Co vše potřebuje kotátko, aby se mělo dobře?

Od: Datum: 24.05.13 21:43 odpovědí: 7 změna: 25.05.13 15:17

Dcera chce k narozeninám kotě, napadlo nás, že bych jí toto přání mohla splnit. Jenom by mě zajímalo, jak se o to starat, co se musí pořídit, čím krmit, co dávat pít apod. A na co si dát - očkování, odčervování apod. Předem děkuji za potřebné informace :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.13 21:52
avatar

Dejte mu péči a lásku a bude vám vděčné. K pití dávejte čistou,čerstvou vodu. K jídlu kvalitní konzervy,kapsičky a granule. A co se týká očkovování a odčervení,určitě nepodceňujte. Navštivte veterináře a on se postará. Přeji ať vám koťátko dělá radost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kotatkokk
Datum: 24.05.13 22:05

Děkuji, určitě bude :) Jenom by mě ještě zajímalo na kolik měsíčně tak vyjde takový kotátko?

Datum: 24.05.13 22:19
avatar

Jedno kotě není závratná suma. Záleží co mu budete dopřávat a jak si ho budete "rozmazlovat". Očkování jednou ročně cca 200,- odčervení jednou za dva až tři měsíce cca 50,- A krmení je otázka. Výrobků je mnoho v různých cenách,záleží co vám bude kotě jíst a co mu budete ochotni kupovat.Ale určitě ho uživíte. Nebojte se toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 24.05.13 22:52

To může být velice různé a záleží hlavně na krmivu a zdravotním stavu kočky. Já mám spočítáno, že krmení superpremiovými granulemi mě pro kočku vážící 5kg vyjde do 250Kč měsíčně. Ale už jsem také krmila kočku za víc jak 1000Kč měsíčně, to když nejedla granule a musela být na ledvinové dietě. Pak velmi záleží na zdravotním stavu, protože můžete kápnout na jedince, který veterináře bude potřebovat dlouhá léta jen jednou ročně na očkování za zhruba 500Kč a také můžete mít smůlu a být s kotětem na veterině každou chvíli. Každopádně počítejte s měsíčními výdaji tak okolo 500Kč bez veterináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 15:17
avatar

Pro "kotatkokk"

Paní, nebojte se, - jedna kočka měsíčně zase až tak moc nestojí - záleží jen na Vás, na co si ji navyknete! - pokud ji budete živit jatýrky, hovězím masíčkem, drahými granulemi a konzervami, kupovat jí špičkové stelivo - tak se ovšem její "údržba" poněkud prodraží, ovšem u jedné kočky to stejně ještě ujde, i když jí budete "podstrojovat" - a pokud si ji zamilujete, tak určitě budete!

Já mám kočky čtyři v bytě 2+1, kupuji jim granule Friskies hovězí (často je mají v Tesku, nebo v Kauflandu, i v Intersparu zlevněné - 2kg za ca 100 kč), konzervy jsou ovšem poněkud dražší - Kitekat, Whiskies,Felix - ale koťátko sežere všechno (potřebuje nejméně jednu konzervu denně) - a pokud je chcete navyknout na levnější druhy, tak vyzkoušejte různé značky kolem 12-15 kč za konzervu (400g). Dost často také mívají v Kauflandu (i jinde) zlevněné konzervy Kitekat (800g) - ca 27 kč.

Dobrou zkušenost mám i s miskami Adult Paté hovězí (100 g) z Kauflandu - současná cena 6.90 kč.

Ale musíte si koťátko zavčas navyknout na krmivo, které mu v budoucnu budete chtít dávat - dospělá kočka je již vybíravá, ale zase tolik, jako kotě, nežere!

Jako stelivo kupuji hrudkovací stelivo DANTE - 10 kg za ca 70 kč. - ale často je mívají v Kauflandu zlevněné na ca 40 kč - tak si vždy nakoupíme zásobu. Kočičí záchody máme umístěné na záchodě - takže "čuráme a kakáme" společně - musíte je ovšem často čistit - kočky nemají rády znečistěné záchody, takže si mohou třeba navyknout čurat a kakat kdekoliv vedle - takže na to bacha!

Tak přeju hodně úspěchů a koťátku hodně Vaší lásky. Marcela

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 24.05.13 22:11

Než si koťátko přinesete domů, zeptejte se chovatele, jakou potravou koťátko krmil, jaké stelivo doma používal, jaká jsou jeho oblíbená místa na spaní a jaké jsou jeho oblíbené hračky. Kupte koťátku granule, případně maso, na které bylo u původního chovatele zvyklé. Dále si pořiďte několik pytlů steliva, které bylo koťátko zvyklé doma používat. Důležitý je také výběr kočičího záchůdku. Na trhu je k dostání spousta různých typů záchůdků. Můžete si pořídit odkrytý záchůdek, nebo záchůdek krytý s dvířky, kterými se kočička naučí prolézat. Krytý záchůdek se nám osvědčil nejlépe, kočičky tak nevyhrabávají ven stelivo a minimalizuje se tak i pach. K záchůdku si pořiďte lopatku s otvory, kterou budete vybírat použité stelivo. Velikost záchůdku zvolte podle plemene vaší kočičky, počítejte s tím, že i malé koťátko jednou vyroste. Obecně platí, čím prostornější kočičí toaleta, tím lepší. Důležité je také umístění záchodku. Záchůdek musí být umístěn na klidném místě, aby koťátko nebylo ničím ručeno a cítilo se v bezpečí. Jako nejideálnější se nám osvědčilo umístit kočičí záchůdek na naše WC, koťátko však musí mít na záchůdek neomezený přístup. Záchůdek umístěte dál od kočičích misek. Kočky jsou velice čistotné a v blízkosti potravy vykonávají svou potřebu jen velice nerady.Pořiďte si dvě mělčí nerezové misky, jednu na suchou potravu a druhou na maso, konzervy či kapsičky. Misky na vodu mohou být také nerezové či skleněné, plast není příliš vhodný. Po bytě rozmístěte více misek s vodou, aby se koťátko naučilo pravidelně pít. Misky s vodu neumisťujete k miskám s krmivem, většina kočiček v blízkosti krmiva pije nerada. Výborná je fontánka na vodu, kterou seženete na internetu nebo na výstavách koček. Mističky udržujte v čistotě. Koťátku vysejte kočičí trávu, nám se osvědčila i obyčejná pšenice, kočička potřebuje trávu pro dobré trávení a vyprazdňování žaludku od chomáčků chlupů. Trávu mohou nahradit speciální pasty, které podporují rozpouštění chloupků v žaludku zvířete a seženete je ve specializovaných obchodech či u veterináře.

Dále projděte celý váš byt a dívejte se na něj z pohledu malého zvídavého kotěte. Odstraňte z dosahu kotěte všechny křehké předměty, či takové předměty, o které by se koťátko mohlo poranit. Pročtěte si encyklopedie a odstraňte z bytu jedovaté rostliny, nebo je přemístěte na místa, kam se koťátko nedostane. Otvory, kde by koťátko mohlo snadno uvíznout (otvor za obývací stěnou, kuchyňskou linkou a podob.) znepřístupněte. I když byt na příchod malého tvorečka řádně připravíte, stejně musíte neustále počítat s tím, že kotě je vynalézavé a sem tam se stane, že nějakou věc rozbije. Dívejte se na takové věci s nadhledem, je to přece malé hravé kotě. Postupem času se naučíte žít s kočičkou tak, že to bude oběma stranám vyhovovat a k nehodám nebude skoro vůbec docházet.Koťátko potřebuje po příchodu do nového domova určitý čas, aby se s novým prostředím i s vámi seznámilo. Proto si pro koťátko zajeďte raději začátkem víkendu, nejlépe v pátek, abyste měli co nejvíce času se tomu malému uličníkovi věnovat. Když koťátko přinesete domů, seznamujte ho s jednotlivými místnostmi bytu postupně. Nejprve mu ukažte, kde má své kočičí WC, posaďte ho na něj, klidně na něj mluvte a hlaďte ho. Potom mu ukažte, kde má mističky s krmivem a s vodou. Koťátko vezměte do nejklidnější místnosti v bytě, nechte ho, ať si celou místnost postupně prozkoumá. Netahejte ho, nechte ho ať se seznámí s novým prostředím samo a pozvolna, vlídně na něj mluvte. Až koťátko místnost prozkoumá, můžete mu postupně zpřístupňovat všechny místností v bytě.Aby si na vás koťátko co nejlépe zvyklo, hodně si s ním hrajte. Kupte mu kočičí mávátko, které pořídíte buď ve zverimexu, nebo na výstavě koček. U nás je to nejoblíbenější hračka a vytvoříte si tak s vaším malým tygrem úzký vztah. Dále se nám osvědčily míčky tzv. "hopíky", které budete koťátku házet, určitě se tak vyřádí. Dále nezapomeňte na nejrůznější plyšové myšky, kuličky, míčky atd. Výbornou hračkou, kterou si koťátka určitě hned oblíbí, kde se budou honit, chytat se a dovádět, je bezesporu kočičí tunel. Po straně může mít rukávky, kterými se dá výborně prolézat a lapat po všem co jde zrovna kolem (páníčkova noha je úplně nejlepší). Kdo ho doma má, ten ví, o čem mluvím. Ten náš navíc úžasně šustí, což koťata zbožňují. Spoustu hraček můžete vašemu koťátku vyrobit sami. Můžete mu vyrobit tunely z lepenkových krabic, můžete mu ušít hračky, na židli navázat mašličky, někdy levná hračka udělá více radosti, než draze kupovaná.

http://www.sweetnozzles.unas.cz/rady/rady_kocka_3.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.