Množitelé psů/koček vs limity

Od: Datum: 27.05.13 17:34 odpovědí: 12 změna: 10.03.14 17:56

Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč se nekorikguje množení psů /a koček/jako tomu je např.v Polsku,kde se prodávají pouze zvířata pod registrací s pp .Určitě by to ulehčilo útulkům apod a člověk by věděl co opravdu kupuje.Dneska si lidi přivydělávaj kde čím a možná se dá tohle nazývat i týráním fen/koček když musejí pořád dokola rodit štěńata-kotata.S kým se o tom poradit aby to mělo váhu a něco se s tím udělalo i u nás!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 17:44
avatar

Když kupovala dcera kocoura Ragdol bylo ve smlouvě uvedeno, že nesmí jít do chovu a PP dostala až po doložení, že je vykastrovaný. I kdyby byl zákon nevím jaký tak by se obcházel jako každý jiný, záleží na chovateli a na kupujícím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.13 18:34

Víte, když ona je to dvojsečná zbraň. Samozřejmně že ty snahy tady jsou, ale také se můžeme dopracovat k tomu, že bude možné chovat doma jen omezený počet zvířat, jako tomu už v některých státech je. Pak doma budete mít dvě andulky, psa a kočku a další kočku už si zkrátka nepořídíte. To chcete? Já tedy ne. Ona veškerá snaha v našem státě spíš vychází naopak. Poměrně nedávno se třeba jistí lidé snažili prosadit bosou úpravu koňských kopyt od lidí, kteří absolvovali jistý kurz. Nakonec to dopadlo tak, že strouhat kopyta nesmí nikdo, kdo není veterinář nebo absolvent jistého učiliště, takže přesně opak, než byla snaha. A s tím PP už to také nebuda záruka ničeho, alespoň u koček. Protože nově platí, že chovat lze na všem, co má PP a nemá genetickou vadu. Na výstavu už nemusí nic. Takže si nakrásně dovedu představit, že si někdo někde koupí tak poulární mainské mývalí, které sice budou s PP, protože PP se vystavuje všem koťatům po rodičích s PP, ale nebudou příliš typové a tento člověk pak bude sekat sice koťata s PP, ale jelikož nikdo nikdy nebude muset vidět rodiče, za pár generací tady budeme mít mainské ne nepodobné polodlouhosrstým mourkům od popelnice. Takže alespoň co se koček týče, je třeba vybírat i mezi chovateslkými stanicemi ještě pečlivěji, než dříve.

Nejvíce by celé situaci pomohli sami lidé, žádný zákon na toto není potřeba. Pokud nebude poptávka, nebude ani nabídka. Dokud lidé budou kupovat ze soucitu zbídačená koťata a štěňata od množitelů, místo aby je hodili množitelům nemilosrdně zpět na hlavu, budou je množitelé vyrábět. Kdyby neprodali, nevydělávali by a velice brzo by s tím přestali.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 28.05.13 09:12
avatar

Je to přesně tak, dokud bude poptávka bude i nabídka. Lidem je za těžko dát za psa s PP třeba 8.000,- raděj si koupí za 2.000,- bez papírů. Ale už nepřemýšlí, že pes žije 15 let a cena za pořízení je v celkových nákladech zanedbatelná...

Kdysi, asi před 12 lety, jsem pro zajímavost počítala, kolik mě stála moje fena NO, žila 11 let a došla jsem k částce 78.000,- (veterinář, žrádlo) a to měla jednu operaci za 700,- jinak byla zdravá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 28.05.13 09:46
avatar

mě zrovna PP netrápí, nepotřebuji ho... Klidně se spokojím i s voříškem.

Kolikrát právě množitelé nechávají rodit psy s PP - protože jsou dražší a nechá se na nich více vydělat...

Já bych byla pro účinější represi veterinární správy - více kontrol i na udání, vysoké pokuty za nevhodný chov (prostředí, žrádlo atd)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 28.05.13 11:46

Registrovaný chovatel má předepsáno, kolik vrhů může mít fena/kočka během určitého období, taktéž je omezena chovnost věkem zvířat, i odchod mláďat do nového domova má svá pravidla, nesmí se dávat předčasně nenaočkované. Nemůže tedy sekat vrh 2x ročně, a lifrovat z domu 6týdnu stará mláďata bez očkování i odčervení, tak jako to dělají množitelé. A nejvíc zla nadělají právě takoví, kteří PP nepotřebují, ale přitom chtějí určitou rasu. Voříšek je pochopitelně něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 28.05.13 16:34

Není to vždycky pravda. Mám zrovna takhle Maxíčka. Předepsané vrhy ano a mezi to se vejdou ještě štěňata "načerno"... Když jsem zjistila, že je Maxík navíc monorchyd a zavolala chovatelce, že by měla vyřadit fenu s chovu, nepřejte si, co mi dala jmen...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 28.05.13 17:27

Samozřejmě, čecháček vždy hledá, jak by něco obešel. Ale u organizovaných chovatelů pavidla jsou, u neorganizovaných nikoliv. A nezlobte se na mě, ale svým chováním jste jednoho takového nezodpovědného podpořila a ještě mu narvala peníze do chřtánu. Nikdo Vás nenutil kupovat psa bez PP a taktéž jste měla vše řešit nahlášením chovatelky na klub. Pokud tohle nový majitel neudělá, pak není prostředek, jak věc řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 28.05.13 18:53

Trochu se obhájím, Maxíka mám od 8mi měsíců, nekupovala jsem ho, je to nechtěný psík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankafanka
Datum: 28.05.13 16:20

S voříškem fajn, ale pokud tak jedině z útuku, ale rozhodně bych nepodporovala množení psů bez PP, nebo dokonce kříženců!

A ano, bohužel jde hlavně o to, že lidé jsou šetřílci. Radši koupí psa za 2.000Kč, než by si připlatili... Já si radši připlatím, protože si chci být jistá, že můj pes bude plemeno, které sem si vybrala, bude mít vlastnosti typické pro plemeno a hlavně, že nebude mít nemocné rodiče.
Samozřejmě je třeba pořádně vybrat chovatelskou stanici, ale o tom se nebavíme.
Chtělo by lidem otevřít oči, ale jak? Na to bohužel ještě nikdo nepřišel, protože před těmahle věcma oči spíše ještě víc zavírají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 19:06
avatar

Co je to za blbost? Jaký je rozdíl mezi křížencem a papírákem? Žádný! Pes zůstane vždy psem ať už má papíry, nebo ne. Já na křížence a pouliční směsky nedám dopustit, sám mám takového jednoho doma. I první pes byl kříženec a k vetovi jsme chodili jen na očkování, jinak byl zdravý. Ten současný je to samé, musím to tedy zaťukat. Tyhle kecy o o podřadnosti psů bez PP a kříženců mě dokážou jen vytočit. Je to to samé, jakobyste řekla, že lidé bez VŠ jsou podřadní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 13:19
avatar

Kde není poptávka, není nabídka.*nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dakota
Datum: 10.03.14 17:56

Máte pravdu. Ale musím k tomu něco dodat. Sice každý uvidí, jak jsem blbá, ale třeba to pomůže stejně blbým jako já. Prvně jsem kupovala psa-samojeda s PP. O chovatelích a chovu jsem nevěděla zhola nic. Poté jsem se dozvěděla od jiných chovatelů samojeďáků, že je to množitel. Co je ale nejhorší, tak jsem se vůbec nepoučila. Chtěla jsem Mainskou mývalí kočičku, našla jsem si tedy "chovatele". Po telefonátu jsem měla z chovatelky skvělý pocit. Kočičky prý mají svůj pokojíček atd. Když jsem tam přijela měla jsem se okamžitě otočit na patě, pokoj sice Mainky měly, ale koťátka nebyla v dobrém stavu (byla vychrtlá a měla zcuchaný ocas). Můj přítel kočku nikdy neměl, přesto okamžitě poznal, že koťátka se nemají dobře. Já měla kočiček hned několik a byla jsem jak slepá-omámená koťátky a touhou po kočce. Navíc jsem si káča vzala jedno do ruky a to byl konec.Takže jsem udělala hned několik chyb, jak padnout do sítě množitele. Teď se za to stydím a snažím se o tom přečíst vše dostupné. Tím vším jsem chtěla říct, že každý kdo kupuje zvířátko by se měl nejprve dozvědět, že existují množitelé a jak se jim vyhnout. Ačkoli nyní jsem občas v TV zprávách viděla aspoň nějaké reportáže. Ale dříve to nebylo.A nebo mě nebavilo jako teenagerku koukat na zprávy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.