Pes co kouse

Od: Datum: 28.05.13 13:02 odpovědí: 25 změna: 03.07.13 08:15
Dobry den. Muj 6 letý krizeny pes ( staford- knirac) začal startovat a kousat do příslušníků rodiny. Do ted to nedelal. Mam obavu aby se to jeste s vekem nezhorsilo. Můžete mi nějak poradit. Dekuji cervenakova
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stek®
Datum: 28.05.13 13:04

Nemůže cítit jiného psa?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 28.05.13 14:59

No tady je rada těžká, protože nevíme co se děje v jeho hlavě:) máte ho vycvičeného (je až na posledním místě vaší "smečky")? nezažil v poslední době nějaký šok anebo stres v souvislosti se členy rodiny? možností je spousta, já osobně bych poradila obrátit se na psího odborníka, popsat mu váš problém, při jaké příležitosti startuje na rodinu, co se změnilo u vás doma atd atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janicxa
Datum: 28.05.13 16:42

Vycvičený není,umí jen zaklady asi jako každý domácí mazlíček.Odborníkem myslíte veterináře?

Od: martina0*
Datum: 28.05.13 22:20

Veterináře v první řadě, aby zjistil, zda to není něco spojeného se zdravotním problémem, poté odborníka, třeba člověka co má s agresivními psi zkušenost, psího psychologa atp. Myslím, že nebudete první s takovýmto problémem.

Nechci vás strašit ale nedávno jsem slyšela o případu kdy byl pes, shodou okolností staford, stále agresivnější a agresivnější. Nakonec ho utratili a při pitvě se zjistilo, že měl nějaký zánět či zápal na mozku, takže by pro něj v podstatě jiné řešení ani nebylo možné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 15:41
avatar

Co se u vás doma změnilo? Je pes vpořádku? Slyší a vidí dobře? Nemá nějakou bolest, třeba bolavé klouby, rozhašenou páteř? *hej*

doplněno 29.05.13 06:46:

Jak dlouho je pes v jedné domácnosti s vaším přítelem? *hej*Pořád si myslím, že je třerba hledat v jeho zdraví. Tam bude původ změny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janicxa
Datum: 28.05.13 16:16

Doma se nic zvlaštního nestalo.Zdravotně je v pořádku.Ale přestal tolik jist,ale přisuzuji to tomu že venku harají fenky a to vetšinou nejí vubec.

Utočí tím stylem nejdříve se přijde pomazlit a pak jako by zkrat a utočí.

Datum: 28.05.13 19:40
avatar

Co kastrace? Nebude se o feny zajímat, také se spousta psů víc uklidní. Taky by nebylo od věci, začít se psem víc cvičit, zabavit ho, učte ho nové věci, ale tak ať ho to baví - za odměnu. Tím, že bude muset poslouchat se dostane ve smečce tam kam patří...na poslední místo. Ono to vypadá, že se škrábe na žebříčku nad vás, má dost mazlení tak se ožene. Zajděte na cvičák, poví vám jak na to. A jednejte rychle, než začnete mít ze psa strach, to by byl celkem problém, protože toho by využil.

Ale také ho opravdu může něco bolet. Byli jste na veterině?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janicxa
Datum: 28.05.13 22:01

Snazim se mu venovat kazdou volnou chvilku chodíme běhat.To poslouchá i bez pamlsku.Mě pes poslouchá ale přítel z něho už má strach když po něm dvakrat vystartoval.A to uz je problém jelikož to ten pes ví.

Datum: 28.05.13 19:47
avatar

Ukamenujte mě ale já bych ho nechala utratit a nečekala až kousne dítě třeba do obličeje. Abych nebyla až tak zlá tak můžete zkusit psychologa pro zvířata. Naši psí přátelé byli opravdu kamarádi ale dcera měla vymazleného potkana rok a pak se rozhodl kousat a až kousnul tak, že má na ruce jizvu a 3 stehy tak jsme to vyřešili jednou pro vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 20:47
avatar

Toho dotyčného psa neznám, ale dle mých zkušeností se psy je nutné psa vychovávat v tom, že jakmile projeví agresivitu, tak tvrdě narazí. Samozřejmě adekvátně na situaci, ale jakmile kousne, tak seřezat jako psa. Pes který při podobném jednání nenarazí, je utvrzen ve svém postavení vůdce smečky a příště si dovolí ještě víc. Takhle se dá zkrotit i poměrně dost agresivní pes, utracení je jistě taky možnost, ale za sebe dávám přednost nehumánímu seřezání, před humánní injekcí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janicxa
Datum: 28.05.13 21:55

Seřezala jsem ho pokaždé.Pak se par dnu schováváva a bojí se.Ale jakmile uz je dobře a myslím si že si to uvědomil tak to uděla znova.

Datum: 29.05.13 19:12
avatar

No tak tady vidíte, že třískáním nic nespravíte. Bitím si u psa nikdo respekt nezíská. Jen docílíte toho, že pes ve vás ztratí důvěru... Pokud vyjel po příteli, je třeba aby on převzal iniciativu a začal se psem cvičit právě on, klidně ze začátku s košíkem...

doplněno 29.05.13 19:19:

Rozhodně jsem pro trest po kousnutí, nevím jak pes váš reaguje, některému stačí povalit a seřvat. Vykázat na místo a "nebavit se sním" . Ale zmlátit ho tak, že za vámi několik dní nejde a schovává se...to by tak být nemělo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 28.05.13 22:17
avatar

Je to špatná kombinace ras, staford a knírač. Pokud pes na někoho vystartuje, měl by ho dotyčný okamžitě "srovnat", ponížit, i za použití fyzického násilí - pro zastánce zvířat upřesňuji, že je to JEN nutná obrana.

Pokud na "to" dotyčný "nemá", (ať už fyzičku nebo kuráž), stane se pes vůdcem smečky a to je velmi špatné. Pak už je pes nebezpečím pro všechny...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bejvalej
Datum: 29.05.13 05:28

Pravdu má Lidus. Pes, který vyjede na člověka, zvlášť blízkého, má dostat tak, že se týden nezvedne ze země. Pokud to udělá podruhý, u nás zajdeme za myslivcem a necháme okamžitě zastřelit. Pokud to nebudeš řešit razantně, do roka tu je dotaz "co mám dělat, když můj pes potrhal souseda a on chce odškodnění".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 13:38
Mam doma staforda - fenu, je zlata, ale obcas to zkousi...proste vyciti, kdyz je nekdo v rodine slabsi clanek...deti miluje, mohou si s ni delat co chteji, ale treba na tchyni, na ni to zkousela, kdyz k nam prisla - vrcela...panicka musi psa chytit, poradne vytahat za kuzi, povalit na zada, fakt pevne pritisknout k zemi, klidne ji tam drzet i minutu a domluvit, ze to nesmi, musi pocitit panovu dominanci, kdo je panem, aspon na tu nasi to funguje, pak si ji treba jeste hodinu nevsimame...Serezat psa, ze druhy den nevstane je blbost, akorat v nem podporujete uvnitr agresivitu, bude Vas poslouchat ze strachu a ne aby z toho mel sam radost a jednoho dne se v nem vse zlomi a vyleti...napadlo me, jestli si Vas nezacal vice hlidat a zarlit na ostatni, proto ty utoky na ostatni, Vy musite zasahnout a vysvetlit mu, ze takhle ne a neboli ho treba zuby? Ze Vam min zere i z toho muze byt nervozni, spatny je, ze poznal na priteli, ze ma z nej strach (coz se mu nedivim), spatne se mu bude ziskavat pozice vyssiho clena ve smecce, urcite psika nenechavejte samotnyho s detma...jsem jen laik, ne cvicitel, snad jsem Vam trosku pomohla - hezky den.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 30.05.13 23:23
avatar

*palec*

Dobrá odpověď!

Psa je nutné psychicky ponížit, není nutné ho trestat fyzicky, hlavně u těchto pesanů s nižím prahem bolestivosti je to docela ošemetná záležost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 00:22

Náš Rexík skoušel byt pánem smečky tak začal kousat.Je dobré psovi zmáčknout čumáz zvrchu prostě takovy kousanec do mírné bolesti.Dnes je jak beránek a když se mu něco nelíbí tak jen naznačí ale nekousne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 07:12
avatar

:D Emilko, tazatelka mluví o kříženci staforda s kníračem! Navíc, je to velice zkušená majiterlka, když dodnes přežila a vychovala tak dobře, že 6 let to bylo vpořádku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 04.06.13 08:03

Ono mít malého a drobného pejska je něco naprosto jiného než mít staforda. Staford je prostě pan pes, sebevědomý, práh bolestivosti uplně jinde, když se cítí na to zaútočit, zaútočí. Teď nedávno jsem četla, že ačkoli já svého drobného psa (jack russell) mám naučeného, že mu můžu hrabat v misce vzít mu uplně cokoli, u dominantních psů jako staford se to nedoporučuje a to nemusí ani jít o nedostatek autority.

Navíc "kousat" se s maličkým psem a stafordem kříženým s kníračem, který má sílu, je uplně něco jiného:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janina222222
Datum: 02.07.13 18:07

Větší hloupost jsem ještě nečetla*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 02.07.13 18:40

V čem konkrétně?:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: manasek*
Datum: 02.07.13 22:03

Já osobně s Vámi nesouhlasím jen v tom sahání do misky. Našeho psa jsme od jeho prvních dnů u nás učili, že mu do misky sahat můžeme a nikdy na nás ani nezavrčel ani se špatně nepodíval, spíš naopak kouká jestli náhodou nedostane ještě nějaký přídavek. Jen dodám, že do misky mu můžou sahat všichni z rodiny a cizí mu do ní stejně nemají co lézt. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 03.07.13 08:15

Já svému psu také do misky sahám, když se mu tam hrabu, tak poodstoupí sedne si a čeká dokud "neodejdu" :) cizímu by to asi také nedovolil, zatím jsem to ještě nezkoušeli, protože jak říkáte, cizí mu tam nemají co lézt:) co se týče toho, že se dominantním psům sahat do misky nemá, tak jsem tam psala, že jsem to někde četla, tedy to mám zprostředkované. Ono každý pes je jiný a nějakému bulíkovi se klidně můžete přehrabovat v misce hodinu a nějaký bude nervózní. jen se k ní přiblížíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neon®
Datum: 14.06.13 17:02
avatar

Vrele doporucuju navstivit pana Desenskeho. Zacit treba ihned zavolanim. Kontakt a informace jsou na jeho webu (google: psycholog psu Desensky). Je velice ochotny. Se psem je mozne k nemu po domluve zajet a vysvetli vam jak na nej, ale hlavne jak zmenit sebe. Pripadne procist jeho diskuzni forum, kde je napsana spousta reseni (Poradna) - ale kazdy pripad je tak individualni, ze neni nad osobni navstevu. Porada take Free Soboty, kdy je mozne k nemu dojet a je tam hromadne venceni a kazdemu se venuje.

Jinak taky nejsou spatne ke zhlednuti videa Cesar Millan http://www.youtube.com/user/MrDogwhisperer2

Jde tam o pochyceni zakladniho principu - klidne asertivity. Serezani psa nema s klidnou asertivitou nic spolecneho, to je jen vyjadreni nasi frustrace, zoufalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 02.07.13 22:10

Pokud pes zvládá základní povely (sedni,lehni), tak se vždy, když začne startovat, postavte a řekněte mu rázným hlasem daný povel. Ideální je povel lehní, jelikož pes se Vám podřidí jednak tím, že splní povel a také se ještě "zmenší". Po vykonání povelu ho v dané poloze pochvalte.
Pokud je jeho chování závidlé na tom, jestli venku hárají feny, tak pomoci by měla kastrace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.