Králice má málo mláďat

Od: Datum: 18.06.13 16:44 odpovědí: 2 změna: 18.06.13 17:50

Dobrý den, chtěl bych znát vaše zkušenosti:

Minulý rok měla naše králice(není stará, letos ji budou teprve 2 roky) poprvé 8 králíčků a v dalším vrhu 11 králíčků, všechny odchovala.

Letos však měla v prvním vrhu jenom 2 králíčky a nyní má dokonce jenom 1. Odchová je, v tom problém není, ale nevíte, proč jich najednou může mít tak málo?

díky za zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.06.13 16:51

Jak často připouštíte? Na to, že nemá ještě 2 roky a už má 4 vrhy za sebou - to je dost . Nebyla poprvé brzo připuštěna? Co otec? Není to příbuzný ramlice? Očividně jí něco chybí nebo je strhlá. Zkuste přidat vitamíny a letos ještě jednou připustit - jinak do kloobás. Já bych jednoho králíka neodchovával pokud to není extra plemeno. Zlikvidovala bych jej nebo podstrčila druhé samičce a připustila znovu.

doplněno 18.06.13 22:33:

Ale vy jste jí připustila do roka 4 x! Nemyslím kalendářní rok, dejme tomu, že samičce je 23 měsíců, poprvé připuštěna v 11 měsících = 23 - 11. Za 12 měsíců měla 4 vrhy a pokud nemá vyloženě vypočtenou krmnou dávku jen v granulích, tak je po samici. Pokud to není brojlerový králík, tak to je fakt moc. Pořiďte si jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kralice*
Datum: 18.06.13 17:50

Poprvé byla připuštěna, když jí bylo cca 11 měsíců, přestože králice dospívají už kolem 8 měsíců. Dva vrhy ročně není taky až tak moc, králice mohou být klidně připuštěny i 4x do roka. Myslím, že odpočinku měla dost.

Takže mi to vychází, že bude asi problém se samcem, neboť toho máme jiného od příbuzného a je opravdu možné, že se to předtím nějak špatně zkřížilo. Vloni jsme ještě měli samce jiného. Zkusím pořídit jednoho samce a uvidíme.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.