Jak staré koťátko brát?

Od: Datum: 10.06.13 16:59 odpovědí: 13 změna: 11.06.13 17:55

Čauky, budu mít koťátko, ale právě mu jsou 2 týdny a my si ho musíme vyzvednou už v červenci, jinak je ta pani dá do útulku a už bude pozdě. Myslíte že když si ho vezmem v červenci bude to stačit? Já bych ho moooc chtěla a když si ho nevyzvednu v červenci tk prostě v útulku zkončí :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.13 17:10
avatar

Dobrý chovatel dává koťata ve 12-13 týdnech. Na vesnici vám dají kotě klidně brzy a pak je jak náš kocour k ničemu jelikož neví jak vypadá myš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.06.13 17:14

Minimáně musí mít 6 týdnů, to při dobré péči přežije bez újmy na zdraví. Lépe by bylo jej nechat u maminy déle, ale když to nejde, tak alespoň tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.13 17:23
avatar

6 týdnů je na kočku sakra málo! Kočka není pes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.06.13 17:55
avatar

Proti Usce nic nemám ale jak mohl někdo tuto odpověď obodovat nechápu. V 6 týdnech bych kotě nedala ani si ho nevzala. Máme 4 koťata kdo je chce ten si počká, řeči, že by ho chtěla maminka pro syna za vysvědčení jsou mi lhostejné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: susenka*
Datum: 10.06.13 17:36

To je koťat tak málo, že musíš mít zrovna tohle kotě? A co je to za chovatelku? *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.13 17:45
avatar

Pro "zuuza"

Samozřejmě je pro koťátko lépe, když je déle u matky - ale my jsme vychovali koťátko, nalezené max. 5 dní po narození - bylo slepé a mělo ještě nevstřebanou pupeční šňůru - krmili jsme ho každé 2 hodiny dudlíkem s kotěcím mlékem, masírovali jsme mu bříško, aby dobře čuralo a kakalo - nosila jsem si ho každý den do práce - ale podařilo se! - i když - měli jsme doma ještě 2 další kočky, které asi po měsíci převzaly péči ode mne.

Kotě k nám hodně přilnulo - je to velice svérázna a zábavná kočička, ale dodnes neumí správně mňoukat - jenom tak vyje. Jestli by uměla lovit myši - nevím - žije celý život v paneláku - ale myslím, že by to rozhodně uměla - kočkám je tento instinkt vrozený.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zuuza*
Datum: 10.06.13 17:50

Děkuju moc za radu a myslíte že by se pak vracelo zpátky k mámě, když bydlí ve stejné ulici jako my?

Datum: 10.06.13 18:47
avatar

No, to nevím, já jsem měla kočky jenom v paneláku - ale až bude starší, tak na mámu zapomene - a pokud je to tak malé koťátko, tak spíše přilne k Tobě, pokud ho budeš mít ráda, budeš se o ně starat a hrát si s ním - bude jako mámu brát spíše Tebe.

Ale u venku chovaných koček nevím - naše kočička nás bere jako svoji rodinu (jako kočku a kocoura) a taky se k nám tak chová - ale kdyby chodila ven, tak nevím - koťata jsou neposedná - zatoulat se může ledaskam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 11.06.13 12:28

Jako dospělé? Ne.

Jako odrůstající kotě? To nevím, ale řekla bych že je to možné, pokud to není moc daleko (ulice jsou různě dlouhé).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 11.06.13 12:27

Jsme na tom stejně, také mám vypiplané kotě a mňoukat neumí.

Co se lovení myší týče - kočky umí od přírody chytat, ale matka je musí naučit zabíjet. Takže bych měla obavy, kdybych bydlela v domku, že mi bude nosit do domu živé myši a tam jí utečou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 08:02
avatar

Zuzko, s kotětem budeš muset řešit dva problémy. Když ho vezmeš příliš brzy, nebude mít dostatek obraných látek z mléka. Když ho vezmeš pozdě, nebude "vymazlené", bude se bát ruky. Podle toho co píšeš, si myslím, že mluvíš o venkovní kočičce a o majitelce, ne chovatelce. Pokus se paní ujistit, že si kotě určitě vezmeš, at ho do útulku nedává. S tímhle ho určitě paní nechá ještě u mámy. *hej*Když jsem byla malá, pozorovali jsme, jak kočka začala koťata zahánět. Věděla, že už jsou dost velká na to, aby se o sebe starala sama. Přestávala k nim chodit tak často, dlouho byla pryč a pak je začala i zahánět a nedovolila napít se. Koťata by jinak zůstala u mámy mnohem déle. ;)Svoje kotě budeš muset mít doma nějakou dobu zavřené, dokud jí nedojde, že je tady doma, že je mají rádi a že jí dají najíst. Určitě se na svých kočičích toulkách bude s mámou setkávat, ale bude se vracet k vám. Budeš mít kočičku jen doma nebo ji budete pouštět ven?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuza*
Datum: 11.06.13 14:20

Budu jí i pouštět ven, protože si jí musím vzít o prázdninách a kočku bude hlídat tak týden mamka

Od: kokyno*
Datum: 11.06.13 12:26

Hm, docela by mě zajímalo jak se bude realizovat takové "dávání do útulku", mám obavy, že tohle je oficiální verze té paní, ale ve skutečnosti bude zbylá zvířata topit (a o útulku mluví jen proto, že topení koťat je trestné, tak aby sama sebe nenapráskala). Protože "upíchnout" do útulku nalezenou opuštěnou kočku je problém, tak natož vecpat někam "vlastní" koťata, která se mi hromadí proto, že jsem moc lakomá na to, abych si dala vykastrovat kočku...

Každopádně z útulku by vám kotě bez problémů dali, co si myslíte že s těmi kočkami dělají jiného, než že jim hledají nový domov? Já bych té paní prostě řekla, že kotě mladší než deset týdnů nechci, ale že se mi líbí jeho zbarvení, tak ať mi napíše do kterého útulku půjde, a já si ho tam pak vyzvednu. A fakt bych byla zvědavá co mi odpoví*smich*.

(jinak X-týdenní pobyt v útulku moc velký smysl nemá, důležitější je spíš ten pobyt s matkou, ale i pokud bude kotě pohromadě s "cizími" dospělými kočkami, tak mu to něco dá, ve smyslu čistotnosti apod.)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.