Psí tlapka

Od: Datum: 13.06.13 09:52 odpovědí: 5 změna: 16.06.13 17:15

Nevíte prosím někdo co by to mohlo být? Začalo to asi před rokem bílým flíčkem z boku polštářku a psovi vadilo jít např. po štěrku. Teď se to rozšířilo a nechce se to zahojit a pes kulhá už u po chodníku. Byl jsem již o dvou vet. a vždycky dostal nějakou mast ale nic nepomáhá. viz foto

https://lh6.googleusercontent…v7E/w751-h563-no/DSC00215.JPG

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.06.13 10:31

Dobrý den, nejsem odborník, ale takto vypadala kdysi packa mého pejska, když si vrazil osinu z trávy.

Řekl bych, že tam má pejsek něco vraženého a je to zanícené (a velmi bolestivé). Jenom je divné, že je to tak dlouho a ani na veterině to neřeší. Já měl štěstí - ta mastička zabrala. Veterinář říkal, že pokud by to nezabralo, tak by to musel řezat a čistit. Doporučuji ještě zcela jiného veterináře, protože pejsek evidentně trpí. Hodně štěstí při léčbě. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.06.13 16:20

To vůbec nevypadá dobře. Nechtělo by to veta, který by se nebál rozříznout to, případně chirurgicky odstranit? Může to být cokoliv, ale nejspíše něco hodně hluboko zapíchlého. Tříska, trn, osina. ;) Musí to bolet, je tam zánět.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.13 17:26

Možné to je, i když je mi divné, že za rok by to nevyhnisalo. Ale nějaký radikální zákrok by to chtělo.

Možná že by ještě jiný vet byl lepší, na druhou stranu si myslím, že mastička bude vždy první volba; radili jste se s těmi dvěma, když mastička nepomohla?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.13 13:20

escrito, pes si tlapku kouše? vylizuje ohlodává? jak dlouho na ráně udržíte mast?

U naší pejsky jsem musela použít límec, k tlapce se vůbec nedostala asi 5 dní a tím se stihla vytvořit píštěl, která vyvedla ven mini-trn. Když si psíci ránu vylizují, tak to vypadá, že si ji čistí a že je to prospěšné, ale paradoxně se tím nenastaruje hojení tak, jak má probíhat..

Záleží na pejskovi co líp snese, jestli košík s "ponožkou" nebo límec, nebo střídat oboje, ale když už to má tak dlouho, bude to chtít delší dobu udržet ho, aby se na tlapku nedostal, a až se to samo nějak začne proklubávat, tak jít za vetem, který díky tomu líp uvidí, kam ev. říznout ..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.13 17:15

Já bych teda veta neměnila. Nechte jednoho ať tlapku léčí. Když budete běhat od jednoho k druhému, tak se doktor s léčbou nikam nedostane a bude každý začínat jen od začátku.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.