Potravinoví moli - jak se jich zbavit?

Od: Datum: 12.05.13 19:06 odpovědí: 7 změna: 13.05.13 16:29

Ve venkovní komoře v paneláku se rozmohli potravinoví moli. Vše přerovnáno, prohlédnuto. Nikde neměli žádné hnízdo či co. Přesto tam jsou dál. Mololapky jsou stále plné. Už si nevíme rady.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 19:09
 
avatar

Vše přerovnejte a prohlédněte znovu. I ostatní suroviny v kuchyni - těstoviny, oříšky apod. Nedávno jsme měli doma také moly - nakonec jsme vzadu z zdi našli zapadlý burák, který byl omotaný molími "pavučinami", a to bylo právě jejich hnízdo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 12.05.13 20:03
 
avatar

Dobrý den, je velmi vhodné uchovávat "problémové" potraviny v dózách s pevně uzavíratelným víčkem.

Např. mouka, ovesné vločky, rozinky, oříšky apod. - hned po nákupu uzavřít. Někdy se mohou potraviny s tímto parazitem již koupit. Jinak vše zasažené hned zlikvidovat a komoru vyčistit. Žádnou chemii ani nebudete potřebovat. Ovšem, také tam mohou nalétávat od sousedů. Zdravím!

 
Od: lofi
Datum: 12.05.13 19:39
 

Všechno vyndat, prohlédnout, cokoliv podezřelého vyhodit (tohle provádět pravidelně). Komoru vymést a pokud je to možné vytřít octovou vodou, nechat vyschnout. Dát vše zpět a do horní a dolní části zavěsit citron napíchaný hřebíčky (kořením). Citron pravidelně měnit, jakmile je suchý. U nás v paneláku funguje stoprocentně.

 
Datum: 13.05.13 06:44
 
avatar

Všechny sypké potraviny vložte do igelitových sáčků, proti navlhnutí a dejte na noc na mražák. ;)Každou mouku a vlastně všecko sypké, včetně luštěnin, dám na mražák a pak přesypu do lahvi od mléka. Jsou průhledné a je vidět, co je v nich. Navíc, ve spižce je stále pořádek, nic otevřeného, vysypaného. Jen je potřeba koupit nálevku, trychtýř, který se používá na zavařování, aby se neulepkaly hrany sklenice. Je široký nahoře i dole. *palec*Dělám to tak od té doby, kdy jsem 3x během půl roku vyházela skoro celou spíž. Od doby, kdy jsem začala používat láhve od mlíka a mražák, jsem mola neviděla.

doplněno 13.05.13 06:45:

Sypké potraviny ihned z tašky do sáčku a na mražák. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: monika2
Datum: 13.05.13 13:09
 

Já mám ve spíži levandulový čaj z lékárny a od té doby žádnej mol. První dva dny byla levandule cítit všude, ale pak to přešlo. Náš nos to necítí, ale molí zřejmě ano .

 
Datum: 13.05.13 14:52
 

Myslím, že s tím zamrazením je to jen mýtus - udělali jsme malý pokus, když se nám v nádobě se zrním v zimě nalíhly larvy molů - nádobu jsme na 3 dny dali ven na mráz a to byly ty nejkrutější - kolem -22°C v noci, přes den -10°C a teprve po třech dnech šla nádoba do tepla a larvičky se vesele mrskaly dál. Pevně uzavíratelné dózy a feromonové mololapky to jistí - kde nemají co žrát, tam nejsou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.05.13 16:29
 
avatar

Nejlíp je udělat generální úklid, vše rozdělané včetně sáčkových čajů vyhodit bez milosti, vystříkat nějakým biolitem, vylíčit, vyměnit papír ve spíži v regálech a vše dávat do uzavíratelných doz. Hlavně pozor na kroupy a piškoty. To je moje zkušenost.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.