: Koupit si lahvičku Francovky, trošku odlít, aby se udělalo místo a do lahvičky nastrkat hřebíčky /tedy koření! :D, samozřejmě/. Uzavřít, dát někam do tepla a na sluníčko /za okno/, každý den protřepat. Tekutina se zbarví dohněda. A pak už jen se tím mazat. Člověku to voní příjemně, klíšťata to nesnášejí. Byla jsem loni na borůvkách, jen v triku a kraťasech, natřená touto směsí a nechytla jsem ani jedno. Známá paní byla v teplácích, dlouhých rukávech, nabalená jako pumpa a měla jich 24! *ee*Vybírali jí je prý do noci. Takže mazat, ničemu to nevadí. Až domažete, lahvičku s hřebíčky vyhodíte a včas si zase naložte další skleničku. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Od: magie*
Datum: 07.07.13 23:00

Všem moc děkuji za odpovědi.

Vyzkouším *slunce*

Datum: 12.07.13 20:09
V televizi jsem slyšela recept na bio repelent, který si můžete udělat doma. Potřebujete 1 sáček rozmarýnu, 1 litr vody a lžíci octa. Vše svařte a nechte vyluhovat a nalijte do rozprašovací nádoby. Stříkejte 1 krát denně. Repelent je pro zvířata i pro lidi.

Datum: 12.07.13 21:17

Znáte tenhle repelent ;)? Datum výroby se mi nepodařilo zjistit, ale je to tak něco kolem roku 1975. Mám ho na chatě, používám ho zřídka. Jeho "vůně" mi připomíná prázdniny v dětství. Je to lehce olejnatá, lepkavá tekutina, která dodnes funguje perfektně. Z pěti lidí jsem měl minulou neděli jen já odvahu se s tím natřít (ostatní použili dnes běžný repelent) a byl jsem rovněž jediný já, kdo nechytil klíště *frajer*.

doplněno 12.07.13 21:21:

Mimochodem - v návodu je varování, že to může rozpouštět některé oděvy *ee**smich*.

doplněno 12.07.13 21:45:

Když to tak počítám, s tí datem jsem se sekl. Je to spíš rok 1965.

Datum: 12.07.13 21:38

Spolehlivým pomocníkem proti klíšťatům byl cigaretový tabák, když jsem ještě kouřívával, v přírodě jsem byl "imrvere" - myslivec, každoročně jsem nasušil cca 100 q sena, posedlý houbař atd - jako dospělý nikdy jsem neměl kliště, jako dítě ano, přestal jsem kouřit před 6 lety a klíště jsem měl již asi 2 x, a to seno již dávno také nesuším, na houby chodím sem tam a myslivosti jsem také dávno zanechal.

Datum: 13.07.13 11:08

http://www.home-made.cz/?view=flipcard ;) Pod obrázkem dětí na kraji lesa je dobrý návod. Ostatní jsou taky úžasné a na všechno.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.