Proč zemřela fenka

Od: Datum: 01.06.13 17:48 odpovědí: 9 změna: 26.06.13 10:06

Dobrý den, ve středu mi zemřela moje milovaná labradorka v pouhých 4 letech, bez zjevné příčiny během mé 75 minutové nepřítomnosti a nemohu pochopit, smířit se, přestat brečet, nic jí přece nebylo.Stále se mi dokola honí hlavou, proč jsem nebyla na zahradě, proč jsem jí nenechala v bytě když se to stalo... Po žrádle odpočívala doma hodinu a půl, potom jí manžel pustil na zahradu, kde byla s druhým psem. já byla v domě. Když jsem umyla nádobí a vyluxovala, což bylo cca těch osudných 75 minut, vzala jsem hrebeny, že jí učešu a vezmu domů a ona už ležela před domem na boku jako když spí a jazyk měla modrý a studený, nereagovala, oči otevřené. Nepomohlo ani injekce do srdce u veta, kam jsme dojeli během 10 minut, co jsem ji našla. Otrava to prý nebyla, nebylo by to tak rychlé, nemohu si to vysvětlit a smířit se. Prosím poraďte či sdělte zkušenosti, hrozně to bolí...mám výčitky že jsme tomu mohli zabránit, kdyby nebyla sama venku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.13 18:12

Pokud na tom máte tak veliký zájem, tak nechte provést pitvu toho psa, aby se zjistila příčina smrti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.06.13 18:14

Prohledejte zahradu, jestli tam něco nenajdete! Možná byla otrávená! Co ten druhý pes!

doplněno 01.06.13 18:14:

?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.13 21:40

Je mi jí moc líto , enmohla mít tzv. přetočení žaludku? to je pro velké psy velmi rychlá a bolestivá smrt.

Od: hm®
Datum: 01.06.13 22:16

Nemějte výčitky. V životě se občas smutné události stávají. Mohlo se jednat o mrtvici, infarkt apod. I zvířátka to někdy postihne. Veterinář by vám to určitě řekl lépe. Možná byste tomu zrovna tentokrát jednou dokázali zabránit, nebo spíš ne zabránit, ale odvézt k veterináři a zachránit ho. Ale třeba by už byl poškozen mozek a pejsek by byl nadosmrti postižen, jen by přežíval a vy byste řešili strašné rozhodnutí, jestli ho nechat trápit, nebo ho nechat uspat.

Nemohli jste ho pořád hlídat, mohlo se mu to přihodit klidně v noci. Je to smutné, ale stává se. Něco podobného se kdysi stalo našemu morčátku: bylo ve venkovním "výběhu", chroupalo trávu, na pár minut jsme od něj odešli a když jsme se k němu vrátili, leželo natažené na zemi.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.13 12:34

Naprosto souhlasím s hm. Nemějte výčitky, stalo se to, co se stát mělo, bylo psáno. Vím, jak je to strašně bolestivé. Člověk se v té bolesti začne sebeobviňovat. Vyplačte se, rozlučte se a nechejte ji jít. Zůstává vám v paměti a v srdíčku po celý váš život. *modla*

Datum: 02.06.13 13:58

Stalo se mi před pár lety - labradorák Aron, 8 let. Přesně, jak píšete Vy. Nechtěl ani na procházku, byl netečný, kousek od našeho domu se svalil a dál už nechtěl. Tak jsme pomaličku došli domů. Doma trošku zvracel, ale neměl co, krmila jsem až večer, po procházce. Torze žaludku to nebyla. Moje veterinářka byla daleko, někde na chatě, doktor z města asi dobře povečeřel a přijet se mu nechtělo. Poradil mi, ať psa zavezu do Pardubic, prý je tam nepřetržitá služba. Manžel šel vyvézt auto, pes ležel na gauči a hrozně těžce dýchal, jako když nemůže. Odběhla jsem vedle pro deku. Trvalo to sotva minutu. Když jsem se vrátila, ležel na zemi vedle gauče, měl modrý jatzyk a byl mrtvý. Brečím až dodnes.

Doktorka mi pak říkala, že to byla pravděpodobně mrtvice. Bude to na podzim 3 roky, od té doby pejska nemám.

Dneska je to už tak trochu pryč, ale pořád vzpomínám. Tehdy to ale bylo k nesnesení.

Co říct na povzbuzení? Cítím s Vámi, vím, jak Vám je, prožila jsem to. Snad jen to, že se aspoň chudinka dlouho netrápila a šlo to tak rychle. Bylo by horší, kdyby ji třeba někdo přejel autem a ona trpěla. Takhle si to, chudák, ani snad neuvědomila.

Jaga.*plac*

Pejsek byl pokaždé u nás člen rodiny, na Vánoce měl pod stromečkem i své dárky.

Ohodnoceno: 2x

Od: jajd*
Datum: 02.06.13 22:11

Děkuji za odpověďi a povzbuzení, i když se stejně budu sžírat myšlenkami, co se tu hodinu dělo. Veterinář řekl, že neví, že takhle rychlou smrt psa nezažil, konzultovala jsem to s jiným doktorem, ten vyloučil otravu, nebylo by to prý tak rychlé a druhý pes je v pořádku. Přiklání se k srdečnímu selhání. Vrtá mi hlavou, jestli to nemohla být torze žaludku, když běžela dolů se schodů, ale snad ten doktor, který ji viděl by to poznal podle nafouklého bříška, já už si nevybavuju, jestli ho měla nafouklé, nebo ne. No honí se to hlavou dokola a dokola, vedle bylo kus kůry ze stromu, pořád něco pižlala, jestli se neudusila, i když klacky rozštípala vždy na třísky a nic se nestalo, nevím.Byla tak mladá na infarkt nebo mrtvici, ale bylo by to nejlepší, alespon by človek věděl, že nemohl nic udělat. Je to hrozné, spím s její hračkou, kterou mi přinesla, když si chtěla hrát, už není se mnou v obýváku každý večer, chybí mi to naše mazlení, její bručení, škemrání i to luxování a všudypřítomné chlupy a její vůně, nevím, jak to přežiju. Vím, že jsou jiné tragédie, ale kdo to poznal určitě pochopí. Že pláčete za pejskem i po 3 letech věřím, měli jsme n. ovcáka, zemřel v úctyhodných 15 letech bez nemoci a přesto brečím také, když si vzpomenu, i když je to skoro 20 let. Měli jsme ho od mých 10. Děkuji ještě jednou za podporu. J.

Datum: 26.06.13 10:06

Měli jste rozhodně nechat udělat pitvu. Jinak nikdy nepřijdete na to, proč uhynula.

Datum: 26.06.13 09:32

Dobrý den, chápu vás, jak moc zle se cítíte, stav bezmoci.Stále dokola si v sobě přehráváte, co jste mohla udělat, čemu předejít, aby se nestalo, co se stalo.

Sama jsem 3.7.2012 přišla o mojí milovanou foxteriérku Orku, dělala jsem vše možné, abych jí pomohla a zachránila a nakonec podlehla.Od jejího odchodu není dne, že bych si na ní nevzpoměla, také jsem byla na veterině kde jí i lékař operoval, znovu konzultovala, dokonce následně i se známým lékařem (pro lidi), všude mi řekli, že takovou péči, jakou měla, nemá mnohdy ani člověk.

Stalo se, každý živý tvor má tu svou svíčku nějak dlouhou, vaše milovaná labradorka jí měla krátkou, asi to tak mělo být.Přejte jí klid, teď už vesele dovádí a vyvádí lumpárny ve psím nebíčku s ostatními psími kamarády.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.