Jak zabít chameleona?

Od: Datum: 06.06.13 18:41 odpovědí: 13 změna: 12.06.13 11:20

Mám samce chameleona jemenského. má krásných 10roků ale už je skoro hotovej. Poslední týden přestal úplně žrát, když mu to strčím do tlamy tak to vyplyvne, sedí dole u v terku , když ho vytáhnu nahoru ohřát tak do hodiny spadne.

Odmítá i pít a už mu úplně splaskl hřeben. Očividně je to už jeho konec.

Říkám si mám ho nechat trápit až zdechne sám? nebo mu nějak pomoci?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.13 18:44

Ano dá. Co takhle zajít k veterináři?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.13 18:44

Zajdi k veterináři aby ho uspal za tu dobu co ti dělal radost si to zaslouží.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.06.13 18:55

Pokud ho máš aspoň teochu rád, tak s ním sypej k veterináři! Buď ho uspí, což by pro něj byla nejšetrnější metoda konce, nebo zbytečně plašíš a bude stačit nějakej lék.

Ohodnoceno: 1x

Od: ifkali*
Datum: 06.06.13 19:01

10let -to se dožil moc krásného věku, je vidět že ačkoliv byl v zajetí, tak měl péči.

Pokud´ nejí, padá, tak já to řešila u všech zvířat na stáří veterinou, mnohdy protahující léčbou o dny a nakonec injekcí k odchodu. Když se to stalo v pátek odpo, tak to řešil můj muž a brečel pak já i on, ale bylo to rychlý, to garantuji, možná rychlejší , než ta injekce!

doplněno 06.06.13 19:09:

Hlavně prosím tě nevymýšlej blbosti jako dát do mrazáku ,utopit a xxx kravin--- tam umrzne a podobně...s tím jsem se také u lidí kolikrát setkala, to je blbost!

Když opravdu jde o finální stadium a není po ruce, nebo jiná možnost jít na vetu, tak jedině vazová rychlovka. Opravdu je to mnohdy rychlejší, než injekce u vetáka, ale to jde jenom u malých zvířat. Jenomže to nikdy nevymažeš z hlavy, vlastně ani toho veterináře, kdyby přišlo na to a tu injekci.

Opravdu 10let je uctyhodnej věk na chameleóna.

Další varianta, nech ho odejít samotného, přijd´ podej jídlo, podej vodu , nechej ho at´ odejde pozvolna sám---to jde taky!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.06.13 19:42

Ačkoli to není k tématu, mnoho chovatelů, kterým se vylíhnou třeba deformovaná mláďata, nebo není naděje na záchranu a veterinář daleko, dá třeba hada nebo ještěra do mrazáku. Blbost to není, je to vlastně nejméně bolestivá smrt, když zvíře "pouze" usne.

To ale samozřejmě neznamená, že tento způsob doporučuji.

Ohodnoceno: 0x

Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 19:07

Taktéž bych nezkoušela zabíjet chameleona podoma, ono by to samozřejmě šlo, otázkou je, zda by to šlo rychle, hladce a bezbolestně, když to člověk dělá poprvé v životě a vlastně neví jak.

Za sebe mohu říct, že umím zabíjet potkany zlomením vazu, a že to není zase tak triviální úkol jak by se mohlo zdát.

Datum: 06.06.13 19:09

Jde to.

doplněno 06.06.13 19:10:

Ale je to horší pro toho kdo to dělá,...mnohdy je to rychlejší, než injekce u malých zvířat-nebo ninimálně na stejné urovni.

Datum: 06.06.13 19:16

Je to týden, nechej ho ještě 2-3 dny odejít samotného na stáří. Proč se tak snažíme uspěchat smrt...?

Od: sisinka*
Datum: 06.06.13 21:02

Vašeho zvířátka je mi moc líto...to jste tak bezcitný že se na něho dokážete dívat a nezajít s ním k veterináři at mu odborně pomuže!?

Od: radil*
Datum: 06.06.13 21:55

Dobrý den, tak sem nad tím přemýšlel. Napadlo mě, že by ho rychle zabil třeba krokodýl, tygr, lev, medvěd nebo vlk. Jelikož sem taky třeba uvažoval nad tím, co je nejlepší a nejrychleší smrt třeba i pro člověka. Napadlo mě z filmu, jak někdy bývají takové ty záběry z loděnice. Když na někoho spadne pětitunová traverza, tak je to taky rychlý a asi bezbolestný. Něco takovýho pro chameleona. 50kg betonovej pytel a hotovo. Když někdo plácne mouchu tak je to v postatě stejný. Jinak, pro člověka by byl asi úplně nejlepší blesk z čistého nebe, jako z český sody.

Od: andrea1*
Datum: 06.06.13 22:17

Myslím, že za těch 10 let k němu máte vytvořenou citovou vazbu a proto vlastní rukou jej zabíjet? Milované zvíře? To přece nejde. Zajděte na veterinu ať ho uspí. Bude to vysvobození pro něj i pro vás. Nebudete se muset dívat jak pomalu umírá. Netrapte ho a prokažte mu tuto poslední službu. Zaslouží si to přece. A určitě ho potom někde pochováte.

Od: kristy1300*
Datum: 12.06.13 11:14

ja bych asi zasla k veterinari, on ho po domluve uspi injekci asi za 200 kc

Datum: 12.06.13 11:20

Nadpis je silenej...Jak zabit chameleona..*sok* Jak radi vetsina, jit k veterinari a zeptat se..Rozhodne ho nemlatte *zed*NICIM!

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.