Rozdíl mezi Husky a Akita inu

Od: Datum: 28.06.13 22:34 odpovědí: 6 změna: 29.06.13 20:53

Dobrý den, je tady někdo, kdo ví něco o psech a byl by mi ochoten vysvětlit rozdíl mezi Huskym a Akitou inu? Mě ty 2 psi připadnou úplně stejí a nevidím v nich rozdíl.

Ale když mají různý název, tak předpokládám, že se v něčem lišit budou :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aish
Datum: 28.06.13 22:50

Mě tedy přijdou už od pohledu různí, mají jiný ksicht...

Na první pohled - husky může mít jakoukoli barvu, zatímco akita inu musí být buďto bílý, nebo červený s bílým břichem, čelistí atd.

Akita inu je taky větší, a má jiný druh srsti (voděvzdorný). Povahou může být agresivnější (používal se mj. v psích zápasech), i když žádný extrém.

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 29.06.13 08:39
My měli černou akitu s bílým břichem. Rozdíl je hlavně v původu, akita pochází z Japonska. Prostě je to jinej pes.

Datum: 29.06.13 08:33

To byl ale moc krásný film, že? Úplný konec jsem neviděla, nemohla jsem. *plac*

Od: kvetink
Datum: 29.06.13 11:20

Já brečela už od chvíle, co Gere našel Hačiho na nádraží až do konce ... *plac*

Datum: 29.06.13 20:53

Tito psi mají rozdílnou povahu, využití, původ, vzhled... Zatímco husky je původem severské plemeno, které mělo využití jako sáňkařský pes, akita pochází z japonska a původní využití bylo jako lovecký pes, akita také připomíná tvarem hlavy spíše lišku, kdežto husky ji má jako vlk.
Velmi podobné si jsou americká akita, akita inu a o něco menší shiba inu. A na druhou stranu je ve lmi snadné si splést huskyho a aljašského malamuta.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.