Dlouhé šedé vousy na listech rostlin

Od: Datum: 28.05.13 11:18 odpovědí: 1 změna: 28.05.13 12:17

Dobrý den, v akvariu kde se mi vše dařilo, jsem na radu odborníka ze Zverimexu začal tabletami přihnojovat rostliny. Rostliny přestaly růst objevují se na nich černé skrvny a k dovršení všeho se na listech objevili dlouhé šedé vousy. Přichycují se i na umělé rostliny a velmi pevně drží. Zkoučel aplikovat přípravek proti řasám, ale nepomáhá. U akvaria mám vnější filtraci. Vyměnil jsem i vodu, ale nic. Prosím poraďte děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 28.05.13 12:17

Mnoho "odborníků" ve zverimexech je hlavně opravdu odborník na svojí peněženku a poto doporučí každou blbost. Přihnojování v akváriu, kde jsou i umělé rostliny to asi nebude žádný "holanďan", ale běžná nádrž. Tam je přihnojování úplně zbytečné. Stejně zbytečné je používání chemie proti řasám, stejně to nefunguje, jak jste se mohl přesvědčit.

Pokud jde o tu řasu, podle popisu se nejspíš jedná o ruduchu voustaou. Nejčastěji se objeví v akváriu, kde není pravidelně měněna voda a špatné odkalování dna,je tam nadbytek živin a odpadních látek. Světlo jako takové na ni nemá vliv, dělá se pak jak v přesvětlených nádržích tak i v málo osvětlených.

Co ovšem nemá ráda je " čerstvá" voda a proudění vody. Dávejte novou odstátou vodu každých 7 dní (cca 1/3) a důkladně odkalujte dno. Vývod filtru nastavte tak , aby voda cirkluvala po celé nádrži. Pravidelně řasu seškrábávejte z dekorace. Z rostlin ji nedostanete, to by jste musel poškodit listy. Poduk je na nějakém starém listu tak list ustřihnout, u mladých listů počkat až ruducha zmizí. Nepočíteje , že to bude do druhého dne, klidně to trvá měsíc i dva než ta mrcha úplně uhyne.

NEHNOJTE , NEPOUŽÍVEJTE CHEMII.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.