Změna chování

Od: Datum: 29.06.13 16:11 odpovědí: 5 změna: 30.06.13 17:30

Dobrý den,potřebuju radu ohledně chování bišonka je mu 6 let máma ho rok za ten rok byl uplně v pohodě možná má ještě větší radost než když jsme ho poznali za tu dobu byl už asi 3 stříhat v salonu a byl vždy v pohodě.Jelikož byl moc zarostlý a měl už i cucky který se nedali rozčesat v salonu nám řekli,že bude pro něj lepší ho vzít strojkem uplně nakrátko ža mu to nebude tak tahat tak jsem souhlasila.Za hodinku a pul jsem si proněj přišla a od tý doby je ten pes uplně vyměněnej skrz chování pořád se klepe,schovává se do koupelny no je úplně v háji přitom jí,ale nehraje si nic.Jsem z toho s přítelem nešťastný.Jo a ještě má od té doby pod krkem vetší strup.Co jsi o tom máme myslet?Co mu je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 29.06.13 16:20

Je mu asi tak stejně jako kdyby vám oholili hlavu dohola ;)

zkuste mu dát nějaký psí oblek, mohlo by to pomoct ale pozor na teplo a sluníčko a příště česejte lépe aby se mu necuckatila srst

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.13 16:31
avatar

Já si myslím, že se ta střihačka s ním nemazala a ublížovala mu. Čím více se bránil, tím více ona byla surovější a taky ho postříhala nebo strojkem odřela. *ee* Nechejte ho, ať se vzpamatovává a vy všichni si s ním hrajte a nechávejte ho vítězit, aby se mu narovnalo porouchané sebevědomí. Chválit, laskavě s ním jednat, aby měl čas zapomenout. *hej*Babě bych šla vynadat! Čůza, ať jde okopávat fialky a neubližuje někomu, kdo se jen brání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: veruncak
Datum: 29.06.13 19:01

Předem děkuji za odpověď myslim si úplně to samé co jste napsala.Už tam příště nepůjdeme najdeme někoho jiného.

Datum: 29.06.13 20:35
avatar

Babka -naprosto souhlasím, zřejmě ho přeprala..Jen bych doplnila - už nikdy ho nenechávejte stříhat venku , raději si sjednejte střihače domů a nenechávejte pesana samotného s cizími lidmi . Sice časem zapomene, ale každá podobná situace mu to připomene. A tak jak říká babka - zvednout sebevědomí, ale pozor ať si nemyslí , že ho litujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 30.06.13 17:30

První rada zní, že pokud ste si pořídila psa, jehož typickým znakem a chloubou je srst, tak o něj musíte pravidelně pečovat! Zanedbání péče o srst vedla až k tomu, že měl, jak píšete "cucky" a musel být upraven strojkem.

Druhá rada je, že pes po takovém "zákroku" může být poněkud nesvůj a psychicky trochu rozhozený, za několik dní by se měl jeho stav upravit.

Třetí rada: rozhodně změňte salón, Jednak pes už bude mít spojené nepříjemné zážitky s oním místem a podezření, že se psem nebylo zacházeno zrovna v rukavičkách, bude asi opodstatněné.

Přítomnost majitele při ošetřování psa v salónu se zpravidla nevyžaduje (naopak se většinou odmítá) protože psí klienti ztratí

bez přítomnosti svého majitele v cizím prostředí svou sebejistotu a nechají se většinou opečovávat bez problémů. Pokud nějaké problémy i tak nastanou, zkušený, odborný personál si se psem poradí i bez fyzického násilí.

Pokud se rozhodnete pozvat si "střihačku" k vám domů, nedoporučuji vaši přítomnost při výkonu. Pes bude v domácím (svém) prostředí klidnější, ale vaše přítomnost by ho mohla podpořit k aktivní obraně, dominantním projevům atd.*srdce*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.