Blechy v bytě

Od: Datum: 12.06.13 09:10 odpovědí: 16 změna: 14.08.13 19:52

Dobrý den, máme doma psa a 2 kočky vzhledem k tomu že žijeme v bytě je to skutečně hodně ale na to sme si časem zvykly, vyskytá se tu jiný problém. Pes má blechy a nemuže se jich zbavit i když ho vykoupeme má je zachvíli zas. Chci se tedy zeptat jaký prostředek na mytí psa popřípadně zda je dobré udělat nějaká opatření a jestli by šlo nějak vykoupat i kočky. Mám ještě jeden problém: mám dost strach kvůli pachu z koček, žijeme tu v čistotě snažím se byt udržovat stále uklizený ale stále mám pocit že je to tu trchu cítit, existuje něco čím ten pach zničit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.13 09:13
avatar

Psovi kupte pipetku ("kapku") proti bleškám. Na pejska funguje lépe než na kočky, protože pes se tolik nelíže...

Byt atd. - koupit Biolit nebo podobný přípravek a celý byt nekompromisně vystříkat, zavřít, vysát a to třeba i několikrát po sobě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bleblublaflufla*
Datum: 12.06.13 09:28

problém je že náš pes se hrozně olizuje takže mu to dávat nemůžeme zvěrolékř poradil jenkoapání...ten přípravek na vystříkání stačí jen koberec? myslela sjem že se musí vydeinfikovat i matrace atd... navíc mám strach aby se kočky od toho neotrávyly nemuže to být nebezpečné?

Datum: 12.06.13 09:36
avatar

Musíte vystříkat komplet VŠECHNO! Gauč, koberec, matrace... S tou kapkou je to divné... naopak časté koupání psovi škodí... Nejlepší je sebrat psa, kočky, vystříkat byt, zavřít, někam odjet, vyvětrat atd.

I kočičku lze proti bleškám vykoupat, ale pak kočičku posaďte na teplé místo a blešky musíte ručně vybrat. Protože jinak vám bude oblbnuté blechy všude trousit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bleblublaflufla*
Datum: 12.06.13 09:41

Problém je kam odjet zvířata můžeme nechat na chvíli příbuzným ale jen těžko někam odjedem každopádně děkuji za rady :)

Datum: 12.06.13 10:37
avatar

Stačí půl dne - ráno vystříkat, nechat zavřené třeba 2 hodiny, vyvětrat, vysát. Blechy nemají šanci. Nejlepší by bylo, aby mezi tím příbuzní zvířátka vykoupali a odblešili To by byla spolupráce :-D *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 12.06.13 09:36

Tu kapku mu dáváte za krk, tam si nedosáhne.. Ale pokud je situace vážnější, nechala bych ho odblešit rovnou u veterináře, mívá účinnější prostředky, než jsou k dostání v lékárně. Kočky samozřejmě také, jinak je to zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 11:25
avatar

Se psy zkušenost nemám, ale na odblešení koček s úspěchem už několik let používám tento přípravek http://www.svetkocicek.cz/spr…iffusil-v-forte-spray-150-ml/ . Pozor - Diffusilů je několik typů, shánějte tento (veterinární). Přípravky jsem odzkoušel různé, tento se mi osvědčil nejvíc.

Navíc pár vlastních zkušeností.
Při stříkání spreje na kočku jí zakryjte uši - zvuk spreje kočkám extrémně vadí. Já to řeším tak, že jednou rukou si ji držím, dlaní ji zakryju obličejovou část a prsty jí uši přikopím k hlavě a druhou rukou vezmu sprej a kočku nastříkám. Lépe se to dělá ve dvou lidech - jeden drží kočku a druhý jí nastříká, protože kočky se brání, takže se škrábanci počítejte. Sprej stříkám kočce nejdřív za krk (mezi lopatky - tam si nedosáhne) a pod bradu. Stříkat je potřeba až na kůži, čili rozhrnout srst. Po nástřiku kočku drbu (tím sprej roznesu po dalších částech těla) postupně po celém těle tak dlouho, až sprej uschne a až pak teprve kočku pouštím.
Počítejte s tím, že při drbání kočky budou zblblé blechy opuštět kočičí srst a skákat i po vás. Honit je nemusíte - pojdou samy. Ideální je celou tuto aktivitu dělat někde venku. Já vtírání přípravku do kočky dělám holýma rukama, ale pokud si vezmete nějaké rukavice, nic nezkazíte.
Nástřik na kočku opakujte cca po týdnu - ne vždy se podaří všechny blechy a hlavně vajíčka zahubit na první pokus.
Po ošetření kočky postříkejte "do vlhka" doma všechny plochy, kde by blechy (přesněji vajíčka) mohly být - koberce, sedačku,... a po uschnutí přípravku je pečlivě vysajte. Zaměřte se na místa, kde není běžný provoz - koberce pod nábytkem, různá zákoutí. Mám nepříjemnou zkušenost, že jsem takhle ošetřil celý byt a blechy se objevovaly pořád. Nakonec jsem zjistil, že zdroj byl v koutě pod stolem v koberci za počítačem na zemi. Stříká se ne kvůli blechám, ale je nutné zlikvidovat vajíčka a různá další vývojová stadia.
Že má zvíře blechy poznáte kromě drbání nejsnadněji tak, že na hladkých plochách po zvířěti najdete poprašek, který vypadá jako kdyby tam byl rozsypaný pepř se solí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 12.06.13 13:25

Kočka sama o sobě není nijak cítit, nevydává žádný pach. Cítit je moč nekastrovaných kocourů případně pokud majitel nedbá na hygienu kočičího záchůdku.

Ohledně blech, i když jich většina žije v prostředí a na zvířatech jich je jen minimum, nemá absolutně cenu nějaké gruntování, protože to je jen ztráta času a energie a stejně nemáte šanci zničit všechna bleší vajíčka, která jsou pouhým okem neviditelná. Vím to z vlastní zkušenosti, lezla jsem po bytě několik měsíců a stříkala a vysávala kde co a blechy jsem měla doma pořád. Pro psa i kočky kupte spot-on, který má takové účinné látky, které fungují na dospělce i vajíčka. Já bych doporučila z vlastní zkušnosti Frontline Combo. Jak velkého máte psa? Pokud pes chodí ven, bude muset mít spot-on nebo obojek na sobě po celou sezónu, protože Vám blechy bude tahat domů pořád. Pokud chodí ven i kočky, budete muset spot-onem ošetřovat i je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 15:08
avatar

Pb, to nemůžu souhlasit. Kočka (i pes) se v bytě většinou pozná už na prahu, jako skoro každé zvíře má svůj specifický pach. Expřítel měl dva kocoury, oba kastrované (pouliční zrzek a mainský mývalí), záchůdek čištěný každý den ráno i večer a stejně, jen se otevřely dveře, bylo kočky cítit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 15:03

za 95,- kc koupit obojek proti temto parazitum a i klistatum apod. do 5 minut parazit chcipne. Funguje to az pul roku a muze to nosit porad. je to plastovy obojek, trosku smrdi, ale to prejde. A funguje dobre. Navic funguje i v okoli, kde se zvire pohybuje. Byt vystrikat a obojek nasadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 16:53
avatar

Je potřeba zakoupit pipetky proti blechám pro pejska i pro kočky. Jsou podle váhy zvířátka. Nepoužívejte však tu psí na kočky a opačně. ;)Měla jsem dceřinu kočku o prázdninách doma a bála jsem se, že kočka blechu chytne od mého psa, protože ten rok byly blechy všude. V trávě, na zvířatech, na ježcích, toulavé kočky je trousily okolo sebe. Koupila jsem i psí i kočičí pipetku a byl klid. Odevzdávala jsem ji čistou. :D U vás bude ten problém, že jsou zablešení všichni. I pes i kočky. V kobercích, v peleších. Povlečte jim pelechy starou cíškou, co nejsvětlejší. Budou-li na ní smítka jako máček a namočíte-li je vodou, zčervenají. Jsou to bleší krvavá hovínka. Boj s blechami je dlouhodobý, trvalý a nekonečný.*cert* Odblešila jsem a s vlhkým psem jsem šla na sluníčko doschnout. Když jsme se vrátili, měla psinu blechu na nose, velkou jako slon. Dnes už jsou pipetky, malý zázrak (Frontlajn, Advantix)*plac*Pozor, pozor! Když jsou blechy, většinou jsou střevní parazité. Zastavte se na veterině, vezměte sebou větší peněženku a kupte pipetky a odčervovací prostředky, odblešovací sprej na okolí pechu. Můžete jít bez zvířat, jen musíte vědět, kolik které váží. *hej*Ty potvory rezavé, skákavé, nenávidíme všichni *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 24.06.13 17:57

Na koupel psa a následný postřik a sanaci prostředí je osvědčený prostředek Neostomozan, který si opatříte v lékárně

s veterinárním sortimentem nebo přímo u veterináře. Ředí se 1:10, takže z 1dl vyrobíte 10l účinného roztoku v ceně cca 100Kč.

Psa v roztoku vykoupejte a následně zbylým roztokem vystříkejte veškeré škvíry u podlahy, vytřete podlahy, případně vyperte textílie.

Roztok je k přímému použití, nelze naředěný prostředek déle skladovat, ale neředěný lze skladovat dle doby expirace.

Tento prostředek ale NELZE použít přímo ke koupeli a postřiku kočky, takže použijte rady místních chovatelů koček.

Neostomozan můžete i později používat jako repelent (účinkuje repelentně proti klíšťatům, komárům, mouchám, blechám atd.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: petka75*
Datum: 14.07.13 16:49

Dobrý den, měli jsme stejný problém. Doma 5 koček a fenu. Přestože jsme kapali pipetu, stříkali spray, a fena měla obojek, ale blechy lítaly jak divé a kousaly i nás. Koupila jsem pudr Bolfo, ten jim je sice vyhnal z kožíšku, ale bylo jich plno v bytě. Použila jsem dezertní talířek, nalila na něj med, omatlala i kraje, aby celý lepil a nad tím rozsvítila lampičku, aby med zahřívala. Tuto sestavu jsem večer postavila u křesla v obýváku a nechala do rána. Za tři dny tam naskákalo přes 60 blech. Čtvrtou noc už jen dvě. Ještě budu pokračovat nebo rozsvítím občas.Je to levné, účinné, blechy mají sladkou smrt. Přístroj my Flea Trap New, který pracuje na stejném principu stojí kolem 1900,- Kč a musí měnit lepicí vložky. Z medu vytáhnu blechy párátkem do ubrousku a jedu dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anitaanita50
Datum: 04.08.13 16:10

Dobrý den,jakou lampičku jste prosím použila aby zahřívala med? díky Jedličková

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petka75*
Datum: 05.08.13 20:54

Použila jsem lampičku na klipsu, jaká se dává i k počítači. Přidělala jsem ji na knížku a dala asi 15cm nad talířek. Musím ale říct, že zatímco my jsme od té doby nechytili doma ani jednu blechu, dvě kamarádky na tom byly tak, že jedna nechytla nic, a druhá pár ano, ale ne tolik, kolik by si přála. Hlavně jsem vše postavila tam, kde blechy řádily nejvíc a přes noc, když byla už tma. Ve dne na to nešly. K tomu všemu jsme poté koupili pudr Bolfo a nyní kočky i fenku alespoň 2x týdně zapudrujeme, aby se jich dál blechy nedržely. Zatím to funguje. Pudr stál 229,- Kč. Bylo to levnější než kupovat obojky, postřiky, spot ony, šampóny a blešky se v tom snad ještě množily. Zdravím, Petka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loriola*
Datum: 14.08.13 19:52

Věřila bych přírodě:

http://www.manipura.cz/produc…nny-olej-lisovany-za-studena/

Odkaz odkazuje na Karanju- olej z indického buku, je ho půl litru, dávkovat ho stačí úsporně. Na hmyz odjakživa nejvíce působily pachy. Už proto, že se pomocí svých pachů dorozumívají. Zkusila bych vyrobit emulzi, půl decky vody a pár kapek toho oleje do rozprašovače, důkladně protřepala a postříkala bych celé zvíře a ještě promnula srst, nechala zaschnout. Olej tak vydrží dlouho, kdyby se zvíře olízalo, dá se znovu aplikovat. Hmyz skutečně nesnáší některé pachy. Zabijete dvě mouchy jednou ranou, olej voní a odpuzuje hmyz. Pokud vám nevoní kočičí záchod, tak jedině hygiena a prodávají se i granuje, které ho parfémují, ale mohlo byto odpudit i tu kočku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.