Mládatá od chinchli

Od: Datum: 23.06.13 17:11 odpovědí: 2 změna: 24.06.13 06:31

Mám chinchilu a hledám samici k páření je stříbrnej barvy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 19:12
avatar

Přeložím to do češtiny, ano? :D Nabízím samce stříbrné činčily ke krytí. ;) Takhle jste to myslel?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 06:31

Činčily nejsou jako psi, že počkáte na říji samičky, vyrazíte k samci a organizovaně necháte zabřeznout. Párek dospělých činčil se nejprve delší dobu zžívá, je nutné neutrální prostorné území, protože jsou oba jedinci často agresivní (samička více - často lítají chlupy a občas ze samečkova ucha teče i krev, když ho chytne) vůči sobě navzájem a berou se jako konkurence. Říje u samičky není často pozorovatelná pro majitele a protože samička je březí +-111 dní, často poznáte její březost až v posledním měsíci, kdy už má znatelné bříško. Sameček se neodděluje, žijí společně v páru celý život.

Něco jiného je to na farmách, kde má sameček více samiček, ale systém je upraven tak, aby se samičky nemohly potkat - pravděpodobně by si ublížily nebo zabily mláďata jiné samice (proto mají na krku límec, aby neprolezly spojovací chodbičkou, kterou může cestovat mezi svými samičkami jen sameček).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.