Kocour po operaci

Od: Datum: 24.06.13 18:02 odpovědí: 5 změna: 26.06.13 16:27
avatar

Ahojky, prosím, poraďte mi. Mám 4letého kocoura, který tak dlouho lítal všude možně, až si zlomil na 2x zadní packu. A jelikož měl dost poraněnou i tu jeho kocouří chloubu, tak jsme ho museli při operaci nechat vykastrovat. Za týden jdeme vyndat dráty z té jeho operované nohy, ale budu se bát ho pustit ven, aby se někam nezaběhl a něco si s tou packou neudělal. Nevím, jestli mu pro začátek koupit obojek, nebo raději kšíry. Myslíte si, že si jako dospělý zvykne? Máte někdo takovou zkušenost?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.13 18:41

Jedině nechat doma. Ale to Vám veterinář stejně určitě poradí. A větrat na větračku aby nezdrhnul oknem. Ale myslím že nebude mít náladu někde lítat. Obojek ne, pro kočku jedině kšíry (cca 120,- Kč), ale mě se to neosvědčilo, kočka není pes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 19:10
avatar

Doma je už 7 týdnů, přece ho nenechám už napořád doma, nechce být doma sám, pořád mňouká, a chce jít ven, protože byl zvyklý být pořád venku.Ty kšíry jsem myslela jenom tak pro začátek - na měsíc, na dva.

Datum: 24.06.13 19:20
avatar

podle mě je důležité, jestli jsou v okolí i jiní kocouři - to bych se ho bála pustit ven, vím, že kocouři kastrovaného šikanují a asi by ho pěkně zřídili... ale jestli v okolí kocouři nejsou, pustila bych ho, však on si dá na packu pozor...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.13 13:47
avatar

Jakmile vet uzná , že je vše zahojené , tak ho klidně pusťte ven. je to dospělý kocour , s ostatníma kocourama si doposud poradil , poradí si i teď. Ani kšíry a ani obojek! Píšete, že pořád nekde leze, cokoli na těle je pro kočku potencionálně nebezpečné , že za to někde uvízne.kočka je pružná , ale jakmile se jí zachytí kšíry na větvi , tak si neporadí. A 4 letý dospělý kocour si bude těžko zvykat na cokoli na těle, nehledě na to , ani kšíry a ani obojek Vám nezaručí, že se nezaběhne. Věřte jeho instinktum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.13 16:27
avatar

Já to tedy asi risknu, nechám to osudu. Zkusím jít na zahradu s ním, a uvidím, co bude dělat a jak se bude chovat - možná se bude držet u mně - kéž by. Z obojku i z kšír bych měla stejně obavy, že mu to nenasadím, protože si nenechá ani vyndat klíště.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.