Očkování proti vzteklině - nutnost?

Od: Datum: 30.05.13 09:14 odpovědí: 6 změna: 05.06.13 12:22

Dobrý den, letos by se náš pes měl nechat přeočkovat proti vzteklině, ale leckdo mi říkal, že se už toto očkování nedělá. Jak to je? Pes přeci jenom lítá po loukách, občas do lesa a nedej bože kdyby chtěl někoho kousnout, což sice skoro vylučuji, ale přesto... Je ještě očkování povinné nebo ne? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 30.05.13 09:25

Je povinnné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 30.05.13 09:31
avatar

Pořád je povinné. Přestože se vzteklina už dlouho nevyskytla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karellekar
Datum: 31.05.13 07:20

Díky, už jsem psa objednal na přeočkování.

Datum: 30.05.13 09:47
avatar

Minulý týden jsem sledovala slovenské zprávy místo reklam na vedlejším kanále a tam byla reportáž o dědině, kde mají cedule o výskytu vztekliny. Takže, vzteklina je a je třeba psa očkovat! Navíc, je to povinné ze zákona.*hej*Jen se poraďte s vetem, jestli komplet, který necháváte píchnout psovi, vzteklinu neobsahuje. Pakliže očkujete proti několika nemocem a virovým infekcím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 15:17

Zřejmě asai nechodíte do lesu,neb každý rok vidím letáky pozor vakciny pro lišky je to na vzteklinu . Tak že očkovat očkovat očkovat .To že tu není je blbost neb stačí málo a jste jsko chovatel v maléru neb nedej bože aby váš pes (též jsem psanec)někoho kousl ,stačí málo a postižený musí být vyšetřen a vím že to neni nic přijemného!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 12:22

Je to ze zákona povinné, ačkoli Česko je už skoro deset let na seznamu zemí vztekliny prostých. Nicméně nic není 100% jisté, třeba na Slovensku se vzteklina ještě vyskytuje (a na hranicích samozřejmě neprobíhají žádné speciální kontroly, zda někdo nedováží neočkované zvíře), kromě toho jí přenášejí netopýři... Takže je to povinné, a není to nesmyslná povinnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.