Pes vs 3 dny průjem

Od: Datum: 26.05.13 15:07 odpovědí: 18 změna: 19.04.14 00:30

Dobrý den, mám ročního pejska a ten už třetí den má průjem. Je ale veselý, není apatický. Taky jsme si všimla, že venku jí i trávu. Pokud to dneska nepřejde, jdu zítra k vetovi. Slyšela jsem, že je dobrá vařená rýže a vařená mrkev. Nebo je lepší dát hladovku? Normálně před den jí, také před dvouma dny zvracel pěnu, ale už je to dobré. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 26.05.13 15:14

Průjem je vyvolán zánětem střev.

Pokud má Váš pes průjem, nechte ho zhruba 24 hodin bez jídla a bez větší tělesné námahy. Po uplynutí této doby mu začněte pomalu podávat jídlo. Začněte jídlem lehkým - bílé maso s vařenou rýží, postupně zavádějte to, nač je zvyklý. Pokud průjem neustoupí, navštivte veterinárního lékaře. Pro stanovení diagnozy je důležitý charakter stolice, může být velmi řídká, potažená hlenem, s kousky nestráveného jídla, měkká či naopak tužší, důležitá je její četnost a množství. Ve stolici se také může objevit krev, čerstvá, sytě červená nebo strávená, tmavší.

Ohodnoceno: 0x

Od: maryse*
Datum: 26.05.13 15:19

Děkuji. Stolice je řídká s hlenem. Čím to může být? Z toho, že něco špatného sežral venku?

Datum: 26.05.13 15:19

Nezměnili jste granule či podávanou potravu? neměl v poslední době stresy (stěhování, cestování, nějaká pro něj neobvyklá věc)? Nemohl sežrat něco venku? A jaký má průjem - tekutý nebo tak napůl?

Já osobně bych ho nechala tak půl dne až den bez jídla a pak bych mu dávala vařenou rýži případně vařené (nesolene, nekořeněné) kuřecí maso. Pokud je veselý a jinak v pořádku měl by se spravit sám. Pokud by to ale trvalo ještě nějakou dobu 2-3 dny určitě bych zašla na veterinu.

Datum: 26.05.13 15:22

Granule jsme nezměnily. Stresy neměl žádné. Asi něco špatného snědl venku, nic jiného mě nenapadá.

Datum: 27.05.13 11:51
Hlavne sledujte, aby hodne pil (vodu), nesmi se Vam dehydratovat...pul dne az jeden den pouze vodu a dalsi den po malych porcickach (radeji mensi a casteji) davat uplne rozvarenou ryzi, aby v ni byly az takove slemy a do toho nadrobounko nakrajene kureci maso, mrkev bych nedavala, je tezsi na traveni, muzete trosku posypat Smektou ( k dostani v lekarne), pokud se to do dvou dni nezlepsi, jedte k veterinari, hlavne hlidejte to piti a napiste jak jste dopadli .

Datum: 28.05.13 09:47

Je dobře mít doma živočišné uhlí z lékárny. Carbo medicinalis je střevní adsorbens. Takové rychlé příhody se dají živočišným uhlím poměrně bezpečně a rychle zlikvidovat. 3 x 2 tablety a je klid. Uhlí dezinfikuje a staví. I lidem i zvířátkům. Je to přírodní přípravek bez chemie. ;) Dokonce jsem kdysi dostala radu, když jsem měla podebraný záděr, že ho mám odmočit buď hypermanganu nebo v rozpuštěném živočišném uhlí. V lékárně ho vždycky mám.

Datum: 30.05.13 10:24

Pejsek už je dobrý kaká už normálně asi jsem našla příčinu jeho průjmů- kapsičky Pedigree, máte někdo zkušenosti podobné? Jen mi příjde divné, že až po takové době se to může projevit. Dávala jsem mu to každý den a už je to nějaká doba, ale projevilo se to až teď, je to možné?

Datum: 30.05.13 12:57
Pedigree kapsicky mu nemusely vubec sednout, kdyz si prectete slozeni, neni v nich moc vyzivneho a jak ja rikam, je to na zalepeni zaludku, ale vyziva kde nic/tu nic, pejsek muze mit alergii na nejakou slozku z kapsicek, nedavala bych ani granule teto znacky, Moji rodice dostali stene pudlika krmene na techto kapsickach a taky prujmovalo, mama zacala varit ryzi s kur. masem a obcas dostane kvalitni steneci granule a vse se upravilo po par dnech...dnes uz je fenka velka a sezere na co prijde...ve Vasem pripade to mohlo byt kapsickami, kazdy pes ma jinak citlive traveni...hezky den.

Datum: 30.05.13 16:20

To je dobře, že je pejsek vpořádku *hej*Přečetla jste si, kolik procent masa je v masových kapsičkách? Už převeďte na granule. Vyberte nějaké dobré a na těch zůstaňte. Kupte to živočišné uhlí, je dobře mít ho doma. Nejen pro psa, ale o pro celou rodinu. Je málo léků bez chemie, jen na přírodní bázi. Tento je jeden z nich.

doplněno 01.06.13 11:53:

Proč kapsičky pro pejska? Dorinka, když dám něco jiného než granule, vyrobí malý "kravinec", z granulek, má výstavní hovínko. A co je důležité, je zdravá. Také Royal ;)

doplněno 01.06.13 17:17:

Dva psy jsem měla dříve, než začaly granule a vařila jsem. Papiňák, maso, menší polovina zeleniny. Namlela, natlačila do kelímků a na mražák. Co dva dny kelímek, do toho rýži, těstoviny. Když jsme potřebovali hubnout, tak brambory. Takže třetina maso, třetina zelenina, třetina přílohy. Pangamin, roboran. Veterináři si pochvalovali. Andy se v 10 letech, v kondici a zdravý, ztratil, Bubu v 15ti letech rakovina. Od osmi let, kdy něco sežrala, občas měla s trávením problémy a já jsem byla na stravu opatrnější a vyplachovala jsem vařící vodou všechen tuk z masa.;) Osmiletou jorkinku Dorotku, kapku většího vzrůstu a divočejší povahy, krmím jen granulemi. Teď Royal mature, pro staré psy, protože příliš pohybu nemá. Občas dostane třeba kuře vypláchlé vařící vodou. Miluje kyselé zelí, polívku, segedýn, zelí. Když byla malá, tak kyselé syrové. Je zajímavé, že po zelí má ukázkové hovínko. Občas, ale fakt občas dostane i něco jiného, ale pak vyrobí kravinec a já se pokorně vrátím ke granulím. Má ráda mandarinky, včera loudila a snědla meloun. Píšu, že má něco ráda, ale je jasné, že toho nedostane mísu, že?! Je zdravá a vetovi se líbí. ;) Máme všichni obavu, že to své zvířátko krmíme stále stejným jídlem, máme snahu jim zpestřit jídelníček. To je však polidšťujeme a to jim nedělá dobře. Takže, když se budete držet kvalitních granulí a občas přidáte sýr, tvaroh, syrový žloutek (po bílku blinkají), jogurt, pivní kvasnice Pangamin, ovoce a zeleninu o kterou si řeknou, uděláte dobře. ;)

Datum: 31.05.13 11:47

Granule má Royal Canin. Co myslíte, existujou nějaké kapsičky masové, které jsou dobré pro pejska? Nebo čím to nahradit?

doplněno 01.06.13 11:53:

Zajímá mě, jak vy krmíte pejska každý den :) mám ročního JRT. a chi jen porovnat

Datum: 01.06.13 12:46

Kapsičky nahraďte "flákem" čerstvého masa:) já mam dvouletého JRT a např po čerstvém kuřecím mase se může umlátit:) když mu dáme syrové křidýlko či nožičku do večera je to ten nejhodnější pes na světě:)

Zkuste ho přikrmovat čerstvým masem a uvidíte, jak vám bude vděčný a nejdůležitější na tom je, že víte co mu dáváte:)

Ohodnoceno: 3x

Od: sara111*
Datum: 18.04.14 23:18

ahoj!mam taky JRT ale maso mu varim jen kratce aby se zatahlo, cetla jsem ze ze syroveho masa muze mit potize protoze se dele travi a ten muj ho moc casto nechce...kdyz ho ma denne uz ho za par dni odmita, takze musim uvarit, ale tak 1x za mesic si ho da a taky miluje hovezi, ale to je krapet drazsi

Od: krisikowa
Datum: 05.04.14 11:03

Moje pesňa normálně kapsičky Pedigree snášela (přidávala jsem jich někdy trošku, když jí nejely granule) a teď celou noc chodila, dvakrát průjmovala a jednou ráno... A mám podezření na kapsičky PROPESKO, nic jinýho jí to způsobit nemohlo, byla sice pár hodin sama, ale nenapadá mě, co by kde jinak sežrala.

Datum: 05.04.14 11:15

Vezměte si lupu a přečtěte si složení kapsiček. Pak si vezměte papír a tužku a spočítejte si, kolik masa je v Pedigree a na kolik by vás přišlo kilo masa s touhle cenou :-D

Datum: 18.04.14 23:18

je tam 4% cisteho masa :)

Od: bab
Datum: 05.04.14 12:05

krisikowa - Bože, pedigree a propesko to jsou jen šroty pro slepice, kdo to může koupit...? Radši přejděte na BARF je to lepší a levnější než nějaký kapsičky, který jsou na podobný úrovni jako hambáče z mekáče..

Datum: 18.04.14 23:19

jak je mozne ze ty sroty pro slepice jsou schvaleny ruznymi institucemi apod? :)

Datum: 19.04.14 00:30

sara. Jak je to možné? Protože vše je jenom obrovský byznys. Vy snad opravdu naivně věříte tomu, že když je na něčem štempl, že je to zdravé, že tomu tak opravdu je?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.