Koťata a vejce

Od: Datum: 24.06.13 23:33 odpovědí: 12 změna: 04.07.13 16:44

Máme 6 týdenní koťata a už začínají sama žrát vařené maso a pít kravské mléko. Napadlo mne, že bych jim mohl dát slepičí vejce. Nevím, ale jak je upravit nebo jim je dát syrová vylízat? Uvařil bych je nejraději natvrdo a nasekal na kousky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 06:46

Nooo, já si nejsem úplně jistá s tím vejcem, byla bych mnohem opatrnější. Já bych místo vajíčka koťatům nabídla tvaroh, sýr, jogurt. A taky bych se koukla na granule pro koťata. ;) Nemají srajdu? Některé, jen některé mají z mlíka srajdu. Některé mlíko stráví v pohodě. ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 25.06.13 07:08

Také si myslím, že dávat koťatům vejce je zbytečné. Pokud jim nabídnete kvalitní granule po koťata, sem tam na přilepšenou kousek vařeného masa či tvaroh, dopřejete jim dostatek čisté vody, nic jim nebude chybět.;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.13 08:15

kočka není pes. Vejce koťatům nedávejte a už vůbec ne vejce uvařená natvrdo. S kravským mlékem taky buďte opatrnější. Některé kočky mléko sice pijí, protože jim chutná, ale snáší ho velmi špatně.

Jestli chcete koťatům vylepšit jídelníček, pak jim nadrobno nakrájejte čerstvé kuřecí drůbky.

Ohodnoceno: 2x

Od: luke237
Datum: 25.06.13 08:48
Presne tak, kocky mleko nepijou. Nebo uz snad nekdo videl v prirode kocku pricuclou na kravske vemeno? *ee* Kocky pijou vodu.
Ohodnoceno: 0x

Od: tere71*
Datum: 25.06.13 09:46

Mléko koťatům není problém, to určitě nesouhlasím s ostatními, leda trošku přihřát. Ale vejce na tvrdo určitě ne i normálně bych se toho trošku bála. Si hlavně myslím, že by to ani nejedly. Zůstala bych u masa nadrobno, oni ho v 6-ti týdnech stejně moc nesnědí.

Datum: 25.06.13 10:25

Naše 4 týdenní koťata venkovní kočky už žerou kočičí konzervu Bozita, mléko kočkám nedáváme někdy dostanou jogurt nebo lakrumáček s rohlíkem. Granule Sanabelle pro koťata už také začali zkoušet ale zatím si s nima spíš hrají.

doplněno 25.06.13 10:27:

Na ta vejce jsem zapomněla. Loni jsme našli vajíčka na mlatě, byly tam nejspíš déle jak týden, udělali omelety, kočka i kocour sežrali vše.

Datum: 25.06.13 19:03

Já myslím, že tazatelce nejde o to, co koťata nebo kočky sežerou nebo jim chutná, ale co jim nemůže z nutričního hlediska ublížit.

Datum: 26.06.13 00:08

Nevím, proč vás ostatní rádcové zrazují od vajec. Já mám s nimi nejlepší zkušenosti, co se týče výživy jakýchkoli mláďat (selat, telátek, koťat, štěňat , hříbat - a samozřejmě kuřat, housátek apod.) Urychlují růst a posilují imunitu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.13 19:36

To je těžké - některé kočky mléko moc nepijí - jiné ho vyžahnou plnou misku denně , některé kočky vajíčko nežerou - jiné sežerou jedno vajíčko denně. Dávala jsem jim ho vždy syrová. Vařená jsem zkoušela a nikdy ho nechtěly. Nemám ale žádnou zkušenost s tím, že by kočkám mléko,nebo syrová vejce nějak ublížily.

Ovšem tak malá koťátka by mohla dostat průjem, pokud dostanou potravu, na kterou nejsou zvyklá. I když - malému koťátku, které jsem vychovala od ca 4-denního slepého mláděte jsem do potravy přimíchávala i syrové vajíčko - a dobrý. Jako dospělá kočka už ale vajíčka a nic moc jiného nežere - žere v podstatě jen granule a rajčata.

Datum: 29.06.13 21:29

Díky všem za odpovědi. Ze všech těch rad jsem usoudil, že dám koťatům tvaroh a zkusím vejce syrové. Naše koťata kočka stále kojí a ona i koťata pijí krabicové mléko, přihřívám jim ho, zřejmě jim chutná a průjem nemají! Je jich 5 a jsou strašně milá a krotká jako jejich máma. Na podzim budeme rozdávat.

Datum: 30.06.13 07:23

Dávala jsem a dávám všem svým psům syrový žloutek do tvarohu. Když tam byl bílek, všichni blinkali. Takže dávám jen žloutek. *hej*

Datum: 04.07.13 16:44

Pro "aloisb"

Ahoj - přeju Vám i Vašim koťátkům hodně štěstí - ať se nedostanou do špatných rukou - a ještě - mléko je pro kočky potrava - ne pití - pijou fakt jenom vodu - a mají rády čerstvou. Marcela.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.