Vytrhané chlupy

Od: Datum: 16.06.13 22:03 odpovědí: 7 změna: 17.06.13 21:31

Přeji hezký den všem,

na chatě "máme" polodivokou kočku. Žije volně, v podstatě nikomu nepatří, ale přijde a čeká, že dostane něco k žrádlu. Takhle volně žije již několik let. Cca před 14 dny se objevila s lysinou na krku, respektive zezadu na vazu, Vytrhané chlupy a strupy. Nejdříve jsem si myslel, že se někde porvala nebo, že ji chytil pes, ale teď mě napadlo, jestli by se nemohlo jednat o nějakou kožní nemoc. Podařilo se mi ji vyfotit a zajímá mě, zda někdo neví jestli je to zranění způsobené jiným zvířetem nebo jestli se jedná o nějakou nemoc. Rady typu abych ji vzal a odvezl k veterináři jsou v podstatě k ničemu, protože je velmi těžko polapitelná a já nemám chuť být celý podrápaný.

Dík Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.06.13 00:43

Dobrý den, nejsem odborník, ale řekl bych, že to nemoc není. Bude to zranění, které bylo asi jen menší, ale při hojení svědilo a kočka se pořád drbala, až si udělala tu větší lysinu. Mohlo se to stát různě, ale asi se poprala s jinou kočkou (pes většinou nemá šanci kočku chytit). To zranění se asi hojí, tak uvidíte, jaký bude vývoj. Stejně nemůžete nic dělat. A pokud by to byla choroba, tak stejně na ní nesaháte.

Hlavně, aby se ta lysina nezvětšovala, protože bude špatně zarůstat. Zdravím!

doplněno 17.06.13 11:14:

Fakt je, že ten obojek, jako tvůrce zranění, mne také přišel jako možný. Záleží, kde k němu několik let volně žijící a polodivoká kočka přišla a hlavně, jak ho má dlouho. Vím, že kočky si kupují "viskas", ale jak často si kupují obojky, tak o tom reklama mlčí. Bylo by dobré, aby si tazatel uvědomil, zda tento obojek měla ta kočka vždy, resp. od kdy.

doplněno 17.06.13 17:17:

Když se dívám na tu fotku, tak bych neřekl, že by ten obojek byl nějak těsný. Ovšem, kdyby se ho nějak podařilo sundat, tak to té kočce prospěje a urychlí to hojení rány. Takto ji to musí při pohybu bolet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.13 07:55

Já si myslím, že za to může obojek. Ostré konce blešího obojku, které odrbávají stále stejné místo, dráždí ho a špatné akceptování látky v něm dokončilo špatné dílo. *plac*

Datum: 17.06.13 15:49

Já si také myslím, že za to může ten obojek. Známá dává také obojek svému kocourovi a ten hned vzápětí pod a kolem obojku stratí chlupy, které pak začnou hned dorůstat. Nevíte, kdo ji dal ten obojek? Třeba ji nekdo dokáže z okolních chat chytit.

Datum: 17.06.13 18:29

Ta kočka je tak trochu unikát. Její páníček před cca 10 lety zemřel. Obojek jí dal on. Já sám osobně jí znám 9 let a sousedé říkají, že je minimálně 13 let stará. Od smrti páníčka žije celý rok venku a celou tu dobu má obojek na krku, takže obojkem to určitě není. Kolem se pohybuje ještě několik koček, takže to bude pravděpodobně zranění z nějaké šarvátky. Podařilo se mi při žrádle jí nalít na tu lysinu genciálku. Doufám, že jsem něco nezkazil, ale myslím, že genciálka nemůže ublížit.

Datum: 17.06.13 18:40

Tak to je mazec. Ale stejně si myslím, že je to bolák od té svorky na obojku. Nebylo by špatné ho zkusit odstranit. A je fajn, že se o kočku tak zajímáte *palec*

doplněno 17.06.13 18:41:

Taky mě napadlo, že by prvopočátkem mohlo být zapité klíště.

Datum: 17.06.13 19:12

S klíštětem bych souhlasil. Ta se v okolí vyskytují a už jsem viděl, že měla jedno zakouslé.

Datum: 17.06.13 21:31

Ať to bylo čím chtělo, ten oboječek to jen zhoršuje. *plac*Bobek malý! Chlupatý, bolavý!

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.