Pomeranian boo - zkušenosti, cena

Od: Datum: 21.05.13 16:09 odpovědí: 12 změna: 03.10.16 15:04

Dobrý den,
už to bude skoro rok co přemýšlím o pořízení štěněte. Vybírala jsem mezi několika plemeny, ale pomeranian boo mě učaroval pravdu ze všeho nejvíce. Proto by mě zajímalo, zda s ním máte někdo zkušenosti.
Taky jsem se chtěla zeptat, v jakém rozmezí se pohybuje cena za psa na mazlíka (nechceme chovat), někde jsem našla, že to může být i 20 000 Kč, ale to mi vzhledem k tomu, že by se opravdu jednalo jen o psa-společníka příjde opravdu hrozně moc.
Děkuji za odpovědi, rady a názory :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: malii*
Datum: 26.05.13 18:47

Takový veselý pejsek do nepohody. Nejlepší bude když se zajete podívat na nějaké výstavy, popř. se domluvit s nějakým chovatelem na návštěvě a seznámíte se s plemenem na vlastní kůži.

Co se ceny týče, cena čistokrevných pomeranianů se mnohdy pohybuje kolem 20 tis, ale zkuste se poptat chovatelů, zda neví o nějaké nestandardním štěňátku, kteří bývají výrazně levnější a mazlíci to budou určitě skvělí. Taktéž je často možné se s chovatelem domluvit na splátkách, popř. na spoluvlastnictví psa.

Ohodnoceno: 3x

Od: kvetink
Datum: 24.06.13 13:21

Na výstavě sem byla v Litomeřicích ke konci května. Skvělý zážitek, dokonce sem zahlídla i dva pejsky, ale než sem se k nim přiblížila zmizeli a já už je pak nemohla najít.
Pokud jde o tu návštěvu, taky sem nad tím přemýšlela, ale netuším jak se na něčem takovém domluvit. Přeci jen, jít k úplně cizímu člověku? Z toho mám asi největší strach.
Vy chováte právě pomeraniany? Nebo jiné plemeno?

Datum: 24.06.13 15:08

Tak strach není na místě, všichni chovatelé Vám rádi odpoví na všechno, zvláště pokud se zajímáte právě o "jejich" plemeno :) Určitě to udělejte. Zrovna další víkend je v Brně Intercanis a tam jich bude!

Chci vás upozornit na psy bez pp. V případě, že se rozhodnete pro risk do toho jít, nekompromisně TRVEJTE na návštěvě štěňat u chovatale doma. Uvidíte v jakém prostředí žijí a hlavně uvidíte matku (ideální je i otec, ale to bývá málokdy k vidění, někteří vám ukáží aspoň foto) Slušný chovatel s tím nemá žádný problém a i vás si rád prohlédne, aby věděl komu štěně dává.

V případě, že vám prodávájící poví, že fena je nervozní, momentálně není doma, má úraz a podobné výmluvy a nabídne vám, že štěně přiveze tam a tam na burzu, na parkoviště obchodňáku, na benzinku atd, nebo vám bude chtít podat před plotem svého domu... hned ruce pryč, není to chovatel ale množitel, kterého nezajímá, jestli jsou štěňata zdravá, jestli jsou rodiče v pořádku, řádně je nekrmí, psi jsou v hrozném stavu, začervení s průjmem. Jsou chováni ve stodolách jedna fena vedle druhé a jen rodí a rodí. Nezajímá je nic, kromě vydělání peněz. (mají na netu často nádnerné fotky krásných štěňat, ale to je jen ilustrační foto, nikoli ty "vaše" štěňata) Hřeší na to, že když někdo takového chudáčka uvidí, vezne si ho, aby ho zachránil. To znamená jediné - výdělek pro hajzla, který se jen ujistí v tom, že nestarání se nese pěkné prachy a bude pokračovat dál. Štěně bude stát 3000,- ale nadosmrti do něj budete na veterině cpát peníze, protože bude stále nemocný. A také vám z toho může vyrůst střední špic, nikoliv pomerain...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.06.13 13:56

Vůbec se nemusít bát oslovit chovatele , klidně si najděte blízkou chovnou stanici a domluvte si schůzku.Budete překvapena , co vše se o pejcích dovíte, Ne nadarmo se říka, že když se sejdou dva pejskaří , tak se po třech hodinách rozchází s tím , že si to dopoví příště ;). Když jsme kdysi vybírali našeho prvního , tak jsme byli u chovatele na třech návštěvách a z toho na jedné CELÝ den.

Ohodnoceno: 1x

Od: kristy1300*
Datum: 26.06.13 20:20

Dobrý den, já osobně pomeraniana nemám, ale také se mi hrozně líbí... Na psím táboře jeden byl a zjistila jsem, ze stál 50 000Kč, byl s papírama a z dovozu, protoze tady se pomeranian sehnad snad ani nedá... Jako obdobu pomeraniana bych vám doporučila trpasličího špice.. stojí rozhodně mnohokrát méně a je skoro obdobný.. Pokud tady v Česku seženete prodejce s pomeranianama z 98% je to podvodník a prodává štěnata špice, ale vy to u štěněte nepoznáte!...

Od: jeanine
Datum: 03.10.16 14:59

to těžko :) v čr jsou minimálně 2 chovatelské stanice s ČISTÝMI pomeraniany, takže tvrdíte absolutní blábol :D podvodné jsou prodejci na bazoších apod. ale pravá chovatelská stanice v česku existuje a ne jedna ;) z Malebného povltaví máme už 3 roky PRAVÉHO pomeraniana, ale nestál 3000 jako špicové, co se za ně vydávají. stál 55 000 ,-.

Od: kvetink
Datum: 27.06.13 17:46

Já samozřejmě celou dobu mluvím o psu s PP. Nikdy a to opravdu nikdy bych neplatila za psa bez PP, pokud by to nebyl adopční poplatek útulku nebo nějaké organizaci... Je mi jasné, že i mezi těmito chovateli se najdou "chovatelé" a tak se budu snažit vybírat pečlivě jak štěně, tak majitele..
Škoda jen, že to mám do Brna pořádný kus cesty, ale tak třeba to vyjde.
Našla sem chovatelskou stanici 3/4 hodiny od domova. S paní už jsem si psala, tak se zkusím optat i na tu návštěvu, Ptala jsem se i na cenu štěněte, ale tu ona zatím nemůže říct. Psala, že musím počkat do 5 týdne štěněte, kdy už vidí zda má pejsek všechny řezáky a sestouplá varlatka.
Našla jsem 2 chovatelské stanice pomeranianů. Jedna u Brna, jedna tady. Myslím si, že pokud má pes v rodokmenu jen představitele plemene, těžko by z něj mohlo vyrůst něco jiného :) Přímo špic prostě není pomeranian a já bych opravdu chtěla tu chlupatou kuličku..
Popravdě 50 000Kč nemám, takže mám dost možná smůlu, protože i těch 20 000Kč je pro mě jako pro studentku opravdu dost.
Budu šetřit a uvidím, zkusím návštěvu, výstavy apod. :)

Od: carys
Datum: 27.05.14 12:17

Vážená slečno.Pomeranian se prodává VŽDY pouze s PP at´ na mazla nebo výstavy.Základní cena se pohybuje od 50 000 kč výše.Typ boo neexistuje,jde pouze o střih který ničí srst pomíka.Většina chovatelů si Vás ráda dá do pořadníku na pejska.A nikdy nekupujte když v inzerci píší - typu pomeraniana.To znamená že vypadá !JAKO! POMERANIAN.V běžné inzerci pomíka ovšem jen tak nenajdete,Zkuste chovné stanice - Střípek snů,Ancarado,z Malebného povltaví.Fenka je vždy dražší než pejsek.

Ohodnoceno: 1x

Od: otevrene
Datum: 19.07.14 14:13

A copak asi mají ti Pomeranian s PP v rodokmenu uvedeno? Jaké plemeno? To už nepíšete že. Lidi co se o toto zajímáte napište na kluby špiců jaké plemeno má v rodokmenu uvedené ,,pomeranian".

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.14 16:58

Květinko, sehnala jste toho pejska? Koupila jste si ho?

Datum: 19.07.14 22:43

Když píšete, že téměř rok uvažujete o pořízení štěněte, tak mě překvapuje vaše neznalost. Informací je na netu dostatek. "Boo" je jméno jednoho psa, který získal popularitu svým netradičním střihem. Jedná se o špice v typu pomerian (pomořanský špic), což je neuznaný typ trpasličího špice. Zájem, který vyvolal ostříhaný jeden pes jménem Boo, využili chovatelé a množitelé špiců a cena za štěně Pomeriana se závratně zvedla. V podstatě si koupíte nestandardního špice

za nestandardní cenu.

http://boroninka.blog.cz/0705…versus-nemecky-trpaslici-spic

http://www.novinky.cz/koktejl…a-vypada-jako-afro-tulen.html

Od: leavalova
Datum: 03.10.16 15:04

cena se nezvedla po slávě pomeraniana BOO, to možná v Americe. u nás jsou praví pomeraniani tak drazí už jen proto, že jejich rodiče jsou šampioni na výstavách a také import psů na krytí něco stojí. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.