Jak se zbavit blech?

Od: Datum: 09.07.13 13:55 odpovědí: 8 změna: 12.07.13 22:32

Dobrý den,

mám dvě kočky. Jsou od malička jen v domě. Nemají styk s ostaními zvířaty. Od veterináře, když jsme byly očkovat jsme přivezli i blechy. Už nevím co s tím. Frontline nepomáhá, když tak jen na pár dnů (vidím, že se tolik neškrabou) a pak to zase začne nanovo. Nemůžeme se toho zbavit. Teď dávám ten pudr Bolvo a taky nic moc. Co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 09.07.13 14:03

Musíte použít něco, co likviduje i bleší vajíčka, jinak je celá snaha k ničemu a jde jen o vyhazování peněz. Když Frontline, tak jedině Frontline Combo spot on, ten likviduje i vajíčka a na moje kočky zabral úžasně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.07.13 14:14

Nemilosrdně vykoupat odblešovacím šamponem. Jak budou kočky schnout, blechy z nich budou padat, trpělivě je sbírejte a vyčesávejte. Toto je jediné, co zabírá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.07.13 14:22

A k čemu pak je zbavit zvíře dospělců, když asi 90% žije mimo zvíře v okolí? Kdepak, žádné koupání ani nesmyslné gruntování, pořádný spot-on, co ničí i vajíčka a za chvíli je po blechách. Tak jsem se jich zbavila já.

Ohodnoceno: 3x

Od: alik®
Datum: 09.07.13 21:27

Nemilosrdně vykoupat odblešovacím šamponem a pak dát spot-on, Pelíšek vystříkat sprejem proti lezoucímu hmyzu, nebo vyprat v teplejší vodě. Měla jsem blech i v kobercích a tohle zabralo. alik

Ohodnoceno: 0x

Od: kejki
Datum: 09.07.13 23:32

Nejen pelíšek, vystříkejte škvíry podlahy, zkontrolujte pohovky.

Datum: 11.07.13 21:54

Už jsem to tady několikrát radila. Neostomozan ke koupeli psa, k vystříkání a vytření všech prostor a bytových textilíí. Najděte si zde heslo blechy-Neostomozan.

doplněno 11.07.13 21:56:

Promiňte, nevšimla jsem si, že mi přeskočila rubrika ze "psů" na "kočky". Ke koupeli koček Neostomozan vhodný NENÍ, ale všechno ostatní s ním můžete provést. Je levný a účinný.

Datum: 11.07.13 22:30

Neostomosan. Báječná věc, dnes jsem ho kupovala u veterináře, ředí se až 1:400, takže z jedné 5ml lahvičky za 40kč člověk udělá až 2l roztoku. Ale obsahuje tetramethrin a cypermethrin, tedy látky stejně jako permethrin pro kočky toxické. Proto bych se bála ho použít i na prostředí, kde pak maji být kočky. Protože třeba i na obojcích pro psy obsahujících permethrin je napsáno, že by s takto ošetřeným psem neměly kočky přijít do styku.

Psala jsem to tu mockrát, bohužel očividně bez odezvy. Na zbavení se blech stačí úplně nějaký spot-on, který obsahuje i látku hubící bleší vajíčka. Pro kočky Frontline Combo, Advocate, Stronghold. Jedna kapka za lopatky vyřeší vše. Bez koupání kočky, které většina z nich nesnáší a pro hodně majitelů je tak neproveditelné, bez nesmyslného šůrování bytu, protože člověk stejně nemá šanci dostat se třeba do všech spár v podlaze a za každou lištu. Ano, pořádné spot ony (ne ty levné jen s fipronilem) jsou dražší, ale ve výsledku člověk ušetří, protože neutratí peníze a neztratí čas s neúčinnými prostředky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.07.13 22:32
Teta měla doma přípravek proti blechám pro psi a prý to dávala dcerám proti vším a prý to jim to pomohlo (teď nevím, jak se ten přípravek jmenuje, ale stejně nevím, jestli by to pomohlo, když to je pro psi, ale zkusím to zjístit ;) ).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.