Čipování psů

Od: Datum: 26.06.13 16:32 odpovědí: 3 změna: 30.06.13 16:59

Dobrý den, slyšela jsem , že se dá čip objednat i přes internet, který výjde o dost míň jak u veterináře. Některým veterinářům to nevadí, že máte svůj vlastní a bez problémů to aplikují a platíte jen za práci, ale jiným prej ano, protože je připravujete o korunky. Máte podobnou zkušenost? A ráda bych se ještě zeptala na vydaní pasu, jestli je vystaven ten den jak si o něj zažádám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bohemica*
Datum: 27.06.13 20:13

Čip si můžete opatřit i jinde než u veta. Ovšem ne každý vet má oprávnění čipovat a čipovat mohou naopak i jiné způsobilé osoby. Pokud nechcete se psem cestovat, nepotřebujete ani pas, stačí vám i obyčejný očkovací průkaz, kde vlepíte označení čipu a budete v něm mít potvrzení o povinném očkování proti vzteklině a případném dalším ochranném preventivním nepovinném očkování.

Nahlášení čipovaného psa do registru také nemusí provádět veterinář, (ani většinou neprovádí, pouze po dohodě s majitelem psa) takže si psa můžete zaregistrovat sama.

Znamená to tedy, že přinesený čip by někdo psovi aplikoval a lepičku s kódem si vlepíte do očkováku, který možná už máte a registraci si přes internet vyřídíte za jednorázový pakatel.

Já sama mám čipované všechny psy a všechna odchovaná štěňata už pěkných pár let a čipy si objednávám u svého chovatelského klubu. V podstatě mě vyjde čipování u jednoho psa cca na 250 Kč, registraci si platí a zařizuje nový majitel štěněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maryse*
Datum: 27.06.13 21:15

právěže čip potřebuji k tomu, abych s sním mohla vycestovat. Máme jet za 3 týdny na dovolenou, stihnu to vše? Pas je vystaven ihned na počkání nebo je vyhotoven za dlouho?

Od: bohemica*
Datum: 30.06.13 16:59

Psí pas není "cestovní pas" v pravém smyslu slova, jak ho známe od lidí.

Veterinář Vám ho vystaví na počkání a při plánovaném vycestování se psem za tři týdny, všechno jistě v pohodě zvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.