Kočka se nesnese se psem

Od: Datum: 24.06.13 11:17 odpovědí: 8 změna: 24.06.13 18:57

Dobrý den, chci se optat ohledně naší kočičky. kočičce je 7 měsíců a je hluchá doma máme dvouletého psa, pes se k ní chová uplně v pohodě ale jakmile se k ní přiblíží tak na něj utočí a pak je hnusná i na nás, je možnost jí nějakým způsobem zklidnit? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.13 11:34

Myslím, že s tím neuděláte vůbec nic. Buď ji to časem přejde samo nebo nepřejde. Mám už dospělou kočku a ta je také takhle nedůtklivá na každé jiné zvíře, jak se k ní přiblíží a to i když ho zná několik let. A pokud je takhle rozrušená, taky je nepříjemná (v tu chvíli) i na mně, i když jinak je to zlatíčko. Je to prostě povahou - chrání si svoji osobní zonu.

Ohodnoceno: 2x

Od: kamilke
Datum: 24.06.13 11:43

Chceme zkusit kastraci, doufám že se zmírní, jinak se zvířaty prý vycházela dobře jen ten náš spík jí nějak nesedí

Datum: 24.06.13 12:03

Já tu kočku kastrovanou mám už 6let a přesto se stále chová tak, jak se chová. Prostě je vůči ostatním zvířatům nedůtklivá - je to jako s lidmi, ne každý si s každým sedne.

Ohodnoceno: 0x

Od: ron*
Datum: 24.06.13 11:54

Dobrý den.

Nevím, jak dlouho kočičku máte doma. Ale dle mého názoru si zvykne. Pozná, že od psa ji žádné nebezpečí nehrozí a zklidní se.

A pes se jí také bude obloukem vyhýbat, pokud na něj bude prskat.

doplněno 24.06.13 12:07:

Tři dny je opravdu krátká doba! Dejte jim čas, zvyknou si.

Od: kamilke
Datum: 24.06.13 12:01

Doma je třetí den, pes je dost snaživej, já být na jeho místě tak už jí zakousnu :D

Datum: 24.06.13 13:34

Je dobré jí udělat několik "stanovišť" ve výšce, krom toho že miciny to mají rády, tak bude mít možnost z bezpečí pozorovat nejen pro ni cizího pejska, ale i cvrkot v novém prostředí.

Datum: 24.06.13 13:45

Zvykne si.Oni pesanové rádi čuchají zadečky a to kočky nesnáší.Ta hluchota ji hendikepuje , že psa neslyší přijít, a to ji štve:).¨Pes velice rychle pochopí , co nemá ráda a raději se jí vyhne.Kočka, když je naštvaná , tak na všechny a všechno ,nejlepší je si toho nevšímat.Když jsme dovezli druhého psa, tak naše britka s námi nemluvita týden,a kdyby si uměla odplivnout , tak to udělá;), seděla na polici v rohu čumákem ke zdi a to DVA DNY.Dnes je jí 7 a psovi 5 a mazlit s ním se smí jen ona když chce , on si to nesmí dovolit. Kupodivu to oba psi respektují a když si dáma přijde ducnout o čumákk , tak se ani nehnou .Nebojte oni se srovnají

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.13 18:57

souhlasím, že je to dlouhodobý proces, ale nakonec se zvířátka srovnají, nebojte se... máme kočku o rok déle než psa, spolu jsou už 2 roky... zpočátku ho kočka nesnášela, on k ní jen zvědavě čuchal a ona na něj drápama... na nás samozřejmě taky, protože byla naštvaná... nemluvila se mnou kolik měsíců... teď jsou ve stádiu, kdy kočka přijde a tře se o něj, čumáčkama se pozdraví, pak jí pes zaboří čumák do zadečku a kočka se naštve, vystartuje po něm, ale už je to víceméně v legraci... chce to zkrátka čas... oni se naučí navzájem tolerovat a brát...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.