Kdy přestane štěně čůrat doma?

Od: Datum: 27.06.13 09:04 odpovědí: 11 změna: 27.06.13 11:36

Máme 4měsíční štěně jorkšíra, dům, zahradu, chodíme s ním na zahradu snad každou hodinu. Nevyčůrá se a udělá loužičku doma. Když ji ale náhodou udělá venku, dostane pamlsek.

Jak dlouho to trvá, než štěně dělá svoji potřebu venku? Přes noc už vydrží, ale přes den si dřepne kde chce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 27.06.13 09:14

Náš voříšek začínal doma chodit na noviny, rozložili jsme je všude tam kde měl přístup - chodba a kuchyň. Když se vyčůral, dostal odměnu, při čůrání jsem opakoval "povel" LOUŽIČKA. Postupně jsme plochu pokrytou novinama zmenšovali, až zůstali jen na chodbě u vychodových dveří. Pak nastala doba velkého hlídání, kdy jakmile jsem viděl, že jde pes na noviny, všeho jsem nechal, vzal psa a odvedl ho ven a počkal až začne čůrat a dal povel "loužička" a následovala pochvala a odměna. Pochopil velmi rychle, že když jde ke dveřím, jde se ven. A i teď kdy už je dvouletej a potřebuje jít ven, ví jak mi to sdělit.

Zkuste to taky tak nějak, ale v poslední fázy, kdy jsou noviny už jen na jednom místě u dveří, to chce fakt toho psa sledovat a být připraven k aci.

Ohodnoceno: 0x

Od: ndezda
Datum: 27.06.13 09:31

Díky za radu, i to jsme zkoušeli. Jenže u nás je problém, že máme další 3 psy, mohou všude, po celém bytě. Takže to by asi nešlo osázet všechen povrch novinami. Tak to zkrátka musíme nějak vydržet a trpělivě ho vychovávat. Já už si právě nepamatuji, jak to probíhalo u těch předchozích psů, ale doma teda nikdo z nich potřebu nedělá. Jen jsem chtěla vědět, jestli to trvá půl roku nebo déleji než pochopí, že doma se TO nedělá.

A nevíte někdo náhodou, za jak dlouho se joršírovi postaví uši? Někdo si bere štěně od chovatele už s ušima vztyčenýma, my máme stále sklopky dolů. Ale ony mu i tak sluší.

Datum: 27.06.13 09:37

co se týče uší máte yorka s PP nebo bez PP. obávám se, že pokud je bez PP nemusí se mu uši postavit nikdy. Pokud chcete kvalitu a jistotu ze mate yorka kupte jen s PP

Datum: 27.06.13 09:35

nelze to delat náhodou... musíte s ním chodit třeba každe dve hodiny ven a cekat az udela louzicku my jsme to dotahli do takoveho extremu, ze nasi pejsci delaji louzicku na povel řeknu pospes si a oni hned vedi, ze maji udelat louzicku, ze chvatam do prace jo a po 2 hodinach jsme vstavali i v noci a chodili s ni ven, proste jsme to malinkate stenatko vzbudili a slo se curat.

kdyz udela louzicku tak strááááášne chvalit a i doma hlídat jakmile se mu chce tak popadnout a utikat ven nebo i kdyz uz se stane tak stejne popadnout a utikat ven aby pochopil ze venku se dela potreba. jo a ne utikat ven na beton , hloupost chce to na travu... pejsek to brzy pochopí a i jemu bude příjemnejsi curat na travu nez na beton, no jen si vzpomente kdyz jdete z hospody kde si radsi udelate potrebu venku na asfalt nebo pekne do krovi?...

tak snad brzy prijde Vas pejsek na ten fígl.

Ohodnoceno: 1x

Od: bonie*
Datum: 27.06.13 09:58

Já yorka mám a je bez PP

čůrat doma přestala tak nějak přelomem 4-5 měsíce, ale vzhledem k tomu, že je maličká (4 roky 1,7 kg) a jako štěnátko byla ještě menší měla na krku obojek s rolničkou - nebylo v té době možné jí mít pořád na očích, tak jsme ji měli na uších Celé dny trávila venku, takže tam jsem čůrání neřešila ani chválit jsme jí nestíhala ale jak byla doma a najednou bylo ticho, už jsem mazala kouknout co dělá. Jak jsme zjistila že čůrá, bylo "zle" vadilo jí a vadí stále zvýšený hlas, takže mně stačilo zahartusit a už pelášila ven.

Add uši - byly jí skoro tři měsíce a nic, na netu jsem se dočetla, že některým se staví špatně, že potřebují vyholit uši a podepřít náplastí. Na náplast jsem neměla sílu ale uši jsem vyholila. A pořád nic, tak pak jsem tu náplast použila, stály během 14ti dnů. Nedávno jsem se rozplývala nad štěnětem yorka, kopií té mé potvůrky, bylo mu 5 měsíců, doma čůralo a uši mu ležely ;)

Od: nadezda*
Datum: 27.06.13 10:46

Máme ho taky bez PP, ale paní, co nám ho prodávala má fenku i psa doma, takže jsme rodiče viděli. Navíc štěně od ní měl i náš syn, pejsek je z předchozího vrhu a tomu ušiska stojí. Je možné, že se jednomu štěněti od stejných rodičů uši postaví a druhému ne?

Jak a kam se lepí ta náplast, poradíte mi? Je to nějaká speciální nebo klasická béžová? A jak má být široká?

Datum: 27.06.13 10:57

já už stránku podle které jsem postupovala, dávno smazala z oblíbených ale vypadlao to lepení jako na obrázku, papírovou náplastí - nevím jak se to jmenuje ale pradávali jí v lékárně, byla lehká a nealergická

http://www.chilly.estranky.cz/img/picture/13/usi-03.jpg

se psími záchody zkušenost nemám

doplněno 27.06.13 10:58:

Ještě bych ráda dodala, že ty ušiska taky záleží na stravě - vitamíny, vývoj chrupavky, já krmila royal canin pro yorky.

Od: takynadezda
Datum: 27.06.13 10:31

Datum: 27.06.13 11:05

je to možné že z jednoho vrhu nekterým stojí uši a jiným ne. je to v podstatě vada v chovu. u foxteriérů je to nežádoucí jev v chovu a takový pes nesmí být uchovněn. dělá se ještě jiná věc a to že se jim na vnitřní stanu ucha na špičku nalepí žvýkačka a ta jim svou vahou uši hodi dolu a ta chrupavka se pak poddá a uši leží ale je to podvod kterého se dopuštějí nezodpovední a vycurani chovatele ale pokud mate psa bez PP tak to klidne udelejte tam to je jedno. rozhodne je ta žvýkačka lepší než uši lepit náplastmi to pak kaqždý pohyb psa bolí a tahá za chlupy. ta žvýkačka se zamota do srsti a pak se jen odstřihne a chlupy dorostou.

doplněno 27.06.13 11:08:

pardon nejak jsem si neuvedomil, že chcete aby mu uši stáli a ne aby je mel dolu, kazdopadne navod jak dat psovi usi dolu mate. zkrátka zvýkačka se používá na ohnutí uší dolu. ale je to podvod!

Datum: 27.06.13 11:09

musím oponovat - s nápastí čuba žádný problém neměla, krom prvních chvil, kdy "něco" bylo navíc ale pak normálně běhala a lítala, a to šlo o štěně, které v té době mělo 300g. Uši se před tím holí, tedy nejsou chlupy a na vlastních boltcích se nápast jen přikládá, není stiskem "dotažená"

Datum: 27.06.13 11:36

Určitě ostříhejte ouška, trošku větší třetinu sezhora. Pak teprve přemýšlejte o lepení. ;) Dávám fotku pro orientaci. Všimněte si také, jak to má ostříhané mezi očima, jestliže nechcete česat culíček nebo copek.

doplněno 27.06.13 11:41:

http://search.seznam.cz/?q=podlepov%C3%A1n%C3%AD+u%C5%A1%C3%AD&aq=0&oq=podlepo&sourceid=szn-HP&thru=sug

doplněno 28.06.13 08:28:

ještě k tomu čurání. Štěňata většinou vůbec nepochopí, proč se chodí ven. Berou to jako zpestření dne. Nespojují pobyt venku s příležitostí a povinností vyprázdnit se. Navíc, je tolik vjemů, že ho čurání vůbec nezajímá. Proto s ním zajděte tam, kde už nějaký pes čural a ukažte mu to místečko, nechejte ho počuchat. Dojde mu, co se na tom místě dělo a co se po něm chce, zvláště pak, používáte-li stále jedno slovo.;) Pejsek udělá rád, co po něm chcete, když bude rozumět a chápat.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.