Poplatek - Praha

Od: Datum: 29.06.13 21:50 odpovědí: 7 změna: 01.07.13 14:22

Ví někdo, zdali se za chování kočky v Praze musí platit nějaký poplatek obci? A musí být kočka doma chovaná očkována proti vzteklině?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 29.06.13 23:05

Nemusí se platit nic ani nemusí být očkovaná proti vzteklině, pokud s ní nechcete vycestovat mimo ČR.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.13 00:07

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Od: rorys
Datum: 01.07.13 14:22

Tu vzteklinu ti nejlépe zodpoví veterinář. Mám dojem, že pokud vůbec nechodí ven, tak snad ne, a jinak jednou za pár let.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 30.06.13 00:59

Dobrý den, já bych si kočičku určitě očkovat nechal. Ne, kvůli nějaké povinnosti či nepovinnosti, ale kvůli jejímu zdravotnímu stavu, resp. jako prevenci. Jednou za rok zajít na veterinu by snad nebyl až takový problém. Já jsem to dělal takto s pejskem a nikdy takto závažnou chorobu neměl. Zdravím!

doplněno 30.06.13 07:26:

babkazov - snad je to u kočiček stejné. Já jsem chodil s pejskem vždy jen na jedno "pigáro" a bylo to očkování proti více nemocem najednou. A ta tabletka proti červíkům byla jako "příloha" (ale placená).

Tam byl jen problém, jak ji potom do pejska dostat - většinou jsem musel použít salámek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.06.13 07:16

ben, jo, přesně tak a taky nechat odčervit. Očkování není jen proti vzteklině. Kočky mohou mít opravdu hnusné nemoci a proti nim je očkování. *palec*

Od: pb®
Datum: 30.06.13 18:01

Byla řeč o očkování proti vzteklině, ne proti jiným nemocem. Vzteklina je opravdu zbytečná třeba pro kočky, které žijí jen v bytě. A co si budem povádat, venkovské kočky také žijí po generace neočkované na vzteklinu a není to nemoc, která by je likvidovala, protože se na území ČR již leta nevyskytuje. Také je to vakcína, která patří mezi nejrizikovější, co se postvakcinačního sarkomu týká.

Datum: 01.07.13 08:16

Přesně tak..právě kvůli vysokému riziku postvakcinačního sarkomu, své kočky proti vteklině zbytečně očkovat nenechávám! Sousedce takhle kočka umřela, proto už své kočky taktéž očkovat nenechává... Kočky jsou výhradně domácí panelákové, tak je to zbytečné..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.