1xJak vyhubit pavouky

Od: Datum: 12.06.13 19:30 odpovědí: 9 změna: 15.06.13 07:58

Dobry den chtěl bych se zeptat jak vyhubit pavouhy na zahradě v chatce . Co mám udělat? Předem děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.06.13 19:36

Mechanicky nebo chemicky - ale jednak se jich těžko zbavíš zcela a jednak se ti v chatce za nepřítomnosti těchto predátorů namnoží jiné ´potvůrky´. Já bych si pavouky nechal.

doplněno 12.06.13 20:08:

Bene - který domácí mazlíček je takto nádherný? *smich* Na obrázku je relativně hojný pavouk zahrad a luk - skákavka...

doplněno 12.06.13 20:39:

Juro - tihle tvorové jsou citliví na běžné insekticidy. Taky pomůže, pokud jim zhoršíš životní podmínky (odstraníš vlhko a tlející dřevo, rostliny).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.06.13 20:00
avatar

Dobrý den, pavouk je sice nevzhledný, ale užitečný živočich. Chce to vymést pavučiny a trochu mu ten pobyt v chatičce takto znepříjemnit. Nějaký postřik na ně určitě bude, ale na podzim tam přijdou jejich kamarádi zase přezimovat. Asi můžete jejich počet redukovat, ale zcela a trvale je nezničíte. Zdravím!

doplněno 12.06.13 21:51:

mowla - ano, má moc hezký obličej a i očka, ale doma bych ho mít nemusel. Stačí ty velké černé potvory, které se občas také snažím vyhnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 20:10
avatar

a jak se zbavit


Svinky a stínky?

doplněno 12.06.13 20:15:

http://www.ireceptar.cz/res/data/160/019295.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 23:12
avatar

Proč hned vyhubit? Co je tohle za přístup? Snad stačí pavouky pochytat a vypustit ven. Potom vymést pavučiny a je klid. Btw. pavouk je užitečný protože chytá hmyz a nijak neobtěžuje. Stejně tak jsou užiteční třeba sršni (živí se hmyzem), které plno hloupých lidí zabijí. Pokud ale skutečně chcete vyhubit veškerý život v chatě, zapalte tam sirný knot.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.13 21:00
avatar

O užitečnosti sršňů nepochybuju, ale společnou domácnost s nima taky sdílet nemusím. Když pak máte v chatě hnízdo velikosti fotbalového míče a ty "miláčci" Vám celý den bzučí kolem hlavy, taky byste je neměl rád. Nehledě na to, že musíte být neustále ve střehu kam si sedáte, kam šlapete, na co saháte...

doplněno 13.06.13 21:03:

Mimochodem, na stavbu hnízda použili materiál, který vykousali z prken ve štítu. Díra 30 x 15 cm.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 01:07
avatar

Krásné hnízdo, podobné jsem měl na chatě ve štítu minulý rok taky. Letos šli jinam nebo pomrzli, což mě celkem mrzí, když tam byli, ostatní hmyz se držel dál. Sršňů se bát nemusíte, jsou naprosto neútoční, já jsem si hnízdo natáčel z 30 cm a nic mi neudělali. Kolem mě létali celé dny, někdy do mě i narazili (když nesou v kusadlech těžkou vosu, špatně manévrují), ale nebodl mě ani jeden, ani se nechovali nějak podrážděně. Sršeň je taky asi náš nejinteligentnější hmyz, pozorovat ho jak obratně chytá mouchy nebo vosy, to je skutečně zážitek. Nebezpečný je sršeň jen pokud mu nějaké hovado zapálí hnízdo, což udělal jeden hloupý soused a potom chytil asi 5 žihadel. Nic se mu samozřejmě nestalo, ty zvěsti o tom, že sršní bodnutí zabije jsou dost přehnané. Btw. mám pocit, že sršeň je zákonem chráněný, protože už je před vyhynutím a jeho užitečnost je nesporná.

Je divné, že by udělali tak velkou díru, to už by muselo být dřevo hodně zpráchnivělé. Mě vosy a sršni okusují chatu zvenku stále (dokonce je to slyšet), ale odběr hmoty je neznatelný, skrz se dostanou tak za 10000 let :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 07:58
avatar

Ty 2 "záplaty" vlevo dole od hnízda na prknech štítu zakrývají 2 vykousané díry z minulých let. Prkna nejen, že nejsou shnilá, ale jsou dokonce natřená luxolem. Po1 žihadle, které obdržela přítelkyně jsme museli vyhledat lékařskou pomoc. Že by v okolí chaty výrazně ubylo jiného hmyzu jsem nepostřehl. Toť moje zkušenosti. Jinak souhlasím, že by se sršni hubit neměli, ale v baráku je mít nemusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 13:21
avatar

Ten sirný knot je dobrý nápad!Pavouky jen vyžene a ti se do kyselého prostředí nevrátí.Likvidovat je - je nesmysl.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 23:18
avatar

Pavouky nehubit! Proč byste to dělali? A ještě ke všemu na zahradě v chatce. Jsou na přirozeném místě. tak je naberte na smeták a vyneste je ven. Ale tím nic nedokážete, protože se zase vrátí. A když je zabijete, tak tam stejně budou další. Smiřte se s přírodou, když v ní chcete žít. Já vím dobře, že jsem Vás teď rozčilila, ale já mám ten samý pocit. Tak do chatky nechoďte, nemějte zahradu, protože tam lezou mravenci a jiní brouci, létají kolem Vás včely a vůbec... Nezlobte se, ale když chcete mít radost z toho, co Vám příroda dává, musíte se také naučit ji milovat se vším všudy a hlavně ji respektovat. Ale nic Vám nebrání koupit nějaký chemický preparát a všechno kolem sebe vyhubit, tak se totiž chováme, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.