Pomůžete prosím?

Od: Datum: 01.07.13 12:19 odpovědí: 28 změna: 09.07.13 16:28

Dobrý den , mám psa a je mu 1 rok je velmi nevychovaný štěká , škemrá u jídla, kouše různé věci ( sáčky,ponožky,kapesníky..) , vyjíždí po cizích lidech .. přiznávám že za to můžu já .. ale chci se zeptat jestli to jde odnaučit všechno i když mu je rok a jak na to :) (prý že pomáhá rozprašovač když něco udělá postříkat ho říct ne je to vážně tak? ) .. prosim vás nechte si výrazy příkadu za to si můžeš sama proč si ho to nenaučila dřív atd. vím že sem udělala chybu předem díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.07.13 12:25

Dobrý den.

Pes má rok, takže je pořád ještě čas něco s jeho chováním udělat. Chce to ale pevnou vůli a snahu - od vás. Vemte ho na cvičák, naučte ho základní povely (nesmíš, sedni, lehni, zůstaň..., buďte důsledná. Rozprašovač nedoporučuji, vzbudíte v něm spíše agresivitu. Naopak, pokud splní váš povel, za odměnu mu nabídněte pamlsek. Jen to štěkání ho asi neodnaučíte, přece jen je to pes a psi štěkají.;)

doplněno 01.07.13 12:38:

To je právě zřejmě problém - psa se bojíte a on to pozná. Pokud z vás cítí strach, sám je nejistý. Musíte ukázat, že vy jste jeho pán, vy jste vůdce smečky. Nevím jak reaguje na ostatní vaše dotyky. Nechá se hladit? Mimochodem povel "dej pac" je, celkem zbytečný. Zkuste základní povely. Nejlepším řešením by bylo rozhlédnout se po okolí, rodině po někom, kdo má zkušenosti s výcvikem psa a poradil by, jak na to.

Ohodnoceno: 0x

Od: zuzkaa
Datum: 01.07.13 12:33

Víte nejhorší je to .. když sem ho zrovna předevčírem chtěla naučit DEJ PAC vůbec to nešlo řídila jsem se návodu z jednoho časopisu .. jakmile jsem mu vzala packu tak na mě začal vrčet a ktěl po mě vyject .. bojím se ho učit i jiné povely :(

Od: nektarinka
Datum: 01.07.13 12:49

Dobrý den ,chce to s nim trávit hodně času vzít ho naprocházky ,do lesa na louku,házet klacky -balonky.Ten cvičák také dporučuji! A hlavně mít po ruce piškoty nebo nějaké pamlsky a za dobře splněný ukol odměna a pohlazení!Hlavně se nesmí pes bít stačí když na hlavě za něco když provede jen trochu vyškubat a říct nesmíš!

Od: zuzkaaaa
Datum: 01.07.13 12:48

Nechá se pohladit , nechá se vykoupat , vyčistit uši , vyndat z očí ospalky , občas mu ostříhám chlupy z očí aby viděl , to si taky nechá .. když příjde někdo na návštěvu vrtí ocasem ale jakmile si ho ten dotyčný chce pohladit vyjede po něm .. :)

Datum: 01.07.13 12:57

Vas pes ma rok, takze je v puberte. Nejvyssi cas na vycvik poslusnosti. V zadnem pripade nesmite nechat psa aby na Vas vrcel, Vy jste vudce smecky, tohle si nesmi dovolit. Pokud na Vas zavrci, durazne, opravdu durazne ho okriknete napr. "NE". Pokud to nepomuze, chytnete ho, polozte na zem a nejakou dobu drzte, dokud se neuklidni. Vykaslete se na trenovani pac a podobne. Cvicte povel sedni, ale opakuji durazne, pes musi poslechnout, nesmite ho premlouvat. V prave ruce mejte pamlsek, vyslovte "sedni" a levou rukou zatlacte psovi na zadek aby si sednul, jakmile to udela, tak mu okamzite dejte pamlsek a pochvalte ho. Pokud jednou date povel, tak ho musi splnit, jinak stracite autoritu a pes se pomalu ale jiste posouva na Vase misto ve smecce. V kazdem pripade doporucuji cvicak, tam Vam poradi nejlepe

Od: zuzkaaaaa
Datum: 01.07.13 13:04

právě kdyby na mě vrčel a já bych ho chtěla stlačit na zem tak by mě 100% kousnul .. jenom kdybych na něj šáhla

Datum: 01.07.13 13:12

Pes vnima malickosti. Napr. pokud date nazrat jemu a az pak se jdete najist, tak ma pocit ze je vudce smecky, protoze ten ji prvni. Kdyz mu davate nazrat, tak drzte misku tak aby na ni nemohl a jen tak stujte a nic nerikejte. Za chvili si sedne, az potom mu tu misku dejte.

Pokud mate strach ze Vas pri vycviku kousne, tak cvicte s nahubkem a urcite na voditku. A pokud po vas vyjede, tak opravdu povalit na zem a drzet jednou rukou za hlavou a druhou telo, pripadne si pomozte lehkym prikleknutim, samozrejme tak aby jste mu neublizila. Dulezite je aby pes vzdy poslechl.

Mimochodem co to je za rasu?

Od: rorys
Datum: 01.07.13 14:20

Zuko, co je to za rasu?

Od: zuzkaa
Datum: 01.07.13 14:25

lhasa apso

Datum: 01.07.13 14:43

Mate tvrdohlave plemeno se zanedbanou socializaci. Nejlepsi reseni je najit cvicak se zkusenym kynologem. Vetsina cvicaku ma zkusebni hodinu zdarma. Par jich obejdete a divejte se jak to tam chodi, pokud se tam psi perou, neposlouchaji, jsou fyzicky trestani atp. tak bezte radeji jinam.

Ohodnoceno: 2x

Od: neon®
Datum: 01.07.13 16:51

Jaky s nim mas prosimte rezim? Jak casto, jak dlouho chodite ven. Jak to probiha? Chodite, behate? Na voditku, jak dlouhem, bez? Chodite v lese, meste, na nove mista, rusne, mezi psy, nebo kde nikdo neni? Jak casto si s necim hraje (pretahovana o neco, behani pro micek, klacek)? A kde je mimo vychazky - dum, byt, zahrada, kotec? Hrajete si s nim doma, je doma rusno, plno hlazeni, mazleni, energeticky vybuzeny, nebo mate doma klid, lezi, nikdo si ho nevsima?

Datum: 01.07.13 17:00

Dobrý den , váš pejsek je sebědomý pes s výraznou osobností, byl k tomu vyšlechtěn.Bohužel za rok svého života zjistil , že se mu podřídíte a podle toho se chová.Vše co jste popsala si sice nechá líbit , ale jen proto že on sám chce. ;). Nicméně NIKDY není pozdě začít ho usměrňovat. Ale upozorňuji , že se mu to vůbec nebude líbit. Budete se muset nejprve učit VY a to důslednost .Rozprašovač je nesmysl, on musí vědět, že ho chválíte nebo trestáte Vy , nikoli rozprašovač ;).Vzhledem k tomu , že jste ho nezvládla vychovat v štěněcím věku , a teď v pubertě to bude těžší, doporučuji vyhledat cvičák a začít pilovat poslušnost . Mimo to cvičitel poradí jak máte reagovat na konkrétní situace .( tím chci říct , že dobrý cvičitel prvně ,, vychová ,, Vás.) Bohužel jediná konkrétní rada neexistuje , je potřeba zapracovat na sobě a pak na psovi , a to chvíli trvá.Máte krásného psa a byla by škoda aby z něj byl domácí tyran, když v podstatě může být báječným kamarádem. Drřžím palce ,a zabojujte.

doplněno 01.07.13 17:04:

ještě mě napadlo , začínají prázdniny a s nimi různé psí tábory, asi by vám to oběma prospělo ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.07.13 17:18

Jedině někdo zkušený vám pomůže. Psa se sama bojíte a on to dobře ví, zkušenosti nemáte žádné, takže jak už tu bylo doporučeno - jděte na cvičák. Žádná rada od někoho kdo psa neviděl a neví jak se kdy chová, vám nepomůže, potřebujete názornou ukázku. A není na co čekat!

Datum: 02.07.13 00:32

Nechci vám kazit náladu, ale si myslíte, že po roce zanedbané výchovy vám tady někdo v několika větách vyřeší váš problém s nevychovaným zanedbaným psem, tak to asi ne.

Vyhledejte cvičitele a udělejte si čas, který svému psovi budete muset vynahradit za dobu, kdy ste se mu nevěnovala.*srdce*

Datum: 02.07.13 07:28

Nejen po roce psa, ale hlavně po roce špatného přístupu ke psovi. Podle mého, když jste neměličas a hlavně chuť pejska vychovávat, je zbytečné vám cokoliv říkat a radit. *hej*Když nevychovaného psa, místo výchovy začnete učit Dej pac *zed**ee*

Datum: 02.07.13 13:41

Jak už tu zaznělo, máte nevychovaného psa a to docela závažným způsobem...Neznačkuje vám doma třeba také? Pravděpodobně si myslí, že je doma vůdcem ON a taky se podle toho chová. Ale samozřejmě to není jeho chyba, je to chyba páníčků, co mu dovolili aby si to o sobě začal myslet. Pravděpodobně jste se k němu dodnes chovali jako k plyšákovi (oni tihle miloučcí psíci matou tělem, sice to vypadá roztomile ale jsou to tvrdohlaví divoši:)).

V roce je ještě čas s tím něco udělat, ale musíte začít hned. Doporučuji vyhledat zkušeného cvičitele a pár samostatných lekcí, ať vám v první řadě vysvětlí, jak se k němu máte chovat a poté pravidelně chodit na cvičák. Takovéhoto chování se pes nezbaví ze dne na den, je to běh na dlouhou trať...

Pokud s něčím chcete začít hned, tak ho vyhoďte z postele nebo gauče (ať spí na zemi), do misky dávat jídlo jen ráno a večer (nebo jednou denně), nechat ho tam třeba půl hodiny a odebrat ať ví, že pokud se nenají, když mu dáváte, bude o hladu. Žádné bezdůvodné mlsky, jen pokud ho budete cvičit a udělá něco správně. Do dveří VŽDY první vy, pes až jako poslední. A hlavně se ho přestaňte bát, ten pes to vycítí a bude po vás chňapat čím dál víc...

doplněno 02.07.13 13:43:

A hlavně, nepoužívejte žádné osvědčené rozprašovače nebo elektrické obojky... ty zanedbanou výchovu opravdu nenahradí, jen podpoří agresi nebo naopak bojácnost...

Ohodnoceno: 1x

Od: bhkl*
Datum: 05.07.13 09:27

my máme to samé taky (voříška) kříženého z jezevčíkem já bych to sním pořád zkoušela protože starého psa novým trikům nenaučíš a to já mámn co říct protože ten náš má už 13 let

Datum: 07.07.13 23:26

když chce kousat tak mu zmačknite čumák ale jen zvrchu jako když ho chcete kousnout.Ty mě kousneš ,já tě taky kousnu.Funguje to.Musíte ho zmáčknout do bolesti až ucukne.V žádném případě se k němu nechovejte jak člověk ale jak nadřízený pes.Taky pomáhá kastrace.Já osobně mám psa vykastrovanyho protože jen bojuje o vudcovství a rozmnožování a nemá radost ze života.

Od: k2
Datum: 07.07.13 23:33

Já osobně mám psa vykastrovanyho protože jen bojuje o vudcovství a rozmnožování a nemá radost ze života.

Tohle je mysleno vazne?

Datum: 07.07.13 23:38

A proč by to nebylo myšleno vážně.Jen chci aby pes měl štastny život.Jeho povaha se změnila k lepšímu.

Od: k2
Datum: 07.07.13 23:40

Vas taky nechali kastrovat, abyste mela stastny zivot a Vase povaha se zmenila k lepsimu?

Datum: 07.07.13 23:43

To je ale otázka.No ale když se tak ptáte tak abych neměla další dítě tak jsem si nechala udělat sterilizaci a jsem docela štˇastná.:D

Datum: 08.07.13 08:21

Promiňte, ale ta poslední věta je nepředstavitelná blbost :D já psa vykastrovaného nemám, o vůdcovství nebojuje, protože ho mám už od jeho štěněcího věku já, sice za fenama běhá, ale je to pes a má prostě ten pud. A divil/a byste se jakou radsot ze života má :D a kastrovat psa zbytečně jen kvůli upevnění vůdcovského postavení páníka... není to prostě přirozené. Z jiných důvodů to samozřejmě chápu ale proto, že se svýma přirozenýma hormonama nemá radost ze života? :D

Datum: 08.07.13 13:47

Prominte ale tady jde o to že pes kouše lidi.Sama odbornice na videu doporučila vykastrovat psa ktery věčně kousal do lidí a chtěli ho nechat utratit,takže kastrací mu zachránili život.My měli fenku a taky jsem ji musela dát vykastrovat.Po hárání měla škaredou falešnou březost a co dělali psi kteří šli za pudama.Lidem doma dělali neplechu tak je pustili ven a měli to vyřešené,kdežto já jsem se musela rozcilovat,dokonce jeden chlap mě vyhrožoval,když jsem ho požádala aby si psa ohlídal.Sousedum zas pes věčně zavíjel když feny háraly a dali ho vykastrovat a byl pokoj.Já vašeho psa neznám a nemužu posoudit jestli je vhodný na kastraci,to si musíte vyřešit sama.Kdyby byl Rexík klidný tak ho taky nedám vykastrovat ,jenže mel seXuální apetit ,šel po vnukovi a dceru věčně ojížděl.Přece nedopustím aby pokousal vnuky.Sama píšete že váš pes běhá za fenama a dovedete si představit co prožívají s vaším psem lidé které mají hárací feny?

Od: neon®
Datum: 08.07.13 15:14

Myslite si opravdu uprimne, ze kastrace byla ta nejspravnejsi volba? Nebo dokonce jedina? Chapu, ze to spoustu veci resi, ale zajimalo by me, jestli si myslite, ze by tak mel jednat kazdy. Nebo verite, ze se to da resit i jinak? Zmenou pristupu ke psu, coz ale znamena spousta investovaneho casu do psa, coz chapu, ze je obrovsky problem dnesni doby - nikdo cas nema a kdyz ma, tak se mu nechce - ale pak si rikam, proc si lidi ty psy berou, kdyz se jim nechteji venovat zodpovedne, tak jak se ke zvireti slusi.

Datum: 09.07.13 16:28

Můj pes je vychovaný a "ojíždět" si někoho dovolil jednou a bylo mu řádně vysvětleno ať si to řeší jinde... Můj pes sice lozí za fenama, je to přirozený pud ale umím si ho ohlídat, žádné nechtěné štěňata nikde udělané nemáme. Je to všechno o pohodlnosti a přístupu k psovi - lozí za fenama, no co vykastruju ho, je to pohodlnější než ho vychovat aby se mírnil a hlídat si ho... Mám Jacka russella a klidný rozhodně není, je to ďábel vtělený do malého pejska, sexuální apetit má opravdu velký, přece jenom malí psi bývají nadrženější... O kastraci jsem uvažovala pouze jednou a to ze zdravotních důvodů, problémů se naštěstí po čase zbavil... Pokud pes ví kde je jeho místo NIKOHO z rodiny nebo ty co zná si nedovolí ani ojíždět ani kousat a už vůbec ne v přítomnosti majitele... A víte, s mojim psem nikdo nemá problém, když jsou v okolí hárající feny, mám ho na vodítku, protože už dokážu poznat když se kolem něj něco děje (z jeho výrazu a chování)...

Je to všechno o tom, kolik času se svým mazlíkem trávíte a také jak ho trávíte...

U fenek je to něco jiného tam kastraci naprosto chápu a kdybych měla fenu, tak to udělám také...

Datum: 08.07.13 15:25

Pro Emilku , prosim Vás, co to píšete za nesmysly! Tazatelka se pta , zda jde převychovat roční pes. Většina odpovědí je , že se dá převychovat za pomoci odborníka a se snahou tazatelky o nápravu. tady se jedná o psa , který nebyl veden k poslušnosti a respektu k lidem. Přece nám nechcete tvrdit , že kastrace ho jako zázrakem naučí posloucht! Pardon , ale pokud se ze psem nebude pracovat , tak kastrace neřeší problém tazatelky. Že Vy si usnadňujete práci se psem je Vaše věc , ale neradte nesmysly, ono by se mohlo stát, že někteří nezkušení pejskaři by si mohli myslet, že kastace je všelék.

Datum: 08.07.13 18:23

Lidé nezlobte se na mě.Určitě jste nečetli předchozí příspěvky a proč budu paní radit co jí poradilo deset lidí.Sama si musí uvážit co je pro jejího pejska nejlepší.Ona zná svého pejska nejlíp a sama si vybere co ji sedíJestli si dá někdo vykastrovat psa je to jen jeho rozhodnutí.Snád mě nechcete říct že tady něco napíšu o kastraci o ona ho ihned pujde vykastrovat.To bylo ode mne jen písmo.A mužu říct že kastrovaný pes je poslušnější a snáz cvičitelny .A kdo si dá vykastrovat psa je to jen a jen jeho rozhodnutí.a nenapomínejte mě že píšu nesmysly.Tímto končím.

doplněno 08.07.13 18:29:

Jo a nevydím duvod proč jste se do mě tak pustili.:(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.