Co je to za ptáčka?

Od: Datum: 01.06.13 18:17 odpovědí: 14 změna: 02.06.13 14:19
avatar
Ahoj, asi před hodinou rodiče našli na zemi malého ptáčka, je ještě mládě, ale asi už vyletělo z hnízda. Teď ho máme v kleci od křečka. Co je to za ptáčka, myslíme si, že to je sýkora modřinka. A co s ním máme zatím dělat? Je ztrašně roztomiloučkej ;) . Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.13 18:54
avatar

Já bych ho vrátila na místo, někam na strom, mamka si ho najde a dát trochu slunečnice ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 20:00

proč jste ho, chůďatko, strčili do klece? není lepší si jako domácího mazlíčka pořídit nějaké ptáče, které je už v zajetí odchované? jinak ačkoli to venku podle počasí nevypadá, tak je jaro, mláďata vyletují z hnízda... vrátila bych ho na místo nálezu nebo do hnízda, pokud víte, kde ho má. myslím, že ptákům lidský pach nevadí, takže mi to neměl být problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 20:13
avatar
Ale my si ho nenechali jako domácího mazlíčka, my ho pustíme, až bude lépe létat. Našli jsme ho v trávě.
Datum: 01.06.13 20:40

jistě. a létat se naučí v kleci a potravu se naučí hledat si v misce. to je jenom výmluva, nejlíp byste mu prospěli, kdybyste ho neodnášeli od mámy, která nejspíš byla schovaná někde poblíž nebo ho alespoň co nejdřív vrátili na místo, aby ho měla šanci ještě najít. pokud tedy není zraněný, což nepíšete, že by byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 21:20
avatar
Ale on už musel z hnízda vyletět, takže nejspíš tu mámu nepotřebuje. A když jsme ho dali zpátky na místo, tak tam jen seděl, potom tam přiletěl nějaký dospělý pták s žížalou a potom zase odletěl. Nechávat si ho rozhodně nebudem, to by byl chudák.
Datum: 01.06.13 21:48

no jistě, tak to u mláďat chodí. než jsou schopni se postarat sami o sebe, pomáhají jim rodiče, musí jim ukázat, co a jak. tomu nasvědčuje i přítomnost staršího ptáka se žížalou. v kleci zdravému mláděti k samostatnosti pomůžete jak? kolik je to hodin, co vám tu hankas napsala, že nejlíp ho vrátit zpátky na místo - proč tam ještě není? vy ho dost těžko můžete naučit to, co jeho rodiče, ale čím později ho na místo vrátíte, tím je menší pravděpodobnost, že si ho máma najde *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 01.06.13 21:49
avatar

Chudák už je teď, že jste ho odnesli. Snad si nemyslíš, že ptáčata jsou pořád v hnízdě a pak vyletí a jsou samostatná?! Bože, ti lidi jsou dneska ... *bzum* Ptáčata vyletí, když jim naroste trochu peří a mají aspoň tolik síly, aby mohla hopsat po zemi. Rodiče je pak krmí ještě hodně dní. Teprve časem jim doroste ocásek a pořádná křídla a naučí se létat. A i pak je ještě rodiče nějakou dobu krmí/přikrmují.

Sýkorky žížaly asi nežerou. Živí se menšími červíky a housenkami. Ten pták nejspíš nebyl rodič toho ptáčátka. A co jako chcete dělat? Chcete si to ptáčátko nechat doma umřít?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 01.06.13 21:06
avatar

Ptáčka co nejdřív vraťte na místo nálezu. On ani nebude sám zobat a vám v kleci umře. Můžeme jen doufat, že když ho vrátíte, najdou ho rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 23:34

no, vážení rádcové, jestli si myslíte, že se k tomu ptáčeti zítra vrátí jeho rodiče, tak jste na velkém omylu. Než ho dát zítra na místo nálezu, tak je lepší mu zlomit vaz hned. *cert* To ptáče nemá žádnou šanci venku přežít. Letošek bude vůbec dost špatný hlavně pro ptáčata vzhledem k zimě a neustálému dešti.

Takže tazatelce nezbývá nic jiného, než se o mládě postarat. Jenže... Nevím v kolik hodin to ptáče našla. Od té doby mělo nejdéle po dvou hodinách dostat najíst. Pěkně pinzetou opatrně dostat do krku kus housenky, nebo nějakýho červa. A jelikož předpokládám, že se nic takového nestalo, tak do rána to ptáče uhyne. A k tomu se ještě přidá chladno a to ho chudáka "dorazí" úplně.

Zkusila bych ho dát do bedýnky, nad něj lampičku s žárovkou(!), opakuji žárovkou, ne s žádnou úsporkou. Stačí 20 W, kvůli teplu. Dát pozor na to, aby tam ptáče ale nemělo zas příliš velkou teplotu. Vpravit do něj trochu vody a modlit se, aby vydrželo do rána. Vstát kolem třetí ranní (!), to ptáci běžně vstávají a začnou nosit mladým potravu. Takže taky vstát, sehnat tak 3-4 červíky a nakrmit. A za necelé dvě hodinky znovu..a znovu...a znovu.. Končí se kolem šesté - sedmé večer.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 02.06.13 00:08
avatar

Moc nevěřím, že by se návrat rodičům podařil. Ale jsem si jist, že bez nich brzy umře. Leda kdyby se ptáčátko dostalo co nejrychleji do záchranné stanice, tam by to snad zvládli. Ale to se asi nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.13 09:08
avatar

no já myslím, že je to mladý zvonohlík zahradní. Ale jak vám píší rádci, vraťte ho tam, kde jste ho našli. I když mládě vypadne z hnízda, jeho rodiče o něm vědí, krmí a starají se o něj. Mládě má šanci dorůst i mimo hnízdo. Tak mu tu jeho šanci neberte. V kleci bude váš roztomiloučký ptáček v čím dál větší depresi, přestane pít a zobat a nakonec přijde den, kdy ho najdete nožičkami nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.06.13 12:11

Do přírody ho nedávejte, protože už se neadaptuje. Sáhli jste na něj lidskou rukou a ostatní Vás z něj ucítí a zavrhnou ho. Příště jedině v rukavici!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.13 14:19
avatar

To platí u srn a zajíců, nikoliv u ptáků...

Pro zadavatele: už ve škole se učí, že nemáte sahat na jakékoliv mláďata, nedej bože je brát domů! je to jak píše babkazov, o vylétlé mláďata se rodiče ještě starají, je to běžné, že je teď spousta mladých nedorostlých mláďat všude kolem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.13 12:25
avatar

Hodně mladých ptáčků vylétne z hnízda a rodiče je dokrmují na zemi, ve větvích. Mladí volají a rodiče o nich vědí. Dělá to tak mnoho druhů ptáků. Někteří mladí jsou větší než rodiče, ale ti je přesto krmí, protože dobře vědí, že ještě pro život nedorostli.*hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.