Peruánský naháč, jde cvičit?

Od: Datum: 10.06.13 17:05 odpovědí: 5 změna: 11.06.13 07:47

Dobrý den, zalíbil se mi tenhle pejsek, ale osrstěná varianta. Ale moje otázka zní: Jak je tato rasa vycvičitelná a je vhodná i k menším dětem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rr*
Datum: 10.06.13 17:35

K dětem se hodí , není zákeřný ale nikdy se nic nenaučí - je to takový debilek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 17:39
avatar

Vzhledem k tomu, že někteří mají zkoušky BH, ZOP, ZZO a skáčou agility, zase takový debilci to nebudou...jen je třeba se jim věnovat. Ostatně to platí pro všechny psy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 17:36
avatar

Ideální bude napsat do některé chovatelské stanice, všichni vám velice poskytnou veškeré informace. Mrkněte sem, je tam seznam stanic a moc info :) http://www.klubchovatelunahacu.cz/ já osobně znám jen čínské naháče..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuza*
Datum: 10.06.13 18:30

K dětem se hodí bez problému, ale docela špatně se cvičí a vychovává, teta ho měla a nenaučil se skoro nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 07:47
avatar

Já si myslím, že se vycvičit dá. To, že někdo má jiné zkušenosti je dáno tím, jaký typ lidí si takového pejska pořídí. Pořídí si společníka a ozdobu domácnosti. Nepídí se po tom, jak se vychovává, cvičí. Má doma krásného psa místo krásného plyšáka. ;) Ten, kdo chce se psem pracovat, vychová z něho to, co chce a to, co potřebuje. Je však potřeba kouknout se trošku do historie, pro co ta rasa byla záměrně vyšlechtěná. Obtížně se daná přirozenost mění. Rasl nebude nikdy celý život pózovat na gauči, šica nebude lítat jako sedmihlavý drak, dalmatýn nebude stopař, chrt nebude nikdy hlídat, atd. :D Na cvičáku jsem viděla na obraně kousat rukáv, plnou tlamou pudlíka aprikotka. Byl jako krokodýl. ;) Když jsem byla na výstavě, než jsem došla ke kruhu, čučela jsem na nádherné pejsky, s úžasnou figurou, držením těla a zajímavou srstí. Došla jsem blíž a zjistila, že jsou to vlasatí naháčci. Ale dnes už nevím, jestli to byli peruánci nebo číňanci. Možná, že by stálo za to, najít chovnou stanici a napsat tam, povykládat si nezávazně s chovateli, byť mailem. *jasne* Ale pozor, cena pejska je malým majetkem.

doplněno 11.06.13 08:23:

http://www.pazzda.com/peruansky-nahac/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.