Jaké zvíře si mám vybrat?

Od: Datum: 21.06.13 16:19 odpovědí: 11 změna: 24.06.13 19:19

Ahoj, po prázdinách bych si chtěla pořídit zvířátko. Rozhoduji se mezi potkanem/ny a zakrslým králíčkem. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Jaké byste mi spíše doporučili? Můžete mi doporučit jiné zvíře se kterým jste spokojeni.

Mockrát předem děkuji za odpovědi.

Simča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 16:27
avatar

Kolik máte let? Kolik času budete mít pro zvířátko? Proč ho chcete? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simiis
Datum: 21.06.13 17:20

Je mi skoro 13. Chtěla bych ho jako společníka, něco chytřejšího než křeček nebo morče. Mám dobré zkušenosti třeba s pískomilama. Času mám celkem hodně, můžu se mu věnovat tak půl hodiny před školou a pak neomezené množství času po škole :)

Oba tyto druhy už pořádnou dobu studuji :) .

Od: nicole88*
Datum: 21.06.13 17:20

Já osobně mám zkušenosti s králíkem, potřebuje nakrmit, dát vodu, trochu té volnosti a vyčistit klec, to je vše, takže pokud máš/máte málo času, tak je to ideální zvíře. S potkanem sice zkušenosti nemám, ale myslím, že to bude něco podobného, ale může ti/vám utéct

Kdyby jsi/jste měla nějaké dotazy ohledně králíků tak mi je pošli/pošlete na můj e-mail: nicole.lipinova@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sim236236s
Datum: 22.06.13 13:30
Díky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 21:40
avatar
Slyšela jsem, že pro ty, co zvířátko ještě nikdy neměly, je dobrý nějaký křeček, ale ty už jsi asi zvířátko měla, když píšeš, že máš zkušenosti s pískomily.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.06.13 22:44
avatar

Ahoj, mezi potkanem a králíčkem je pro mne volba jednoznačná - potkan.

Je daleko inteligentnější a čistotnější a pokud se mu budeš věnovat, můžeš ho brát skoro všude s sebou. Stačí oblečení s "kapsou", kde bude mít náhradní domeček. Potkan si na Tebe zvykne a když na něj budeš hodná, nebude Ti utíkat, bude jako malý pejsek a přijde k Tobě na zavolání. Několikrát jsem hlídal potkany a průběh "vztahu" byl vždy podobný. První den jsem vypustil z klece a naučil kde má WC, druhý den už se mnou spal v posteli a třetí den v hospodě pochodovali po barovém pultu a bydlel mi v kapuci od mikiny, to byla jeho boudička. Jen upřesňuji, že to všechno byly samičky.

S králíčkem bych si podobný "vztah" nedokázal představit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym2*
Datum: 22.06.13 09:36

Taky jsem rozhodně pro potkana. Mám samičku králíka a kdybych mohla vrátit čas, nikdy bych si ji nevzala! Je neuvěřitelně agresivní, když ji chci dát pamslek, skáče mi předníma packama po ruce, vykusuje díry v koberci, dokonce skočila i psovi ( který váží 30kg) po tlamě! Vem si potkana, už i z toho důvodu, že ho snadněji ochočíš a je opravdu jako pejsek :) Pro králíka musíš mít stejně metrovou klec, min. 4 hodině denně ho mít puštěnýho a pak je tu velká šance že se v nco inevyspíš, protože bude okusovat mříže.

Potkan je jasná volba. Není to tolik nákladný ( přeci jenom klec pro králíka stojí 1000 a více) a potkany můžeš klidně vzít do ruky,pomazlit, kdežto králík nenávidí když ho zvedáš do vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 11:32
avatar

S obojím mám zkušenosti.

Potkan: je inteligentní, milý, snadno se ochočí, slyší na jméno, můžeš se s ním mazlit. Jediná nevýhoda je délka jeho života - kolem 2 let. Když jsem takto pochovala s velikým pláčem postupně 2 své Honzíky, řekla jsem si, že už ne. Sotva se s člověkem sžijí, už aby se zase loučili.

Zakrslík: chová ho vnučka. Měla samičku, která byla strašně zlá, na všechny startovala, škrábala, nenechala se ani pohladit. Vet radil, že se zklidní po kastraci. Nebyla to ale pravda. Nakonec ji musela dát zkušenému chovateli, který má králíčků hodně a má s nimi zkušenosti.

Teď má kluka, Maxe. Když ho pustí po bytě, pobobkuje celý pokoj /naštěstí snadný úklid/ a okusuje dřevěné nohy od stolu a židlí. Chodí s ním cvičit skoky do výšky, do dálky, králík asi má vlohy, už několikrát se účastnil soutěží KRÁLIČÍ HOP /Holice, Chotěboř.../ a jednou vybojoval pěkné 3. místo. Je to sranda, sešlo se asi 30 ušatých závodníků a bylo na co se dívat.

Na mazlení a hlazení si ale Max moc nepotrpí. Kouká vyjeveně, dere se z náruče, bojí se.

Takže vážně nevím - s králíkem není moc srandy, potkan má krátký život. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sim236236s
Datum: 22.06.13 13:11
Dĕkuju všem za odpověď ;) křečka jsem mĕla nĕkolikrát ale.. jsou sice roztomilí ale trochu nudní :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 20:49
avatar
S mými křečíky se rozhodně nenudím. ;) Vždycky dělají takové věci, u kterých se zasměji a jsou ke mě přítulní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 19:19

Potkan je nejlepší. Přesně jak napsal hop. Měla jsem jich několik když jsem chodila ještě na základku. Všichni byli neuvěřitelně ochočení, buď mi dřímali za krkem nebo za trikem a tahala jsem je všude. Když si na ty časy vzpomenu tak si říkám, že poslouchali víc než můj Maxík a Kulíšek (moji psíci)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.